לשמור על הזוגיות אחרי לידת התינוק

פשוט אמרי לו בדיוק מה את רוצה שיעשה
|
הדפס
|
שמור

כל משפחה טרייה עוברת תקופת הסתגלות בחודשים הראשונים לאחר הלידה. אם מדובר בילד ראשון, עליכם להתרגל למצב של חוסר שינה, אחריות מאוד גדולה ושינויים בשגרה אליה הייתם רגילים עד היום. גם בזוגיות חלים שינויים רבים. משניים יצאו שלושה, ולא תמיד קל למצוא זמן איכות עם בן הזוג. זרמו עם התינוק בחודש הראשון ונסו למצוא כמה דרכים לשימור הזוגיות לאחר שתתאפסו. למשפחה המורחבת ולחבריכם יש תפקיד חשוב בתקופה זו. הם יכולים להקל עליכם מאוד אם רק תדעו לבקש מהם סיוע.

 

ככל שתהיה לכם יותר עזרה, כך תהיה קלה יותר תקופת ההסתגלות. אל תתביישו להודות שאתם זקוקים לעזרה ולימדו להגדיר את סוג העזרה בצורה מדויקת. רצוי לבקש עזרה בדברים כמו בישול, כביסה, ניקיון הבית. כך תתפני להנקה/האכלה והטיפול בתינוקך ולמנוחה, שהיא חשובה מאוד בתקופת משכב הלידה. השתדלי לנוח כשתינוקך ישן, גם אם זה לא תמיד אפשרי.

 

אל תצפי שבן זוגך יקרא את מחשבותיך. אם תגידי לו כיצד לסייע לך, תוכלו להימנע ממתחים מיותרים. אם קשה לך בתקופה זו, זכרי: בקרוב דברים ישתנו לטובה וקרוב לוודאי שתקבעו סדר יום שיתאים לך, לתינוקך ולשאר בני הבית. לפעמים כל מה שאת זקוקה לו היא אוזן קשבת וכתף של חברה. ועוד טיפ קטן - "שיחות חיתולים" (קקי, פיפי, האכלה, הנקה ועוד) עדיף לנהל עם חברות שגם הן במצב דומה לשלך.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה