קורונה: למידה מרחוק בחינם בזמן בידוד רפואי

קמפוס IL, המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית מציע קורסים בחינם במגוון נושאים
|
הדפס
|
שמור

וירוס הקורונה העלה שוב את הצורך להיערך למצבים של למידה מרחוק, כאשר בתי ספר סגורים, או כשתלמידים נאלצים להיעדר בגלל הסגר רפואי. ביפן ובאיטליה בתי הספר נסגרו לתקופה של שישה שבועות, בתקווה שגם צעד זה יקטין את הפצת הווירוס. ייתכן שבשלב מסוים של התפרצות המחלה, תתקבל החלטה לסגור גם את בתי הספר במדינת ישראל.

במקרה של סגירת בתי הספר, אפשר ללמוד באמצעות האתר הממשלתי קמפוס IL שבו יש מיגוון של קורסים אקדמיים ומקצועיים של מיטב האוניברסיטאות והמכללות בארץ. שותפים באתר גם משרדי ממשלה כמו משרד החינוך, משרד המדע וגם מערך הסייבר הלאומי. המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית, מבוסס על הפלטפורמה הייחודית מבית edX, שפותחה על ידי האוניברסיטאות Harvard ו-MIT, ומאפשר לקהלים רחבים התפתחות וקידום לכל אורך החיים - החל בתלמידי תיכון וסטודנטים, דרך מורים, עובדי מדינה ומחפשי עבודה, ועד אזרחים ותיקים וכל אדם סקרן שמעוניין להרחיב אופקים.

 

באתר עשרות קורסים דיגיטליים ממיטב המוסדות האקדמיים, משרדי הממשלה וגופים ציבוריים נוספים בישראל. הקורסים, אשר הופקו ברמה גבוהה מאוד ובדגש על איכות ההוראה, משלבים סרטונים, כלים אינטראקטיביים מתקדמים, פורומים ומגוון מסלולי למידה חווייתיים ומותאמים אישית. חווית הלמידה מותאמת אישית ומאפשרת ליהנות מהתכנים בזמן, במקום ובקצב האישי.

 

ב-קמפוס IL יש היום 180 קורסים בתחומי טכנולוגיה, מדעי המחשב, רוח וחברה, שפות, כימיה, ניתוח נתונים וסטטיסטיקה, מדעים מדויקים, שפות וקורסים ייעודיים למורים ולפרחי הוראה.

האתר הוא פרויקט משותף של מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי והמועצה להשכלה גבוהה. מטה ישראל דיגיטלית הוא מיזם ממשלתי השואף לרתום את טכנולוגיות המידע והתקשורת לטובת צמיחה כלכלית, צמצום פערים והפיכת הממשל לחכם, מהיר וידידותי לאזרחים.

 

בין הקורסים באתר: קורס הפסיכומטרי הרשמי של המדינה מטעם המשרד לשוויון חברתי, בשיתוף המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (הגוף שמחבר ומעביר את הבחינה). קורס הכנה מלא, אינטראקטיבי, פתוח לכולם, ובחינם. קורס ערבית מדוברת למתחילים שמלמד לדבר ולנהל שיחה יומיומית בערבית ללא ידע מוקדם. בסיומו אפשר לנהל שיחה בסיסית בערבית בנושאים יומיומיים שונים. מאוניברסיטת תל אביב מגיע בין היתר קורס צעדים ראשונים במדעי המחשב ותכנות בשפת פייתון הפופולרית. המשרד לשוויון חברתי פיתח גם קורס Excel למתחילים. הרשימה ארוכה ואפשר לסנן את הקורסים ולבחור לפי הנטייה ולפי הצורך.

 

כל הקורסים, כאמור, בחינם, ורק צריך להירשם, ולגלוש.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. פלג רחלי 06/10/2020, 20:00:22

אשמח מאוד אם יחזרו אלי לקבלת פרטים נוספים בנוגע לקורסים

+ השב