פנג שואי: Yin & yang בחדרי ילדים

איזו אנרגיה תבחרו להכניס לחדר הילדים?
|
הדפס
|
שמור

אחד המושגים הבסיסיים והמרכזיים ב'פנג שואי' הינו היין והיאנג. היין והיאנג הינם שני הכוחות הבסיסיים בטבע אשר משתמשים בהם לתאר את מאפייני המצב, חומר, תנועה, ובעצם כל דבר.

צילום: סטודיו פרפרים בבטן, צילומי הריון

היין והיאנג כפי שמתוארים בסמל מתארים מצב הרמוני = עיגול סביב, ומרכיבי עיגול שהם החלקים בשחור ובלבן = היין והיאנג.

ניתן לראות שאין שחור אבסולוטי (יש נקודה לבנה), ואין לבן אבסולוטי (יש נקודה שחורה). היין והיאנג מתארים מצב באופן יחסי. בכל דבר יש גם יין וגם יאנג אולם באופן יחסי. מצב זה, כפי שמתאר הסמל, הוא הרמוני כיון שהוא זורם ומשלים. היין מייצג אנרגיה נקבית, נשית, היבט נשי של הטבע, ונחוץ לרגיעה, שלווה ורגש. היאנג מייצג אנרגיה זכרית, גברית, היבט גברי של הטבע,ונחוץ לפעילות של צמיחה, גדילה, עשייה והגשמה.

מאפייני היחסיות של היין והיאנג, לדוגמא:

יין

יאנג

צבעים פסטליים וצבעים כהים

צבע לבן, צבעים בוהקים, צבעי "אש"

צורות מעוגלות, רכות

צורות המאופיינות בקווים ישרים

שטיחים עבים

מחצלות

שינה ורגיעה

משחק, אקטיביות, פעילות

אבן

שיש


כאשר אנו בוחנים את החדר הילדים, אנו רואים את הפונקציה של חדר הילדים כדואלית במהותה. זאת אומרת, חדר שינה מיועד לשינה = פעילות יינית של רגיעה ומנוחה. כאשר מדובר בחדר הילדים הפונקציות אותו הוא משמש הינם בעלי אופי יאנגי= לימוד, משחק, צפיה בטלויזיה וכו'.

מנגד, ישנם ייצוגי יאנג שונים ורבים הבאים לידי ביטוי במשחקים, בצבעי המשחקים, בצבעי התמונות וכו'. ה'פנג שואי' מציע לנו דרך נוספת להתבוננות בחדר הילדים שלנו: האם חדר ילדינו בעל ייצוג יאנגי רב, או ייני?

צבעי הקיר: האם הנם צבועים בצבעי פסטל (= יין) או שמא מעטר את קירותיהם ציור קיר צבעוני בעל צבעי כהים ועזים(=יאנג)?

טקסטיל החדר: וילונות, מצעים, שטיחים, כריות- האם הצבעים בהירים, עדינים (יין), כהים מאוד או בעלי צבעים בוהקים, דוגמאות וציורים (=יאנג)?

משחקי הילדים: האם המשחקים מפוזרים ומוצגים בכל החדר? האם הם מאורגנים בארון סגור?

אוספים: האם בחדר ישנם אוספים רבים? בובות, דמויות, מלאכים אשר מוצגים על מדף או תלויים על קירות? אוספים הינם בעלי אופי ייני.

צבעי הרהיטים: האם צבעי המיטה, שולחן, ארון, שידה בחדר הינם בעלי צבעים בהירים פסטליים / כהים מאוד (= יין) או צבועיים בצבעים בוהקים: לבן, אדום, כתום, צהוב (= יאנג).
חדר שינה במהותו ,צריך שיהיה יותר ייני מאשר יאנגי, כדי לעודד שינה טובה ורגועה עליו להקרין זאת. זאת אומרת, שיהיה ייצוג רב של אובייקטים בעלי אופי ייני מאשר יאנגי.

כאשר מדובר בחדר הילדים - הוא מאופיין בעודף יאנג בשל טיבעו: הפעילות הרבה המתקיימת בחדר (בהשוואה לפעילות המתקיימת בחדר ההורים, למשל). הצבעים הרבים והשונים, כאשר רוב הצעצועים והמשחקים מאופיינים בצבעי יאנג.

מספר הפונקציות השונות שלרוב מתרכזות ומאפיינות את חדרם. לכן כאשר אנו מתבוננים בחדר הילדים שלנו, כדאי שנבחן אותו בספקטרום נוסף:

האם אנו מעוניינים להוסיף פעלתנות (יאנגיות) לחיי ילדנו? או אולי דווקא רגיעה ושלווה (ייניות)? בעזרת מאמר זה, תוכלו להוסיף, לגרוע או למתן את היין/יאנג בחדר ילדיכם.
אז כיצד מעוצב חדרם? האם הוא מאופיים ברוב יאנגי או ייני??

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. תמיר 20/05/2015, 08:21:26
פוסט מעניין. מאוד עזר לי
+ השב
 
1.2. צדי 20/03/2019, 09:33:55
1.1. אחלה פוסט 04/02/2019, 13:50:50

אחלה פוסט