חדש: אושר שימוש באמצעי מניעה יעיל לשלוש שנים

יושתל מתחת לעור בזרוע וישמש 36 חדשים ללא הפסקה
|
הדפס
|
שמור

 

מה דעתך על אמצעי מניעה זעיר שיושתל בזרוע ויאפשר לך לשכוח מכל אמצעי המניעה הרגילים למשך שלוש שנים?

 

רשות התרופות והמזון בארה"ב אישרה את השימוש באמצעי מניעה כזה בשם Implanon  הפועל ביעילות עד שלוש שנים.

 

השתל, בגודל של גפרור (4 ס"מ אורך), המכיל 68 מיליגרם של פרוגסטין בתוך פולימר רפואי רך. הוא מושתל בהליך רפואי קצר אצל אחות בצד הפנימי העליון של הזרוע. לדברי יצרנית השתל, חברת Organon, התכשיר משחרר את ההורמון פרוגסטין במינון נמוך של 40 מיקרוגרם ליום לתקופה שעד שלוש שנים באמצעות טכנולוגיה ייחודית.

 

פרוגסטין הוא הורמון הנמצא בדרך כלל גם בגלולות נגד הריון. אמצעי המניעה החדש ניתן להסרה מן הזרוע לפי בקשת האשה בכל רגע שתבקש זאת, ולאחר מכן חוזרת מערכת הרבייה של האשה לפעול ברמת הפוריות שהייתה לה לפני ההשתלה. בכל מקרה, יש להסיר את השתל בתום שלוש שנות שימוש ולהחליפו בשתל חדש.

צילום: מאיה אהרוני

אמצעי המניעה Implanon נמצא בשימוש משנת 1998 ועד היום השתמשו בו כ-2.5 מיליון נשים מ-30 מדינות. לדברי החברה, השימוש בשתל תלוי במהירות ההכשרה של הצוותים הרפואיים להשתלת האימפלנון ולכן להערכתה, השימוש הנרחב במוצר החדש יהיה רק במהלך 2007.

 

תופעות לוואי מוכרות מן השימוש באמצעי המניעה הם דימום לא סדיר, שמתרחש גם בנטילת אמצעי מניעה אחרים המבוססים על פרוגסטין, וגם כאבי ראש, אקנה ושינויים קיצוניים במצב הרוח, המתרחשים גם בשימוש באמצעי מניעה הורמונליים אחרים. החברה גם ממליצה לנשים הנוטלות אימלנון שלא לעשן, שכן עישון סיגריות עלול להגדיל את הסיכון למחלות לב ולשבץ אצל נשים הנוטלות אמצעי מניעה הורמונליים.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה