לקחת את הטיפוח האישי ברצינות

טיפים לטיפוח עצמי
|
הדפס
|
שמור

טיפוח היא מילת קסם. אני מניחה שרבות מאיתנו היו מעוניינות לענות על סטנדרדים של יופי וטיפוח.

אבל היום כשקצב החיים המודרני מכתיב לנו לבצע כ"כ הרבה מטלות בכל כך מעט זמן, אנחנו מוצאות את עצמנו בדילמה נצחית – או לנסות לעשות הכל בו זמנית או לדחות דברים לכשנתפנה.

היום נשים הופכות לסופר-וומן בעל כורחן – מנהלות משק בית, הן רעיות, אמהות, נשים עובדות. ורובן עובדות במשרה חלקית או מלאה. בתוך כל המערבולת האין סופית הזאת אנחנו שוכחות לא פעם את עצמנו. שוכחות לאכול נכון, להתעמל, למצוא זמן איכות לעצמנו ולפעמים אף מזניחות את נושא הטיפוח.

טיפוח יכול להתבצע אך ורק אם נחליט להתייחס לכך ברצינות - בין אם זה על ידי אשת מקצוע או על ידינו.

הטיפוח מתחיל ממודעות. מודעות לכך שמים חמים מידי מרככים את הציפורניים וגורמים להן להיות רכות ושבירות, הסבון בעניין זה מוסיף חטא על פשע. ולכן, כדאי והכרחי להשתמש בכפפות. כפפות יגנו על עורנו מפני חשיפה לחומרים שאינם בריאים לו, במידה שאת בוחרת לוותר על כפפות לפחות מירחי קרם ידיים לפני הדחת כלים ואחריה.

מניסיון, הרבה מדורים נותנים לך טיפים להכנת פילינג בבית: ערבבי סוכר / אבקת שיבולת שועל (קוואקר) עם שמן זית, מים או מיץ לימון וכו'. אני מציעה לך בחום לגשת לחנות הקרובה ולקנות פילינג עדין וטוב, שתמיד יהיה זמין. קרצפי את כפות הידיים היטב ובעדינות ומרחי לאחר מכן קרם ידיים עשיר ומזין.

דאגי שציפורנייך יהיו משויפות ומסודרות וסיימי במחזק ציפורניים. אם יש לך זמן ללק צבעוני – אני מקנאה בך. אם לא, תוכלי להשתמש בלק שקוף להגנה.


אחרי יום ארוך הרימי רגליים ישרות בגובה האגן, לאפשר זרימה טובה יותר והקלה על כפות הרגליים.
כשאת במקלחת או אפילו אם מצאת לעצמך זמן (חה חה) ועשית אמבטיה זה הזמן לשפשף את העור בעקבים ובכל איזור שהעור מעובה על כף הרגל בכדי למנוע היווצרות סדקים בעור.


בצאתך נגבי היטב את כפות הרגליים ובין הבהונות ומרחי קרם ריכוך עשיר על כף הרגל בכדי למנוע היווצרות יובש ועור מעובה. גזרי את ציפורני רגליך בצורה ישרה מקצה לקצה ואת הקצוות שייפי בכדי למנוע ציפורן חודרנית.

 

אני ממליצה לך להשקיע ולמרוח לק גם ברגליים מכיוון שמעבר לכך שרגלך תהיה נאה וחגיגית, הלק מחזיק הרבה זמן יחסית ושומר על ציפורנייך. השתדלי למרוח לק שקוף לפני לק צבעוני כהה, כדי למנוע ירידת צבע לציפורן.

 

במקומות ציבוריים הקפידי ללכת עם נעליים או כפכפים, במיוחד במקלחות ציבוריות או בריכה, למניעת הידבקות בפטרת.

 

ואם כל זה ארוך ומפרך בשבילך, ואין באפשרותך להקפיד על כל העצות, תוכלי פשוט ללכת לאשת מקצוע טובה לפנק את עצמך. כן, מותר לך. את יכולה למצוא מישהי שעובדת בערבים, או בימי שישי, ואפילו מישהי כמוני שמוכנה שתגיעי עם הילדים ומוצאת להם תעסוקה בזמן שאני דואגת לעשות את רוב הדברים שרשומים שם למעלה.

טיפוח עשוי להיות מתיש, אך לתוצאה אין תחליף. תאפשרי זאת לעצמך באופן קבוע גם אם במינון נמוך.

הכותבת היא מנהלת מכון יופי במודיעין המתאים גם לאמהות עם ילדים

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה