הומאופתיה עשויה לסייע לפתרון בעיות זוגיות בהריון

מנה זעירה של תרופה הומיאופתית עשויה לשנות בעיות זוגיות
|
הדפס
|
שמור

 

תקופת ההריון, בין כל שאר הדברים, מהווה גם אתגר לזוגיות. הן עבור הגבר והן עבור האישה, יכולה תקופת ההריון להוות זרז להופעת סימפטומים שונים: גופניים, רגשיים או מנטליים. שינויים אלה עשויים לחלוף עם הלידה, אך עלולים גם "להתקבע" ולהמשיך ללוות את הגבר או האשה בהמשך החיים ובכך להפריע להמשך חיי זוגיות תקינים. במאמר קצר זה ניגע רק בכמה דוגמאות נפוצות על מנת להראות את טווח ההשפעה הרחב והעמוק של ההומאופתיה הקלאסית. הטיפול ההומאופתי הוא אמנם טיפול פרטני, אך ע"י איזון פנימי טוב יותר של כל אחד מבני הזוג, אפשר להביא לשיפור משמעותי גם ביחסים בין בני הזוג.

 

כמו תמיד, אחד התחומים הרגישים והפגיעים ביותר הוא התחום המיני. שינויים הורמונאליים, בעיות בדימוי העצמי, דחייה מהשינויים הגופניים, חששות מן המצב החדש, כל אלה ועוד עלולים לתת אותותיהם בירידה בפעילות המינית. רבים מאתנו מדמיינים את תקופת ההריון כזמן אינטימי במיוחד, זמן "קינון", והנה באה המציאות וטופחת על פנינו: מיחושים, מצבי רוח, אוברדרפט... והזמן המיוחד הזה הופך להיות שעת מבחן ומשבר.

בתשאול ההומאופתי מהווה הנושא המיני את אחת האינדיקציות לבחירת התרופה. השינוי עלול כאמור לבוא הן מצד הבעל והן מצד האשה והטיפול ההומאופתי עשוי לעזור מאוד לשניהם גם יחד.

 

כך, למשל, ישנן נשים רבות המפתחות דחייה ממשית מן הבעל. הן אינן יכולות לשאת את הריח שלו, אינן מרגישות נוח בנוכחותו וחרדות במיוחד מן הרגע שבו יתבע את שמגיע לו על פי דין, היינו, קיום יחסי מין. הסלידה יכולה להיות מלווה בתחושת מיאוס ואומללות כללית, התפרצויות של כעס ובכי, ובקיצור, להתאים לסטראוטיפ של האשה ה"הורמונלית". מנה אחת, של תרופה הומאופתית אחת, ובמינון מזערי, עשויה לשנות עד מאוד מצב עניינים זה ולתרום רבות להמשך הריון תקין וזוגיות מוצלחת.

 

תגובה נפוצה אחרת היא פיתוח רגישות רבה מידי המתבטאת בנטייה בלתי נשלטת לבכי וצורך עז בניחומים וחיבה ללא גבול. מצב עניינים שכזה עלול להיתקל בקרירות מסוימת מצד הבעל שאינו רגיל בתופעות כאלה מצד אשתו. הוא עשוי להיבהל מהתלותיות המוזרה שנכפית עליו, מן הרגישות והקפריזיות הרגשית של אשתו. ניתן ע"י טיפול הומאופתי פשוט לאזן את הנטיות הללו אצל האישה ולהחזיר את היחסים בין בני הזוג למסלול נורמאלי ומוכר.

 

כאמור, גם מצד הגבר עשויה תקופת ההריון להוות זרז להופעת סימפטומים הדורשים טיפול. כך למשל, עשויים להופיע חששות הן מן המחויבות הכבדה, הניצבת בפתח, והן מן השינויים הגופניים הנכפים על ה"נערה" שאיתה התחתן. אצל גבר כזה עשויים חששות כאלה להתבטא אפילו כבעיה בזקפה. כמו כן, הוא עשוי לחוש מנוכר וזר לכל העניין, ולמצוא עצמו מפנטז על דרכי מילוט מן ה"תסבוכת" אליה נקלע. גם כאן עשויה מנה אחת של תרופה הומאופתית נפוצה, לפתור את הבעיה.

 

דוגמאות אלה הן רק טיפה בתוך ים של תגובות אפשריות למצב העניינים החדש שנוצר עם ההריון. טווח התגובות הוא גדול מאוד ובהתאם גם מספר התרופות ההומאופתיות המסוגלות לרפא תגובות אלה.

 

חשוב תמיד לזכור, שטיפול הומאופתי תקני יכול להינתן רק לאחר תשאול מקיף ואשר בסופו ניתנת מנה אחת של תרופה אחת. קיימים היום בשוק טיפולים כאילו הומאופתים שמומלץ מאוד להיזהר מפניהם.

 

צילום: קיילי גארט, Unsplash

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה