הלידה הראשונה הכי קלה שיש

אין אפידורל - אני בפתיחה של 9 סמ
|
הדפס
|
שמור

 

מאת: לוטמן לוטם


כל מי שששמע את הסיפור הסכים שזוהי הלידה הראשונה הקלה ביותר ששמע עד כה. זה התחיל ביום שישי, במשך כל היום היו הפרשות שבהתחלה חשבתי שזה הפקק הרירי (אבל כמובן שהכחשתי ואמרתי שלפחות יעבור עוד שבוע עד הלידה).

באותו ערב אירחנו 3 זוגות חברים בביתנו. בזמן הארוחה הרגשתי לחץ בבטן פעם בחצי שעה לערך. מה שגרם לי ללכת הרבה לשירותים. הלחץ היה מלווה באי נוחות קלה בזמן הישיבה. האורחים הלכו בסביבות עשר.

 

מייד לאחר שכולם הלכו התחלתי להרגיש את הצירים שהיו די אנטנסיביים. אבל כיוון שזה רק החל בכלל לא חישבנו את ההפרש ביניהם ולא חשבנו שצריך ללכת לבית החולים. לאחר שעה היתה ירידת מים שהיתה בשבילי מאד מבהילה - כיוון שהיתה מלווה בקול פיצוץ (פק) - צרחתי. הייתי רטובה לגמרי ואמרתי לבעלי שאני רוצה להתרחץ לפני שנלך (לא רציתי ללכת רטובה, ולא ידעתי שהמים ממשיכים לרדת).

 

אחרי חצי שעה היינו בבית חולים מאיר. הודעתי לאחות שאני מעוניינת בלידה טיבעית, והיא השיבה שגם גם ככה לא היו נותנים לי אפידורל כיוון שאני בפתיחה 9 ס"מ, להפתעת כולם (לידה ראשונה). לא הספיקו לעשות מוניטור ואריאל (בעלי) לא הספיק לפתוח תיק במיון וישר נשלחתי לחדר לידה.

 

בחצי הראשון של הלידה הייתי בעמידת ברכיים (עם הבטן למשענת), וכאשר הראש יצא שכבתי על הצד (אריאל החזיק את הרגל העליונה). השעה האחרונה היתה הכי כואבת ובמיוחד כאב כאשר הראש יצא - הרגשה שחותכים אותך עם סכין.

המיילדת המדהימה מרחה שמן שקדים בשלב הזה. אלה נולדה במשקל 3.1 ק"ג, יפה ובריאה. ובקיצור: הצירים התחילו ב-22:00 ואלה נולדה באחת בלילה. 3 שעות צירים ולידה טיבעית בלידה ראשונה.

 

שליחת סיפורי לידה

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. מישו 30/06/2014, 17:55:21

אמא שלי ילדה בשעתיים

+ השב