פנג שואי: מרוב צעצועים לא רואים את החדר

מדריכת פנג שואי מייעצת: כך נפטרים מכל הצעצועים והדברים המיותרים ומקבלים חדר רגוע
|
הדפס
|
שמור

"חברת השפע", בה אנו חיים, מציעה לכולנו מגוון רב של מוצרים מכל קשת הצרכים ונוגעת בכל טווח הגילאים. בטביעת אצבעה, ניתן להבחין בבירור אצל ילדינו. מבחר עצום של בגדים, משחקים וצעצועים. בחנויות השונות ניתן להתרשם מהמבחר העצום הקיים מכל תחום אשר לרוב מבלבל, בעיקר את הילדים. דמיינו בנפשכם את החוויה הרגשית שלכם או של ילדיכם בחנות צעצועים גדולה ומגוונת. המבחר, העומס הוויזואלי, עומס הצבעים, כמות הגירויים העצומה, כל אלה גורמים לתחושת פיזור הדעת, לקושי בריכוז וארגון החשיבה, וביכולת לבחור ולהחליט. היכולת לדלל את הגירוי קשה מאוד.

עבור ילד, כמות קטנה יותר, גם היא משפיעה באותה הדרך. לכן עלינו להיות ערים לכמות החפצים, המשחקים והצבעים הקיימים בסביבתו היומיומית. לעיתים, זו הסיבה שילדים מעדיפים את המשחק בסלון על פני משחק בחדרם. כאשר ילדינו מוצאים לעצמם פינה שקטה למשחק, הדבר מאפשר לילדנו להתרכז במשחק, ללמוד וליהנות. הם בעצם מפעילים יכולות ריכוז אשר מאוד חשובות להתפתחותם. יכולות שישמשו אותם בהמשך דרכם בגן ובביה"ס. כישורי הריכוז והישיבה לאורך זמן מתפתחים בגילאים רכים אלו. לאור זאת מומלץ לחשוב, להשקיע זמן בתיכנון, באירגון ובעיצוב חדרי הילדים שלנו.

השלב הראשון בו עלינו להתחיל הוא מיון המשחקים: לרוב החדר מוצף במבחר רב של משחקים ולכן מלאכת המיון הינה שלב קריטי, בו אנו מתחילים. ניתן להכין מראש קופסאות אחסון גדולות או שקיות.

המיון יחולק ל- 3 קטגוריות והן:

  • הצעצועים המיועדים לזריקה – הצעצועים השבורים, ההרוסים, קרועים, ושאינם ברי תיקון.
  • צעצועים ומשחקים לשמירה – כאלה שאינם תואמים את גיל הילד או שעבר זמנם ומתאימים לגילאים צעירים יותר. צעצועים מקטגוריה זו לא יאוחסנו בחדר הילדים, שהרי חדרם אינו "מחסן". באם אין לנו צורך במשחקים, אפשרות נוספת הינה למסור אותם לאחת מעמותות הנזקקים הקיימות בכל חלקי הארץ ובכך נשמח ילדים נוספים.
  • צעצועים ומשחקים שנשארים- אותם מצאנו מתאימים ואהובים על ילדינו.

 

לאחר שסיימנו את מלאכת המיון, נבחן שוב את המשחקים שהחלטנו להשאיר, האם באמת הכול חיוני?
ולסיום, נסדר אותם מחדש בחדר הילדים.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. מירב 07/08/2015, 14:54:17

האמת שזה נכון מאוד עולם הילדים היום מלא במשחקים ומרוב צעצועים לא רואים את היער

+ השב