בחזרה לבגד ים שלם

בגד הים כמגן מפני השמש ונזקיה
|
הדפס
|
שמור

חופשת הקיץ בגנים ובבתי הספר, ועונת הקייטנות שהחלה השבוע הן אות הפתיחה לשעות בילוי ארוכות יותר תחת קרני השמש היוקדת. השרב של סוף השבוע שחלף ביקר כאן בדיוק בזמן כדי להזכיר לנו, שאנו רגישים מאוד לקרינה המזיקה, ואפילו קרם ההגנה החזק ביותר אינו בולם את קרני UVA הגורמות להתפתחות המלנומה (סרטן העור), אלא רק מגן מכוויות שמש.

המבוגרים שנחשפו לשמש בצעירותם יכולים היום לראות על עורם את התוצאות של החשיפה הארוכה, והיום כבר מבינים, שלא מספיק רק להגביל את שעות החשיפה אלא גם את צורת החשיפה. אצל הילדים והתינוקות צריך להקפיד מהיום הראשון על כיסוי של כל הגוף מפני קרני השמש. טעות נפוצה היא לחשוב שבעזרת חולצת טריקו ניתן להגן על העור. חולצת טריקו יבשה נותנת הגנה של 15 UPF בלבד, כאשר דרגת ההגנה של חולצת הטריקו רטובה יורדת בחצי.

אצל תינוקות וילדים צעירים חשוב במיוחד לכסות את כל הגוף באופן נכון, בעזרת בד מיוחד, הסרוג בצפיפות רב שכבתית החוסמת את קרני UVA ו-UVB ומגן על העור מפני קרני השמש המזיקות.

התקן האוסטרלי הוא היום המחמיר בעולם, ומאוסטרליה מגיעים לישראל זו השנה התשיעית בגדי ים של Sun Way המבטיחים הגנה מרבית 50+ UPF. דרגה זו, על פי שיטת דירוג מיוחדת במעבדות קרינה באוסטרליה, מבטיחה חסימה של 98% מקרני UVA ו- UVB המזיקות לעור. לכל מוצר מצורף אישור +50 UPF המבטיח את הגנת הבד. זה אומר שלא כמו בבגדי ים מלייקרה רגילה, את חלקי הגוף המוסתרים על ידי בגד הים האוסטרלי אין צורך למרוח בקרם הגנה.

בשנים הראשונות לחדירה של בגדי הים הללו ראינו רק את התינוקות והילדים הקטנים בחליפות שלמות להגנה מירבית. אבל בשנים האחרונות המודעות לנזקי השמש גדלה, וכך יותר ויותר הורים נותנים דוגמא אישית לילדיהם, ומגינים על עצמם מפני הקרינה בעזרת מגוון חולצות-ים חוסמות קרינה למבוגרים, בעלות שרוול קצר או ארוך. אבל עוד לא ראינו חזרה לבגדי הים השלמים של שנות ה-20 במאה הקודמת. אבל לא רחוק היום שגם אופנה זו תחזור, עם שכלול של סוגי הבד ורמת ההגנה שלהם.

בגדי הים נצמדים לגוף, מתייבשים במהירות ואינם גורמים תחושת קור או חום מחוץ למים. כל המוצרים חלקים ונעימים למגע, מיוצרים בצבעים עליזים ואופנתיים בהתאם לטעם ולצורך האישי. חלק גדול מהמוצרים מיוצר בעזרת תפרים חיצוניים בכדי למקסם את תחושת הנעימות. מגוון הגזרות גדול במיוחד: אוברול עם רוכסן קדמי, חולצות צמודות, חולצות רחבות, מכנסונים עד לברך, מכנסונים קצרצרים, מכנסוני חצאית פראו, חצאיות כיסוי קטנטנות לנערות ועוד.אוברולים, חולצות ומכנסונים ניתן להשיג עד מידת אקסטרה לארג'.

להשלמת ההגנה מייצרת Sun Way כובעים מבדי חוסמי קרינה. לכובעים מצחייה עמידה למים ותוספת בד מאחור להגנה מירבית על האוזניים ועל העורף. הכובעים מיוצרים בשלל רחב של צבעים, תואמים לצבעי בגדי הים ומיוצרים בשלוש מידות: לתינוקות, לילדים ולמבוגרים.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה