כך תמנעו התפשטות חיידקים בחדר האמבטיה

על מה יש להקפיד כדי למנוע מחלות
|
הדפס
|
שמור

 

חדר האמבטיה, החדר שבו אנו נפטרים מן הלכלוך ואמורים לצאת ממנו נקיים, עלול להפוך למלכודת של חיידקים, שיקפצו עלינו מכל עבר. כמה שינויים קלים בהרגלי ההיגיינה שלנו עשויים לשנות את התמונה מקצה אל קצה ולהרחיק מאיתנו את גורמי המחלות.

 

נגבו בתכיפות מישטחים הנמצאים בשימוש קבוע – השתמשו במטלית חד-פעמית עם חומר חיטוי על ברזים, על כפתור הניאגרה, על ידיות הארונות והמגירות, דלת המקלחת, ידית מברשת הניקוי לאסלה וכל דבר שנוגעים בו בידיים. וירוסים הגורמים להצטננות יכולים לשרוד עד 3 שעות ולכן ניקוי של כל המשטחים שבהם נוגעים באמבט יסייע למנוע הידבקויות.

 

שפשפו את הדופן הפנימי של האסלה– השתמשו באקונומיקה לפחות פעמיים בשבוע ונקו את הדופן הפנימי של האסלות בבית.

 

שפשפו קירות מקלחת, אמבטיות ומדפים בחדר האמבט– את אלה יש לנקות פעמיים בשבוע לפחות באקונומיקה או בנוזל חיטוי, כדי להפחית את התפשטות וירוסים, פטריות וחיידקים. אם לא מנקים בסדירות, החיידקים והפטריות מתרבים על הקירות. נגיעה אחת בקיר, ואחר כך בפה תעביר את החיידקים והפטריות לתוך הגוף. גם תאי עור מתים המתיישבים על דפנות האמבט עלולים להיות מזוהמים. החיידקים הללו ימתינו למי שיש לו פצע או סריטה, יחדרו לתוכו ויגרמו לזיהום.

השתמשו במגבוני טישו עם חומר אנטי-ויראלי– האופנה החדשה בטישו היא טישו עם חומרים רכים כמו אלוורה וגם חומרים קוטלי וירוסים. כאשר מקנחים את האף הווירוסים אינם מתפזרים בבית.

 

השתמשו במגבות בצבעים שונים – כך כל אחד מבני המשפחה ישתמש במגבת שלו ולא יספוג וירוסים ממגבות של אחרים. כאשר מנגבים את הפנים במגבת מעבירים לה לא רק את הרטיבות אלא גם חיידקים. אם אין אפשרות לעשות הפרדת צבעים, סמנו את המגבות במרקר ברור, כך שכל אחד יידע איזו היא המגבת שלו.

 

לכל אחד מברשת השיניים האישית שלו – ודאו שלכל אחד מברשת שיניים שונה, גם בצורה וגם בצבע. את מברשות השיניים יש להניח כך שהן אינן נוגעות זו בזו, עדיף שראשיהן יהיו רחוקים לפחות 3 ס"מ זה מזה. אחרי שמחלימים ממחלה או מהצטננות החליפו את המברשת, כי החיידים שורדים הרבה אחרי שהחלמתם. כאשר אתם מצחצחים שיניים, אתם מסירים אבנית וחלקיקים, כך שהמברשות מזוהמות בחיידקים, דם, רוק וחלקיקים הנושרים מחלקים שונים של הפה, כמו חך, חלל הפה והלשון. הזיהומים הללו עלולים לחזור ולגרום לזיהום חוזר.

 

עברו לכוסות חד פעמיות לצחצוח שינים – הציבו מתקן לכוסות חד פעמיות במרכז, כדי לשמש לשטיפת הפה בזמן צחצוח השיניים. כוסות פלסטיק או קרמיקה, המשמשות כמה מבני המשפחה, עלולות להפיץ וירוסים וחיידקים.

 

תנו למי המקלחת לזרום – חיידקים יכולים לגדול ולהתרבות בתוך ראשי המקלחת. אם לא השתמשתם במקלחת זמן-מה, כוונו את הזרם למים חמים ותנו למים לזרום דקה או שתיים כדי לשטוף את כל החיידקים לפני שתיכנסו בעצמכם למקלחת.


הורידו את המים בניאגרה כשמכסה האסלה סגור – אדים מזוהמים מן המים שבאסלה עלולים לפרוץ מן האסלה ולהתפזר באוויר ולנחות גם על המגבת הנקייה, שבה ננגב את הפנים, או אפילו על מברשת השיניים, לפני שנכניס אותה לפה.

 

רחצו ידיים אחרי הליכה לשירותים – זה אולי כבר הרגל מוטבע, אבל בכל זאת: רחצו ידיים היטב אחרי שימוש בשירותים או החלפת חיתול. צריך לרחוץ היטב ידיים גם אחרי שנגענו בדם, או בנוזלי גוף אחרים, כולל קיא, רוק ונזלת. זיכרו לרחות ידיים אחרי שאתם מנקים כל מישטח שהוא בחדר האמבטיה.

 

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה