שיחות זום וסקייפ יוחרגו מחבילת הגלישה בסלקום ובפלאפון

האפליקציות המובילות לשיחות וידאו משמשות לשמור קשר עם בני המשפה בזמן הבידוד החברתי
|
הדפס
|
שמור

סלקום ופלאפון באים לקראת הלקוחות המצויים בבתים בשל משבר הקורונה ומאפשרים שימוש ללא הגבלה באפליקציות תקשורת הווידאו זום וסקייפ המאפשרות לשמור על קשר ראייה עם הקרובים לנו, ההורים, הסבים והסבתות והחברים. הטבה זו תהיה בתוקף עד סוף חודש אפריל.

 

סלקום תעניק ממחר גלישה חינם ללקוחותיה בזום ובסקייפ. לחברה הגיעו מאות פניות מתלמידים ומהורים על כך שאפליקציות הווידאו "שותות" את חבילות הגלישה, ועל כך שזה מונע מהם להשתתף בשיעורי למידה מרחוק. לאור זאת, ממחר השימוש באפליקציות אלה לא ייחשב כחלק מחבילת הגלישה, והתלמידים יוכלו לקיים למידה מרחוק.


מסלקום נמסר, כי הבידוד בבתים מאפשר לכאורה שימוש ברשת WiFi האלחוטית, אך למרות זאת, חל זינוק של כ-50 אחוזים בשימוש ברשת הסלולרית באפליקציות ווידאו מכלל השימוש בחבילות הגלישה. זאת בשל העומס האדיר המוטל על הרשתות האלחוטיות בבתים, הגורם למשתמשים לעבור בבתיהם לגלישה סלולרית דרך הסמארטפון, כדי לקבל חוויה של גלישה יציבה ורציפה.

 

גם חברת פלאפון תאפשר ממחר לכלל לקוחותיה, בכל המסלולים, גלישה ללא הגבלה באפליקציית ZOOM ובאפליקציית Skype. ההטבה תינתן לכל לקוחותיה, כולל לקוחות אשר אינם מנויים על חבילת גלישה. לחברת פלאפון חבילות גלישה המאפשרות שימוש חופשי באפליקציות כמו  וואטסאפ, אינסטגרם, וייז ועוד. ההטבה תינתן באופן אוטומטי ולא צורך בפנייה לשירות וללא צורך בהרשמה מוקדמת.

 

חברת פרטנר לא החריגה את האפליקציות, שרוב השימוש בהן נעשה מהבית, אבל לעומת זאת היא תרמה היום מכונת הנשמה למרכז הרפואי קפלן, שם מאושפזים חולי קורונה, בהם גם ילדים. לבתי החולים בפריפריה חסר ציוד ובמיוחד מכונות הנשמה, ופרטנר וחברות נוספות נרתמות לסייע. מכונת ההנשמה שפרטנר תרמה צפויה להגיע לביה"ח קפלן כבר במהלך השבוע הבא. יש צורך בציוד נוסף, ובתי החולים פונים למגזר העסקי ולתורמים פרטיים בבקשה לסיוע.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה