רוצים סקס טוב יותר: הקפידו על שינה טובה ומזון איכותי

שעות שינה הן מתכון בדוק ליחסי מין טובים
|
הדפס
|
שמור

 

עם יד על הלב: נכון שכל אחד מאיתנו רוצה לחיות חיים בריאים יותר, מהנים יותר, עם סקס נפלא – אבל משום-מה לא מצאנו את הזמן כדי להתחיל בדיאטה נכונה, לאכול תפריט מאוזן, להתחבר לפעילות גופנית מעניינת וקבועה, או לישון די הצורך כדי שנוכל להיות רעננים ולבצע את כל מה שאנו רוצים לעשות.

 

כן, רובנו עסוקים מדי ולכן איננו טורחים לטפל בעצמנו. ברכב שלנו, שאנו מתכוונים למכור עוד שנים ספורות, אנו משקיעים הרבה יותר מאשר בגוף שלנו, האמור לשאת אותנו עד תום הקדנציה. מעטים מאוד מאיתנו לוקחים פסק זמן נחוץ, אם זה לחופשה שבה אנו עוזבים את הכל, מורידים לחץ ופשוט נחים, ואם זה סתם לשבירת השיגרה, כדי לקבל פרספקטיבה אחרת על מה שאנו עושים בכל יום.

 

אחד התחומים הפחות מטופלים, וגם שהכי פחות מדברים עליו זה חיי המין. אבל למי יש כוח לחשוב על סקס או על ארוחה שתגרום לנו לרצות לקיים יחסי מין בתום יום עבודה מתיש, כשבבית ממתינות עוד מיליון ואחת מטלות, והילדים סוחטים אותנו עד טיפת האנרגיה האחרונה?

 

סדר יום עמוס ולחוץ אינו מותיר מקום למחשבות בכיוון. לעייפות כרונית יש קשר ישיר לביצועים במיטה. אבל אם נוכל לדחוס לתוך היום העמוס שלנו כמה דקות לאימון גופני, נרגיש טוב יותר לגבי גופנו, וזו כבר נקודת זינוק לחיי מין טובים.

צילום: מאיה אהרוני

תזונה טובה יכולה לתרום המון להרגשה הכללית בכלל ולחיי המין בפרט. מחקרים על חיות מעבדה הוכיחו כי תזונה לקויה מחלישה את המערכת החיסונית וגורמת למחלות. חולים במחלות לב נוטלים תרופות, שתופעות הלוואי שלהן כוללות דיכוי יצר המין, ובנוסף, החולים חוששים שיחסי מין יביאו להתקף קטלני. החשש הזה מבטל את החשק למין. תפריט מאוזן בשילוב עם אימוני כושר משפרים את ההרגשה הכללית, ולכן גם את הרצחון לקיים יחסי מין. האגודה האמריקנית לפעילות גופנית ACE ממליצה על פעילות גופנית מתונה במשך 20 עד 30 דקות ביום. לדברי מומחים, האימונים ישפרו את הביטחון העצמי וישפרו את היכולת להגיע לאורגזמה ולסיפוק מיני גדול יותר. מתברר כי יש קשר ישיר בין היקף המונים של הגבר לבין יכולתו או אי יכולתו להגיע לזיקפה. ככל שהיקף המותניים גדל יותר, כך גדלים סיכוייו של הגבר לסבול מבעיות של תיפקוד מיני, בעיקר בגלל הסיכון המוגבר למחלות כלי הדם הכליליים.

 

מי שזקוק לעוד חיזוק להתחיל באימונים יוכל לקבל אותו ממחקרים שמצביעים על כך שתירגול מתון קבוע, יש לו השפעה חיובית על חיי המין. באחד המחקרים שנערך באוניברסיטת טקסאס בעיר אוסטין התברר, כי נשים פעילות גופנית, שצפו בסרטים אירוטיים, הגיעו לזרימה חזקה ב-169% לאיזור אברי המין לעומת נשים שלא היו פעילות מבחינה גופנית ונחשפו לאותם סרטים. פעילות גופנית גם משחררת לגוף הורמונים החשובים להתעוררות מינית, ומגבירה את היכולת האירובית ואת כוח השרירים, וגם לשפר את ההרגשה הכללית.

 

סקר שנערך בארה"ב בשנת 2002 על ידי הקרן הלאומית לשינה, הראה כי מצבי רוח של אנשים עלולים להיות מושפעים ממספר המצמוצים בדקה בזמן השינה. אנשים הישנים 6 שעות בלילה או פחות מזה ידווחו בדרך כלל על עייפות, לחץ עצבות וגם כעס על אלה שמצליחים לישון יותר מ-8 שעות בלילה. חסר בשעות שינה או במספר תנועות של העין בזמן השינה משפיעים על יכולתו של הגוף לעכל פחמימות ועל רמת חילוף החומרים בגוף.

 

מצב רוח רע וחוסר שינה עלולים להוביל להגברת הסיכון להיפגע מתאונה, אם זו תאונה בבית, באמבטיה, או נפילה במקום אחר בבית. כל פציעה מוציאה עוד יותר את הרוח ממפרשי הסקס. מצד שני, מי שמצליח לישון יותר, ידווח על חיים מלאי אנרגיה על נינוחות ועל שמחת חיים מרובה. כל אלה מירשמים בדוקים לחיי מין מוצלחים.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה