מסנן אוויר חדיש לוכד אבק עדין במיוחד

דור חדש של מסננים ביתיים מתוצרת דייסון
|
הדפס
|
שמור

דייסון הציגה דור חדיש של מסנני האוויר עם טכנולוגיית חישת פורמלדהיד, שנועדה ללכוד אבק עדין במיוחד, אלרגנים, ותרכובות אורגניות נדיפות (VOC) כולל פורמלדהיד.

פורמלדהיד הינו מזהם גז חסר צבע, המתנדף מרהיטים ומוצרי עץ המכילים שרפים המבוססים על פורמלדהיד כמו דיקט, חומרי בידוד ומוצרים כגון צבע, טפטים ומוצרי ניקוי ביתיים. בשל נפחו שהינו קטן פי 500 מחלקיקים בגודל של 0.1 מיקרון, קשה לזהות וללכוד אותו, מה שעלול להוביל לחשיפה ממושכת לכימיקלים מסוכנים הנישאים באוויר.


חיישן הפורמלדהיד החדש של דייסון, פועל לצד האלגוריתם הייחודי של דייסון, לניטור מדויק של רמות הפורמלדהיד - תוך שילוב לגילוי גזים אחרים המתגלים על ידי חיישן VOC ייעודי .


בנוסף לחיישן החדש, מהנדסי דייסון גם בנו מחדש את מסלולי זרימת האוויר של המסנן. רמת סינון HEPA 13 אטום לחלוטין – זאת לא רק כדי להבטיח שאוויר לא יעקוף את המסנן, אלא גם חסימת כל נקודות דליפה פוטנציאליות שדרכן עלול לחדור אוויר מזוהם למסלול הסינון. המשמעות היא שהמסננים החדשים של דייסון לוכדים 99.95% מהחלקיקים עד לגודל של 0.1 מיקרון. כמו כן, המסנן החדש שקט יותר ב-20% ומפחית רעש לא רצוי בבית.


אלכס נוקס, סגן נשיא לטיפול סביבתי בדייסון מציין כי "הטכנולוגיה במסנן החדש מספקת חישה מדויקת ומוצלחת, המאפשרת לכידה והשמדה של המזהם. מגפת הקורונה העלתה את המודעות העולמית לאוויר שאנו נושמים והמחויבות של דייסון הנה לספק אוויר נקי יותר באמצעות טכנולוגיה חדשנית ".


מדי יום, בני אדם נושמים עד 9,000 ליטר אוויר, ובתקופה זו מבלים עד 90% מזמנם בתוך הבית. ככל שהבתים הופכים יותר ויותר לחללים שבהם אנו מבלים את רוב זמננו, קיימים מספר מקורות לזיהום, המשחררים מזהמים כמו PM10, PM2.5, VOCs, NO2 ופורמלדהיד לאוויר. מקורות הזיהום נוכחים בכל ההיבטים של חיי היומיום, בין אם מדובר במזהמים הנפלטים בעת בישול, או כאלה המשתחררים ממוצרי ניקוי או פליטת גז מתמשכת של פורמלדהיד מרהיט בסלון. סדרת מסנני הפורמלדהיד החדשים של דייסון משקפת את הטכנולוגיה העדכנית ביותר בשלושה תחומי ליבה: חישה, סינון ואקוסטיקה.


השילוב של חיישן פורמלדהיד חכם במסנן האוויר, מבטיח חישה מדויקת של המזהם במשך כל חיי המסנן. באמצעות תא אלקטרו-כימי, חיישן הפורמלדהיד של דייסון אינו מתייבש והאלגוריתם החכם הייחודי שלו מצליב נתונים בכל שנייה, ותוך חישה סלקטיבית המבדילה בין מזהמים.


מהנדסי דייסון השקיעו בפיתוח המוצר גם מההיבט של הפחתת תפוקת צליל המסנן תוך שמירה על ביצועי הסינון. באמצעות תהליך תכנון, בדיקה ובנייה המנוהל בתא האקוסטיקה הפנימי של Dyson Malaysia Development Centre, המסנן תוכנן להיות שקט יותר ב-20%. כדי להפחית ברעש, מהנדסי דייסון שינו את נתיב זרימת האוויר הכולל על ידי הרחבת הצמצם (החריץ בו האוויר יוצא מהמסנן), והגיאומטריה שלו שופרה. והתוצאה היא הפחתת החיכוך בין האוויר למשטח הסינון ופחות רעש. הרעש הופחת מ-64 ל-61 דציבלים במהירות המאוורר המקסימלית.

 

מחיר מומלץ של דגם Dyson Pure Cool Formaldehyde TP09 מסנן אוויר ומאוורר  2,999 שקלים.
מחיר דגם Dyson Pure Cool Hot +cool Formaldehyde HP09 מסנן אוויר, מאוורר ומחמם: 3,360 שקלים. היבואן ב.נ.ז.כ סחר מספק שנתיים אחריות ושירות בבית הלקוח.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה