כך בוחרים משקפי שמש מתאימים

יש לוודא שהעדשות מגינות על העיניים מכל הצדדים
|
הדפס
|
שמור

קרינת השמש פוגעת לא רק בעור, אלא גם בעיניים עצמן. לכן חשוב היום להרכיב משקפי שמש מגיל צעיר גם בקיץ וגם בחורף, כדי למנוע פגיעה בראייה. משקפי השמש גם יגנו על העין מפני חדירה של קרינה לאישון ולרשתית וימנעו היווצרות של קמטים סביב העיניים. עדשות בכהות שאיננה עולה על 70% מומלצות מאוד היות שקצת אור חודר דרכן וגורם לצמצום האישונים ובכך, לצמצום חדירת הקרניים המזיקות.

משקפי שמש הם גם אביזר אופנתי. משקפיים רחבים המכסים חלק גדול מהפנים הם המומלצים מבחינה רפואית משום שהם חוסמים את כניסת קרני השמש מכל הכיוונים ובכך שומרים גם על העיניים וגם על העור.
לאחר בחירת הסגנון כדאי לבחון שהמסגרת נוחה על הפנים אינה לוחצת וכבדה. משקפי שמש חייבים להיות נוחים ובלתי מורגשים בגלל השעות הרבות שהם בשימוש.
בקניית משקפי שמש יש להקפיד על שלוש נקודות עיקריות:

  • לוודא שהמשקפיים עומדים במבחני תו התקן.
  • לוודא את דרגת הסינון של קרניים על סגוליות UVA ,UVB.
  • לרכוש משקפי שמש רק בחנויות האופטיקה המוסמכות.

התאמה צורנית
לדברי עופר סגל, מבעלי רשת "פרינס לשעונים ומשקפי שמש, חשוב מכל לבחור מסגרת שתהיה פרופורציונאלית לגודל הפנים, כאשר על צורת המסגרת להיות מנוגדת לצורת הפנים.
פנים מוארכים - כמעט כל סגנון משקפיים מתאים לפנים מאורכים, החל ממסגרות רבועות דרך משקפיים עם עדשות קמורות וכלה במשקפיים גדולים.
פנים עגולים - מומלץ למצוא משקפי שמש ברוחב שווה או רחב מעט מהחלק הרחב ביותר של פנייך. קימורים לא יתאימו לפנים עגולים אך משקפיים עם עדשות נפרדות יצרו אשלייה של עין גבוהה ופנים מוארכות.
פנים רבועים - רצוי לבחור עיצובים רכים ובעלי קימורים, בשביל לשבור ולרכך את המבנה הזוויתי , קו הלסת החזק.
פנים מלבניים - ניתן לקצר ולהרחיב את מבנה הפנים בעזרת עיצובים שאינם גולשים מעבר לחלק הרחב ביותר של פניך. צורות המשקפיים המומלצות הם משקפיים עגולים או משקפיים רבועים, אך יש להמנע מקישוטים מיותרים או זרועות רחבות –אלו עלולים להרחיב את מבנה הפנים.
שמירה ותחזוקה
את משקפי השמש יש לשמור בנרתיק המתאים בדיוק לגודל המשקפיים. אם יהיה צר מדי, המשקפיים עלולים להתעקם, להישבר או להיפגם.
יש לנקות את עדשות המשקפיים באמצעות המטלית שמקבלים בחנות האופטיקה המצופה בחומר כימי המבריק את העדשה וסופג את השומנים שדבקו בה.
רצוי לא להניח את המשקפיים על המצח, משום שהמוטות מתרחבים והמשקפיים כבר לא יתאימו באופן מושלם לפנים.
אין להשאיר משקפיים על לוח השעונים ברכב, משום שקרני השמש, החודרות מבעד לשמשה, מתיכות את כל חלקי הפלסטיק שבמשקפיים, ולעיתים המשקפיים מאבדים את צורתם המקורית.
הצבעים המובילים בקולקציית הקיץ הם: חום, בורדו, אדום, לבן, כחול ואפור לצד השחור הקלאסי. משקפי השמש בקיץ הקרוב הם בעלי מסגרות גדולות המסתירות את הפנים, משקפי וינטאג' עם עדשות כהות במראה חושני ומסתורי. העדשות עגולות, אליפטיות, מרובעות, חתוליות, ישרות או קמורות. לעדשות רמות שקיפות שונות החל ממראה בהיר, דרך עדשות בצבעים מדורגים ועד לעדשות אטומות וכהות המסתירות את העיניים.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה