טיפול בתופעות הגוף בתקופת ההריון

דרכים להקל על תופעות הגוף בהריון
|
הדפס
|
שמור

תשעה חודשים של סימני מתיחה, בצקות, בחילות ומה לא. 10 שעות (במקרה הטוב) של צירים, ואת כל זה את אמורה לסבול ולחשוב שמדובר בתקופה היפה ביותר בחייך. הבשורה הטובה: יש דרכים להקל על תופעות הגוף בהריון. הבשורה היותר טובה: רוב התופעות ייעלמו כשההריון יסתיים.

בתקופת ההריון חלים שינויים רבים בכל מערכת גופה של האישה ובכלל זה גם שינויים בעור ובשיער. בנוסף לעליה נכבדה במשקל של כ- 10-12 ק"ג בממוצע ובהיקף, עולה ריכוז ההורמונים הנשיים בדם (פרוגסטון ואסטורגן) ומופיעים הורמונים ייחודיים להריון המצויים בשיליה. רוב ביטויי ההריון בעור ובשיער חולפים זמן קצר לאחר סוף ההריון. יחד עם זאת, מעט מהנשים שסבלו עוד לפני ההריון ממחלות עור צריכות יזדקקו לטיפול רפואי, היות ומחלות עור כרוניות יכולות להיות מושפעות ע"י הריון. במחלות עור הקיימות לפני ההריון כמו אקנה, פסוריאזיס בדרך כלל חלה הטבה בזמן ההריון. מחלות אחרות כמו "לופוס" (זאבת) מוחמרות ויכולות לפגוע בבריאות האם והעובר.

חן לבני, מנהלת מקצועית ב "מכללה לקוסמטיקה רפואית" מסבירה את השינויים העוברים על גופה של האישה:

 • שינויים ברקמת החיבור: בשכבה העורית הנקראת דרמיס (סטריות) - מתיחת העור בחודשי ההריון האחרונים גורמת אצל 90% מהנשים לפגיעה בסיבי הקולגן והאלסטין האחראים לחוזק וגמישות העור. בעיקר בעור הבטן, בשדיים ובירכיים מופיעים סימני מתיחה ורודים מבריקים המכונים "סטריות". לעיתים התופעה מלווה בגרד. לאחר הלידה הסטריות נעשות בהירות יותר ובולטות פחות. לא ניתן למנוע לחלוטין את היווצרות סימני המתיחה אך עיסוי בקרמים מזינים עשוי להקל.
 • התכהויות בעור הגוף (פיגמנטציה): בזמן ההריון נוטים חלקים מסוימים של העור להתכהות. ישנה התכהות של הפטמות, קו חום מאונך במרכז הבטן לכיוון המפשעה, ונקודות חן ונמשים מתכהים. לאחר סיום ההריון ההתכהות מתבהרת אך לא נעלמת. שינוי בגודל וגוון השוליים של נקודות חן או הופעה של נקודת חן (שומה) חדשה הגדלה בהתמדה במהלך ההריון דורשים אבחון רפואי.
 • כתמים חומים בעור הפנים- מסכת הריון (כלואזמה): נשים רבות מפתחות בזמן ההריון כתמים חומים על הלחיים, המצח, וסביב העיניים. התופעה שכיחה יותר אצל נשים כהות עור או נשים החשופות הרבה לשמש. מאחר והתופעה קשורה בעליית כמות הורמון האסטרוגן היא יכולה להיות גם קשורה לנטילה מרובה של גלולות למניעת הריון המחקות מצב של הריון.

הטיפול: מאחר שהשמש מגבירה יצור מלנין יש להימנע מחשיפה לשמש ומומלץ להשתמש במסנן קרינה. לאחר ההריון יכולה להיות הבהרה מסוימת של הכתמים ללא טיפול. כאשר אין הטבה יכול רופא עור להמליץ על משחות מבהירות בהם משתמשים מספר חודשים תחת פיקוח רפואי מחשש להיווצרות כתמים בהירים או פיגמנטציה לא אחידה של העור. גם קילוף כימי יכול להיות פתרון לא רע.

 

 • שינויים בכלי הדם: עליה ברמת האסטרוגן בהריון מגבירה אצל חלק מהנשים את הנטייה להרחבת כלי דם. היוצרות נימי דם חדשים המתבטאים באודם מוגבר בכפות הידיים, כתמים אדומים עגולים (מגיומה) או קווים מתפצלים כמו עכביש (ספיידר). נגעים אלה יכולים להופיע בכל חלקי העור ואינם מסוכנים. בשלב מאוחר של ההריון כאשר המשקל והלחץ בחלל הבטן עולים יכולים להיווצר או להתרחב דליות על השוקיים וכמו כן עשויים להופיע טחורים.
 • השיער בזמן ההריון ולאחריו: נשים רבות חשות שהשיער בזמן ההריון נהיה יותר צפוף ומבריק. הסיבה לשיפור במראה השיער הוא שבתקופת ההריון יותר זקיקים עוברים את שלב הצמיחה וקצב הנשירה הטבעי של השיער פוחת. בסיום ההריון כשכמות האסטרוגן והפרוגסטרון פוחתים עוברים מספר גדול של זקיקים למצב של מנוחה לפני הנשירה. הפחתה בצמיחת השיער כחודשיים לאחר סוף ההריון גורמת לנשירה מוגברת ודלדול מסוים בשיער. תופעה זו זמנית והשיער יחזור לצפיפות רגילה לאחר חודש עד שישה חודשים. למי שיש נטייה גנטית לדלדול שיער, השיער יהיה דליל יותר מאשר לפני ההריון. נשירה זמנית אפשרית גם לאחר הפלה. עוד תיתכן תופעה של שיעור יתר בזמן הריון , מדובר בתופעה זמנית.

הטיפול: בזמן ההריון ואחריו יש להשתמש במברשת רכה, לחפוף עם שמפו עדין, להספיג את המים במגבת בעדינות ולא לשפשף. שימוש בפן לא מומלץ וכן להימנע מתסרוקות המחייבות מתיחה של השיער. במקרים של שיעור יתר רצוי שלא להשתמש בשיטות כמו גילוח או שעווה, ובוודאי שלא בשיטות האסורות בזמן הריון כמו אפילציה או לייזר. ניתן להשתמש בחימצון.

 

 • הזעת יתר בהריון: מאחר שחום הגוף עולה נשים בהריון מזיעות יותר, לכן מומלץ ללבוש בגדים רחבים, רפויים ורצוי מבדים כמו כותנה. יש להשתמש בדיאודרנטים ומונעי זיעה.
 • גרד כללי בהריון: גרד מופיע אצל 2 אחוזים מהנשים בהריון בדרך כלל בסוף ההריון. במקרים קשים יכולה להתלוות צהבת עור. הגרד קשור ברוב המקרים לעלייה בריכוז חומצות המרה בחלק השלישי להריון. הגרד חולף לחלוטין מס' ימים לאחר הלידה ללא פגיעה ביולדת או בעובר. ניתן להקל על התופעה ע"י שימון העור מס' פעמים ביום בקרם לחות שומני ובטבילה באמבטיות פושרות עם שמן. במידה והגרד לא חולף יש לפנות לטיפול רפואי.


טיפול קוסמטי בזמן הריון
אין כל מניעה מאישה הרה ליהנות מטיפול קוסמטי ולהמשיך בשגרת טיפוח העור והפנים. בעת הטיפול יש להקפיד על נוחות ולבקש מהקוסמטיקאית אם צריך כרית, להרים מעט את המיטה וכו'. בתופעות כגון היפר-פיגמנטציה ושיעור יתר בזמן הריון לא מומלץ לטפל. רוב הסיכויים שהן תחלופנה מס' חודשים לאחר ההריון. שיעור יתר זמני ניתן להסוואה על ידי חמצון, וכתמי פיגמנטציה על ידי איפור והגנה מקסימאלית מקרינת השמש. בזמן הריון אסור להשתמש במכשור חשמלי קוסמטי כמו: מכשיר להחדרת לחות, מכשירים להסרת שיער, מכשירים להצרת היקפים ועוד. כמו כן חשוב להימנע מתכשירים קוסמטיים המכילים רטינול ופנול.


שמנים טבעיים
אם חשבתם שטבעי זה טוב, חכו רע, לא תמיד מדובר בעובדה נכונה. "בתקופת ההריון ישנם מוצרים טבעיים רבים האסורים לשימוש ולכן חשוב מאוד לשים לב היטב לפני שמשתמשים במוצר זה או אחר.בתקופה זו העור מגורה ומגרד כתוצאה ממתיחתו ולכן יש להקפיד ולהימרח כל יום בכדי להקל על תחושות אלה", כך אומרת פרנסין ורדי, קוסמטיקאית, מהמרכז הרפואי אנטי איג'ינג ישראל. "ישנם מוצרים נהדרים לעור הגוף בתקופת ההריון וכל אחד מהם תורם לחידוש ולאיזון של רמת הלחות בגוף ונותן הרגשה נפלאה. חשוב להיעזר באיש מקצוע העוסק בארומטרפיה, איש מקצוע מנוסה יוכל לרקוח לך תכשירים לפי הריחות שאת אוהבת, תוך שימוש בשמנים המותרים לשימוש בתקופת ההריון. חשוב להריח את השמנים האתריים קודם ההכנה ולוודא שאת אכן אוהבת את הריח".

אילו שמנים מותרים לשימוש?

 • שמני בסיס: שמן שקדים, שמן קלנדולה (זרעי ענבים) ושמן נבט חיטה. שמנים אלה עשירים בויטמינים A,C,E ותורמים רבות להזנת העור. שמני הבסיס משמשים כבסיס בהכנת תערובות המיועדת להזנת העור היבש והמתוח והזנת בטן הריונית. (ניתן גם למנוע הופעת סימני מתיחה עוד טרם היווצרותם). לכל כף שמן בסיס יש להוסיף חמש טיפות שמן אתרי. ניתן גם לערבב בין שמנים ותמציות שונות, אך בלי לשנות את המינון. שימוש נוסף לשמני ם אלו מיועד לעיסוי איזור הפירנאום והרגעה כללית לפני הלידה.
 • שמנים אתריים בהם מותר להשתמש בתקופת ההריון: לוונדר, גרניום, יסמין, קמומיל, נרולי, פטשולי, ילנג-ילנג, לימון, תפוז, רוז, לבונה.
 • תערובת שמנים מומלצת לתקופת ההריון: הזנה לעור יבש: שמן נבט חיטה + שמן שקדים+ ויטמין Eכשמן בסיס. לשמן הבסיס להוסיף שמנים אתרים - לבנדר, יסמין, רוז, ילנג-ילנג וגרניום. תערובת זו טובה גם במצבים של עור מתוח או מגורה. אם לא אוהבים את הריח של שמן הבסיס ניתן להחליף בשמן בסיס אחר כמו כן ניתן להוריד שמן אתרי שלא אוהבים את ריחו.
 • תערובת שמנים לעיסוי פרינאום (בשליש האחרון להריון): שמן שקדים +ויטמין E+ שמנים אתריים- לוונדר וגרניום. תערובת זו גורמת לריכוך רקמת הפירנאום ועוזרת להגמשתה כהכנה ללידה.


נורית בר דוד, מדריכת ארומתרפיה בחברת "ארומה לייף", המשווקת הבלעדית של השמנים הארומתרפיים מבית "פרימוורה לייף" מציינת, כי באופן כללי, מומלץ לא להשתמש בשמנים ארומתרפיים בשליש הראשון של ההריון. בהמשך, מותר ואף רצוי להשתמש בשמנים אתריים לבעיות נפוצות בהריון כגון: ורידים, בחילות כאבי גב ועוד.

נורית מציעה עוד שימושים לשמנים:

 • בחילות: לטפטף על טישו תמציות תפוז או נענע ולהריח. לסירוגין – אפשר לשתות חליטות זנגויל או שומר.
 • לשיפור זרימת דם ברגליים: לערבב שמן שקדים CC30 , 5 טיפות שמן גרניום, 5 טיפות ברוש, 5 שמן לימון, 3 טיפות וטיבר. יש לערבב ולמרוח בצורה עדינה כלפי הלב.
 • לכאבי גב: על כף שמן שומשום יש להוסיף 10 טיפות שמן לבנדר. למרוח על האזור הכואב.
 • הכנה ללידה: מאמצע חודש שמיני, יש לשתות מדי יום כוס חליטת עלי פטל (לערבב כפית בכוס מים רותחים ועדיף לא להמתיק). עלי פטל מכינים את צוואר הרחם ללידה, מחזקים ומגמישים אותו.
 • לחץ דם גבוה: חליטות של עלי זית – 2 כוסות ביום.
 • מתח ועצבנות: חליטות של קמומיל וטיליה.
 • למניעת סימני מתיחה: על הבטן והחזה, יש למרוח באופן יומיומי לאחר המקלחת, שמן נבט חיטה. (למי שלא אוהבת את הריח, ניתן למרוח גם שמן שקדים).
 • לעצירות: לערבב 30 טיפות שמן פצ'ולי עם CC30 שמן שקדים כבסיס. יש לשפשף את הבטן עם כיוון השעון בעדינות.
 • אמבטיה להתכווצויות ברגליים: אל תוך קערת מים חמימים מוסיפים: 5 טיפות תמצית גרניום, 10 טיפות תמצית לבנדר, 12 טיפות תמצית ברוש – לערבב הכל עם כף מלח ואז לטבול את הרגליים.
 • לבצקות: תערובת המותרת רק פעם ביום למשך 10 ימים בלבד (אסור למרוח אותה על הבטן). יש להוסיף לתוך CC30 שמן שקדים – 3 טיפות זנגויל, 2 טיפות ברוש, 2 טיפות לבנדר, ולמרוח בעיקר על הרגליים.


עוד חברות המחזיקות במוצרים על בסיס שמנים:

ללין
ברשת "ללין" תוכלו להשיג שמן נבט חיטה אשר יעיל למניעת סימני מתיחה בעור הגוף, מועשר בוויטמין Eותמצית קמומיל להרגעה והזנת תאי העור, עשיר ומפנק לטיפוח הגוף, להעשרת עור הגוף בלחויות, לצמצום ולמיצוק ושיקום המרקם של עור הגוף. ייחודו של שמן נבט החיטה מחומרים טבעיים,הוא בהיותו פתרון אולטימטיבי לנשים בהריון, להזנה ולטיפול בסימני מתיחה ומניעתם, מכיל ריכוז גבוה של ויטמין E וקומפלקס לחויות, לחידוש האנרגיה והחיוניות של העור. 

דקלאור
חברת דקלאור פריז מומחית לטיפולים ארומתרפים, המטפלת בגוף ובנפש כאחד מעניקה לאישה ההרה חוויה חושית עם תוצאה הנראת לעין. סדרת " טונלסטיל" מכילה קוקטיל של שמנים חיוניים, מוצריה נספגים בעור ומותרים אותו רך. הטיפול עצמו, הפועל נגד סימני מתיחה המורכב משלושה שלבים: מריחת תמצית ארומתרפית "טונלסטיל" מדי בוקר על המקומות ה"מועדים לפורענות", עיסוי בעזרת קרם "טונלסטיל" וכתוספת בלילה, עיסוי בעזרת באום (קרם עשיר במיוחד). 

סבוקלם
Smoothing body moisturizer
בחברת סבוקלם תוכלו להשיג קרם לחות מרגיע לגוף, המועשר בתמציות שמנים להענקת תחושת נוחות ולקבלת עור קטיפתי. הקרם מכיל תמציות צמחים אוגרי לחות,אשר מרוות את העור והואיעיל ביותר להרגעת העור לאחר מקלחת (מונע גירויים הנוצרים עקב מגע עם מים וסבון) , מיועד לטיפול בעור יבש ופגוע, ולמניעת הגרד הנובע מיובש יתר.מקל על אדמומיות ומונע סימני מתיחה לאחר הריון ודיאטה. מומלץ למרוח על עור הגוף מדי יום, ובפרט לאחר המקלחת. 

AHAVA
תחליב גוף מסדרת DERMUD
תחליב DERMUD מרגיע במאת האחוזים את הגירוד בבטן, מצמצם הופעה של סימני מתיחה ומעניק לעור לחות וגמישות ברמה גבוהה ומצמצם מאד את סימני המתיחה. מכיל שמנים עדינים המלחחים את העור ושמן אובליפיכה, ג'ל אלוורה וקלמין המטפלים בשיפור גמישות העור והרגעת תופעת הגרד.

VICHY
Action Enregrale Vergetures
תכשיר מועשר בסיליקון, בשמנים צמחיים מזינים ובהידרוקסיפרולין הפועל בצורה כפולה על פגמים שטחיים בעור: הוא מעניק לעור לחות ומזין אותו. העור שומר על גמישותו ומגביר את כושר עמידותו בפני התמתחות ניכרת, מה שמקטין את הסיכון להופעת סימני מתיחה. הקרם מסייע לעור להתאושש ולשקם את עצמו ומצמצם באופן ניכר את סימני המתיחה הקיימים על ידי הקטנת גודלם וטשטוש צבעם. מרקמו קליל והוא מבושם קלות ונספג לחלוטין בעור בתנועות עיסוי. 

DIOR
BikiniNutri Diffusion
קרם גוף מבית DIOR המזין את העור לעומק ומעניק לו תוספת לחות. התחליב, בניחוח זר פרחים מעודן, מספק מענה אמיתי של הזנה בזכות השילוב המנצח של לחויות ומרכיבים הנלחמים נגד נזקים סביבתיים והזדקנות מוקדמת של העור. מחיר 168 ₪.


ג'רנטיק
Anti Stries
בעת הריון, גוף האישה מתגייס כל כולו לשמירה על העובר וכדי לספק הגנה מירבית הן לעובר והן לאם. הקרם "אנטי סטרי" מיועד לטיפול לטיפול בסימני מתיחה באזורי הבטן והחזה. בחברת ג'רנטיק מציינם כי ישמחו לענות על שאלות של האם ההרה בכל בעיית עור הפנים והגוף בזמן הריון בטלפון 8112874- 04 או באתר החברה.

ביותרם
Baume Corps Moisturizing Body Expert Intensive body treatment
זהו תחליב לחות הנמס על העור ונספג במהירות, מועשר בשמן מישמש, מסייע לעור יבש להשיב לעצמו איכויות אידיאליות: רכות, מוצקות, מרקם חלק. התחליב נספג בעור במהירות, מבלי להותיר שיכבה שמנונית. למריחה על הגוף מדי בוקר ו/או ערב. 

ד"ר פישר
Nine Months
סדרת ד"ר פישר Nine Months הינה סדרת תכשירים חדשנית לטיפול בבריאות העור ובסימני מתיחה בתקופת ההריון ולאחריו. הסדרה מבוססת על מרכיבים טבעיים: צמחי מרפא, שמנים טבעיים וויטמינים המעניקים תחושת הקלה והרגשה נעימה בכל חודשי ההריון ואף לאחר הלידה.
מוצרי הסדרה:

 • קרם הזנה לתקופת ההריון ולאחר לידה - למניעה וטשטוש סימני מתיחה. מרכך ומזין את העור בתקופת ההריון. מעניק לעור גמישות ורכות ומסייע במניעת סימני מתיחה לאחר הלידה ובטשטוש סימני מתיחה קיימים. הקרם מבוסס על נוסחה ייחודית הכוללת קומפלקס עשיר של שמנים טבעיים המבוססים על צמחים: שמן שקדים, שמן קלנדולה, שמן אבוקדו ושמן זרעי ענבים ומועשר בויטמין E ופרו ויטמין B5. 
 • שמן ג'ל לתקופת ההריון - השמן ג'ל נלחם בתחושת היובש בעור ובסימני המתיחה בכל חלקי הגוף בזמן ההריון. מעניק גמישות רבה יותר לעור, מסייע במניעת סימני מתיחה לאחר הלידה ובטשטוש סימני מתיחה קיימים. התכשיר הנו פרי פיתוח ייחודי של ד"ר פישר המשלב שמן שקדים, שמן קלנדולה, שמן זרעי ענבים, וויטמינים Eו- Aלריכוך והזנת העור לאורך זמן. בעל מרקם ג'לי עדין ונוח לשימוש.
 • מגבונים היגייניים לאזורים האינטימיים לתקופת ההריון ולאחר הלידה - המגבונים ההיגייניים משמשים כקומפרסים טיפוליים מרגיעים להקלה, ניקוי ושמירת ההיגיינה באזורים האינטימיים. המגבונים מבוססים על נוסחה המועשרת בתמצית צמח ההממליס המסייע בכיווץ והרגעת האזור ומקל על תחושת אי הנוחות. המגבונים מכילים קמומילה להרגעה ומותאמים לחומציות הטבעית של העור 5.5 PH.

 

מאמי קר
חברת "מאמי קר" הישראלית, המתמחה בפיתוח ובשיווק מוצרי קוסמטיקה וטיפוח ייעודיים לנשים בהריון ואחרי לידה, משיקה קרם למניעת סימני מתיחה בהריון- ANTI STRIAE. הקרם מכיל חומרים פעילים טבעיים כגון אבוקדין, חמאת שיאה וויטמין E ועוד. את הטיפול בו מומלץ להתחיל החל מהשבוע העשירי להריון ולשלב בשתיה מרובה ע"מ להגיע לתוצאות המרביות. להשיג ברשת חנויות רמי-לי, ברשת הניו- פארם, רשת my spa, מדרלנד , בבתי טבע ובבתי מרקחת פרטיים. עוד פרטים, באתר החברה. 

SOAP & MORE
ברשת SOAP AND MORE תוכלו להשיג חמאת גוף עשירה העשויה משמן שיאה יוקרתי בשילוב שמני חוחובה, שמן זית שמן אבוקדו, קמח תירס וחמאת קקאו. החמאה מיועדת לעור יבש במיוחד ויש לעסות אותה היטב באזורי הגוף היבשים , עד לספיגה מלאה . החמאה מגיעה במגוון ניחוחות: וניל-פטשולי, וניל קוקוס, W-Musk, לבנדר-לימון, פטשולי ילנג ילנג, תה ירוק. 

הרגליים נפוחות? כואבות? הוורידים החלו להופיע? תופעות אלו מוכרות היטב לנשים בהריון, לנשים לאחר לידות וגם למי שעומד/ת על הרגליים רוב שעות היממה. הנה מה שתוכלו להשיג בחנויות על מנת להקל על התופעה:

ויטל ג'ל
חברת התרופות הטבעיות ארקופרמה מציעה פתרון טבעי ומצוין: ויטל ג'ל. מדובר בג'ל טבעי המיועד למריחה על הרגליים במקרים של וורידים, בצקות ונפיחויות ובמקרה של רגליים כואבות. הג'ל מכיל 6 צמחי מרפא המסייעים, לפי הספרות הרפואית, בהרגעת הרגליים, בשיפור זרימת הדם והורדת הנפיחות ותחושת הכבדות. לג'ל מרקם קל ונעים ,הוא משווק בהצלחה כבר 15 שנים ועוזר לעמוד על הרגליים ללא תחושת כאב. מומלץ למרוח בוקר וערב.. ניתן להשתמש החל מהחודש הרביעי להריון. להשיג ברשתות הפארמים , בבתי המרקחת ובתי הטבע המובחרים. 

קלרינס
בחברת קלרינס תוכלו להשיג תחליב המרצה לרגליים עייפות ולטיפול בבצקות ברגליים: Energizing emulsion for tired legs התחליב הינו מרענן במיוחד, מרגיע מיד תחושת עייפות וכבדות ברגליים, מצנן ומעניק תחושת קלילות ונינוחות, מרכך את העור ומסייע בשמירת מאזן הלחות הטבעי.

דיור
בחברת DIOR תוכלו להשיג תחליב למניעת בצקות ברגליים בשם Bikini Aqua Control. התחליב מונע הצטברות נוזלים ברגליים ופועל לניקוזם של אלה אשר הצטברו.. מיועד לנשים הסובלות מנפיחות וכבדות ברגלים ובקרסוליים המופיעות לעיתים במהלך ההריון. 

ניאופרם
חברת "ניאופרם", המשווקת סדרת מסיכות אישיות מציעה ג'ל מרגיע לרגליים עייפות – מועשר בדובדבני מורלו, מנטה קפואה, הממליס וליקוריץ. הג'ל ארוז באריזה נפרדת, לשימוש חד פעמי, נוח וקל, מתאים לשימוש בבית, לנסיעות, טיולים ופינוק יום יומי. להשיג ברשתות המזון והפארם ובבתי המרקחת המובחרים.

Pevonia Botanica
פבוניה בוטניקה, חברת קוסמטיקה יוקרתית אמריקאית אשר עלתה לאחרונה לישראל, משיקה בימים אלה שני מוצרים לטיפול ברגליים:

 • ג'ל חדשני לרגליים עייפות. הג'ל עשיר בחומרים פעילים ותמציות צמחים מרגיעות ומרעננות: קמפור, מנטול, תמצית שמן רוזמרין, אזולן. הג'ל נותן פתרון מיידי לעור - מרגיע, מקרר, מרעננן, מפיג את תחושת ה"כבדות" ומשפר את זרימת הדם ברגליים. מומלץ למרוח בוקר וערב על רגליים נקיות בתנועות עדינות.
 • קרם טיפולי לרגליים עייפות. הקרם, MULTI-ACTIVE, עשיר בחומרים פעילים ותמציות צמחים שמטפלים ומזינים את כף הרגל : חומצה סליצלית, חומצה גליקולית, חמאת שיאה, תמצית עץ התה, תמצית התפוז ותמצית מנדרינה. קרם מולטי אקטיב מעניק לחות, מונע הצטברות תאים מתים מונע היווצרות של יבלות, אנטי בקטריאלי ומפיג ריחות. נותן פתרון מיידי לעור - מרגיע, מרענן, מחליק ומעדן את כפות הרגליים. מומלץ למרוח בוקר וערב, לעסות בעדינות וביסודיות על כפות רגליים נקיות ויבשות. 

 

ד"ר פישר
בחברת ד"ר פישר תוכלו להשיג קרם - ג'ל לרגליים מסדרת Nine Months לתקופת ההריון: הקרם מעניק אנרגיה מחודשת לרגליים ומקל מיידית על תחושת הכובד והכאב לרגליים עייפות, נפוחות וכואבות. מועשר בלחות ובעל ניחוח נעים. שימוש יומיומי בקרם ג'ל מעניק לעור לחות ורענון ומסייע בהורדת הנפיחות ברגליים. מכיל שילוב ייחודי של צמחי מרפא: תמצית הממליס המפחיתה נפיחויות ומרגיעה את העור, מנטול לקירור ורענון, אלוורה להקלה והרגעה ושמן שקדים ושמן ענבים לריכוך העור. מומלץ במיוחד לבעלות ורידים בולטים.

דקלאור
טיפול לרגליים עייפות ונפוחות לאלה מאתנו שהנפיחות ההריונית לא פוסחת עליהן. בחברה מציעים את ג'ל הרגליים סירקולאג'ל אשר ביכולתו לקרר, להרגיע, ולהביא לתחושת רגליים קלות יותר! הג'ל מכיל קמפור המשחרר ומרפא. 

SOAP & MORE
ברשת SOAP AND MORE תוכלו להשיג קרם רגליים העשוי משמנים בניחוח וניל-פטשולי.. הקרם מכיל חומרים מונעי הזעה ונטרול ריחות , פועל לריכוך העור ולמניעת יובש וחתכים, ובעיקר ממריץ את זרימת הדם. הקרם מומלץ לרגליים עומדות, רוקדות, קונות וכו'. הוראות שימוש : לעסות עד לספיגה מלאה.

ג'רנטיק
כדי להקל על רגליים עייפות נפוחות וכבדות ממליצים בחברת ג'רנטיק להשתמש בקרם הנושא את השם "ווסקו ארטרה", הקרם החשוב ביותר בטיפולי הגוף של ג'רנטיק. הקרם מכיל מרכיביםביולוגיים פעילים במיוחד ותמציות צמחים פעילות מפרחי הטיליה, ערמון הודי, קמומיל, ברוש ותמציות ביוטכנולוגיות. שימוש יומיומי בווסקו ארטרה מבטיח תוצאות יעילות במיוחד בשיפור מחזור הדם והוא מסייע להמרצת התהליך הטבעי של הגוף.

ומה עם העור סביב המחשוף והחזה? גם הוא ראוי לפינוק וטיפוח (אחרי תקופת ההנקה, כמובן):

שיסיידו
Aromatic Bust Firming Complex
הקרם מסייע למיצוק, עיצוב ליחוח וחיזוק עור החזה והמחשוף. אזור החזה והמחשוף מקבלים חזות רעננה ומתוחה יותר. העור נראה אחיד יותר ורענן, המרקם משתפר, והאזור כולו מקבל זוהר שקוף ונטול כהויות ופגמים.התוצאות דרמטיות כבר מרגע המריחה. הקרם מכיל מרכיבי לחות המספקים לעור הגנה מפני בריחת לחות, וספיגה טובה יותר למרכיבים הפעילים. תמצית פולי סויה, רכיב טבעי התורם למתיחה ומיצוק, ניחוח שהוא שילוב ארומאטי של ורד התה להרגעה עם שושנת מים, יסמין, קמומיל ואפרסק. תמצית קומפלקס אצות ים לליחוח וריכוך חספוסי עור ועוד. לשימוש על עור נקי 1-2 פעמים ביום. להשיג בכל רשתות הפארם, משביר לצרכן ורשת אפריל.

LANCASTER
Suractif Non-stop Lifting Advanced Neck and Décolleté Cream
מדובר בקרם צוואר ומחשוף במרקם קל וממצק, המותאם במיוחד לאזור הפגיע והרגיש. הקרם מסייע במניעת הרפיון, והענקת מראה מתוח יותר של הצוואר ורכות משיית של המחשוף. הקרם מיועד להעלמת עור מחוספס באזור הצוואר והמחשוף.בנוסף, הוא נלחם גם נגד תופעת ה"סנטר הכפול" על ידי ניקוז נוזלים ושומן, בזכות מרכיבים מרוכזים במיוחד. מתאים לכל סוגי העור, לשימוש בבוקר ובערב.  

Pevonia Botanica
פבוניה בוטניקה מציגה שני מוצרים מסדרת LIGNE ESTHEBUSTE. כדאי לדעת מוצרי הסדרה כוללים בין היתר תמצית של עץ הקיגלה האפריקאי, התורם רבות לשיקום עור השדיים ומשפר פלאים את מרקמו.
בסדרה שני מוצרים:

 • סרום צוואר, חזה ומחשוף המכיל פקטין ,תמצית קיגליה אפריקנה וקמומיל. מומלץ למרוח בבוקר ובערב על עור נקי. 
 • קרם צוואר, חזה ומחשוף המכיל תמצית קיגליה אפריקנה, אלסטין, ויטמין E, קמומיל ושמן אגוזים. לשימוש בבוקר ובערב על עור נקי, אחרי הסרום לצוואר, חזה ומחשוף. 
תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
1. D 07/05/2015, 16:57:45

ממתי הכתבה תודה

+ השב