10 טיפים לשיפוץ מהנה מבלי לפשוט את הרגל

בקשו מהקבלן הצעות מחיר מדוייקות, הכוללות כמויות ומיפרט הטכני
|
הדפס
|
שמור

שיפוץ הוא בדרך כלל מקור לכאבי בטן, לכעסים על קבלנים, על בן הזוג שלא עושה מה שרצינו שיעשה, בקיצור – מקור לצרות. אבל אפשר גם אחרת. אם החלטתם לשפץ את הבית כולו, לבנות מרפסת או רק לשדרגו רק חדר, יש דרך יעילה לעשות זאת.

להלן 10 טיפים שילוו אתכם וינעימו לכם את השיפוץ:

  1. החלטנו שאנו רוצים לעשות בבית שנויים? - בואו נבחן אילו צרכים השתנו בבית: תינוק נולד, הילדה עולה לכיתה א' וחייבת חדר יותר מרווח עם ריהוט הולם, יורש העצר פרש כנפיים עם בת זוגו החדשה והותירנו מאחוריו עם חדר דומם וכן הלאה וכן הלאה.
  2. נעלה על הכתב את מהות השינויים הנדרשים: חשוב ביותר להבין את היקף השיפוץ בו אני חפצים. אל תופתעו אם תוך כדי רישום מסודר תגלו שאתם מתקדמים אל תכנית שלא חשבתם עליה.
  3. יש לקבוע מסגרת תקציב לשינויים הנדרשים ולכלול בו את סך העלויות: בינוי, רהיטים חדשים, גופי תאורה ואביזרים משלימים נוספים.
  4. מומלץ בחום להיועץ במתכנן מקצועי, מעצב פנים או אדריכל, על מנת לייעל את התכנון וחשוב לא פחות: גם להעריך את ההיקף הריאלי של עלויות השיפוץ.
  5. הפקה של תוכניות מפורטות עבור המשפץ, כגון תוכניות הריסה ובנייה, תוכניות חשמל, תוכניות אינסטלציה ועוד. חשוב מאד: לא לחסוך בכתב הכמויות והמפרט טכני (תנאי קריטי ע"מ לקבל הצעות מחיר ריאליות ומקיפות).
  6. לצאת ל"מכרז קבלנים" ע"מ לקבל הצעות מחיר מהקבלן המשפץ, באופן שיכיל במדויק את כל המופיע בתוכניות המפורטות, כתב הכמויות והמפרט הטכני.
  7. אנו בוחנים ובודקים שוב את העלויות ביחס לתקציב שהגדרנו מלכתחילה ורואים אם יש לצמצם בהיקף השיפוץ והרכישות או, לחילופין, לשנות את מסגרת התקציב וכו'.
  8. אנו בוחרים את הקבלן המשפץ ו/או את בעלי המקצוע השונים המתאימים לנו וזאת לאחר שבדקנו וראינו עבודות קודמות שלהם (חשוב מאד!) וקיבלנו המלצות חמות ממקומות עבודה קודמים. עלינו גם לזכור, כי העבודות שהם בוחרים להראות לנו הינן המוצלחות שלהם (וכי לא יציעו לנו כמובן לראות עבודה גרועה או שאינה לשביעות רצון הלקוח).
  9. יצירת ההתקשרות עם המשפץ ע"י חוזה עבודה מפורט ומדויק הכולל גם את מועדי ההתחלה והסיום של העבודה, הסדרי התשלום וכיו"ב. זהו שלב חשוב אשר נועד להגן עלינו מכל צרה שלא תבוא.
  10. ניטור ופיקוח הביצוע. אל לנו לשכוח להפיק במקביל גם את מירב ההנאה מכל תהליך העשייה ומן השינוי ההולך ונרקם לנגד עינינו.
תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה