פריון ורפואה סינית

דיקור סיני מטפל גם בגברים וגם בנשים כאחד
|
הדפס
|
שמור

הרפואה הסינית חובקת אלפי שנים של מחקר וניסיון קליני. חוסר הרמוניה בגוף מקורו יהיה בבעיות בריאות, בהתמודדות רגשית לא מאוזנת או בתזונה לקויה. כל זה יכול לבוא לידי ביטוי במחלות, בכאבים ובבעיות פריון - כל אלה ניתנים לטיפול ואיזון בעזרת דיקור וצמחי מרפא סיניים.

צילום: פוטו-ראק

הדיקור הסיני נעשה על ידי החדרת מחטים עדינות, חד פעמיות, בנקודות ספציפיות לאורך ערוצי האנרגיה (מרידיאנים) בגוף. נקודות אלה בעלות השפעה ברמה המערכתית, האיברית או הערוצית, והן נבחרות בהתאם להשפעתן. מחקרים רבים שנערכים בכל העולם, מתחילים להוכיח את יעילות הנקודות ואופן השפעתם, בין אם זה על ידי הפעלת מערך הורמונלי או עצבי וכדומה.

מתקשים להרות?
דיקור סיני מטפל גם בגברים וגם בנשים כאחד, ובכך משפר את הסיכויים להרות. הדיקור אצל הגבר משפר את איכות תאי הזרע. כמות ותנועתיות של תאי הזרע ניתנים לשיפור בעזרת הטיפולים ברפואה סינית, כמו גם המורפולוגיה של תאי הזרע. צורה לא תקינה של תא זרע יכולה לעלות את הסיכוי להפלה עקב עובר לא תקין בהמשך.


אצל נשים דיקור סיני יעיל מאוד בהסדרת המחזור החודשי, או לחילופין בטיפול באמנוריאה (אל - וסת) . הדיקור יכול לשפר את איכות הדם ותנועתו ועל ידי כך לשפר את אספקת הדם לרחם. כמו כן עוזר בהשראת ביוץ ללא טיפול הורמנלי, על ידי גירוי השחלות ויצירת תנועה של צ'י ודם באיזור. דיקור סיני יכול להפחית השפעה של אנדומטריוזיס (דלקת רירית הרחם), מיומות ברחם, שחלות פוליציסטיות ובעיות גינקולוגיה נוספות אשר יכולות להפריע לפוריות האישה, ולהוות גורם סיכון להריון חוץ רחמי.


הדיקור הסיני יעיל כמו כן לפני, אחרי ותוך כדי טיפולי הפריית מבחנה על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה ולהקטין תופעות לוואי של הטיפולים ההורמונליים.

הרבה נשים המגיעות לטיפולים לקליניקות של רפואה סינית מחפשות פתרון לחוסר איזון הורמונאלי בגופן. מדובר בהורמונים כגון: FSH, LH, E2, פרוגסטרון, פרולקטין ועוד. טיפולים בסיסיים בדיקור סיני יכולים להיות מאוד יעילים בכל הקשור לחוסר איזון הורמונלי. אף על פי שאין לרפואה סינית השפעה ישירה על ההורמונים הנשיים, רפואה סינית משפיעה בטיפוליה על וויסות מערכת העצבים האוטונומית ומרכזים הורמונאליים במוח (היפותלמוס, בלוטת יותרת המוח). כתגובה לכך יכול להופיע שיפור ברמות ההורמונים במשך הזמן.

למה כדאי לנסות?
ישנן עדויות רבות כי דיקור סיני משפר את הסיכוי להריון במהלך טיפולי הפריה חוץ־גופית (IVF) בשיעור של 45-60 אחוזים (גבוה משמעותית מסטטיסטיקות של הצלחה בכל מחזור טיפול IVF ללא תמיכת דיקור), נתון זה עולה ממחקרים מדעיים-רפואיים, שהתפרסמו כבר לפני כ-7 שנים, ומאז מאוששים במחקרים תומכים. לא מעט יחידות להפריה חוץ גופית בישראל אף הן מכירות בנתונים אלה ומשלבים דיקור סיני בשלב החזרת העוברים. לא מעט מומחים לפריון ממליצים בכל פה לשלב את הטיפול ההורמונלי בתמיכה של רפואה סינית.

חשוב לציין כי ההמלצה לנשים וגברים עם בעיות פריון היא לגשת אך ורק למטפלים ברפואה סינית אשר להם התמחות ספציפית בתחום הפריון, אשר מכירים היטב את סוגי הטיפולים ההורמונליים השונים, את שלבי טיפולי הפוריות ואשר מוסמכים לתת למטופליהם טיפול טבעי מושכל ונכון.

הכותבת אירה רויבורט, מטפלת בדיקור סיני מסורתית, מומחית לפריון.

יש לכם שאלות? היכנסו עכשיו לפורום מנסים להרות ולפורום הריון ולידה - הריוניות ומומחים מדברים בפייסבוק.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה