ההומיאופתיה נגד שפעת החזירים

התמודדות מעשית עם המגיפה, טיפול מונע וריפוי
|
הדפס
|
שמור

 

בכל יום מופיעים נתונים חדשים ומדאיגים על היקף וממדי התפשטות שפעת החזירים, שהוגדרה על ידי ארגון הבריאות העולמי כמגיפה כלל עולמית.

 

הדיווחים זוכים לכותרות בולטות בעיתונות הכתובה והאלקטרונית וגם מדינת ישראל נערכת להתמודדות עם התפשטות המגיפה, כאשר עיקר הדאגה היא מעונת המעבר ומהחורף שיבוא בעקבותיה.

 

חברות תרופות גדולות בעולם מחפשות חיסון לנגיף, אך הוא עדיין אינו בנמצא וקיימים דיווחים סותרים לגבי מועד תחילת הייצור שלו ולגבי יעילותו, אם וכאשר יגיע למדפים.


ובינתיים, נשארנו עם החרדות האישיות שלנו ולמעשה נראה לכאורה שאין לנו הרבה מה לעשות, ולא נותר לנו אלא להישאר עם החרדות האישיות שלנו. אבל יש מה לעשות,  ואפילו לא מעט.

 

נגיף שפעת החזירים, הינו נגיף (וירוס) המסומן N1H1 ובדומה לנגיף השפעת הרגיל הפוקד אותנו בכל חורף, הוא גורם לתופעות של שפעת, דהיינו: חום, צמרמורת,  כאבי ראש, כאבי גרון חולשה כללית.

 

תסמינים אלה דומים בכל לתסמיני שפעת רגילה ולכן קשה להבדיל בין השתיים ללא זיהוי הנגיף במעבדה. הטיפול לרוב מבוסס על הורדת חום, שתייה מרובה ומנוחה בבית. במרבית המקרים ההחלמה הינה תוך מספר ימים ללא סיבוכים או אירועים מיוחדים. במיעוט מהמקרים ייתכנו סיבוכים (בדומה לסיבוכי שפעת רגילה) שהעיקרי בהם הינו דלקת ריאות חיידקית, ואז הטיפול מבוסס על אנטיביוטיקה כולל אשפוז במידת הצורך. במקרים חריגים, המחלה עלולה להסתבך, עד לכשל מערכתי וצורך באשפוז בטיפול נמרץ, כולל תמותה אפשרית.


יש לציין שהתמותה, הינה בעיקר של חולים עם מחלות רקע כרוניות או גורמי סיכון כמו מחלות ריאה, מחלות לב, השמנת יתר, סוכרת, כשל במערכת החיסון וכדומה. בכל חורף קיימת תמותה ממחלת השפעת מאותם סיבוכים, אך כנראה ששפעת החזירים נוטה לתקוף אנשים צעירים יותר מאשר השפעת הרגילה.

 

 

רפואה מערבית


כמניעה של התפשטות המחלה, הרפואה המערבית מציעה חיסון, שכאמור, עדיין אינו בנמצא. בנוסף קיימת ההמלצה לשטיפת ידיים מרובה, או לעיתים די קרובות, התעטשות ושיעול לתוך המרפק במקום לכפות הידיים וכן חבישת מסיכה בנוכחות אנשים החשודים כחולים.

 

במקרים של הידבקות מציעה הרפואה המערבית שני תכשירים לטיפול הכוללים Tamiflu ותכשיר נוסף הנקרא Relenza. שני התכשירים הם אנטי ויראליים, האמורים לקצר את משך המחלה ולמנוע את תופעת הסיבוכים. תופעות לוואי של שניהם כוללות בחילות והקאות, וקיימים יותר ויותר דיווחים על כך שתכשיר Tamiflu אינו יעיל דיו וייתכן והנגיף יפתח עמידות נגדו.

צילום: מאיה אהרוני

טיפול הומיאופתי


לרפואה ההומיאופתית יש הרבה מה להציע לטיפול ובעיקר למניעת ההדבקות. בראייה ההומיאופתית, שפעת החזירים הינה מחלה ויראלית לכל דבר ועניין, ואינה שונה מהותית מבחינת התגובה של הגוף כלפי הנגיף. הרפואה ההומיאופתית מעודדת את כושר הריפוי הטבעי של הגוף ומאפשרת לו להתגונן טוב יותר גם במניעת ההדבקות והתחלואה וגם לאחר הדבקה בנגיף אם אכן התרחשה. בשוק קיימים מספר תכשירים המיועדים לטיפול מיד עם תחילת התסמינים של השפעת בדומה לטיפול ב-Tamiflu. חשוב להדגיש שאת הטיפול יש להתחיל תוך שעות ספורות מרגע של הופעת הסימנים הראשונים של המחלה.

 

  • תכשיר אחד של חברת Heel הקרוי Influheel המופיע בצורת כדורונים לטיפול למשך מספר ימים ואותו ניתן להשיג במרבית מרשתות הפארם.
  • תכשיר נוסף של חברת Guna  האיטלקית הקרוי Guna Flu ואותו ניתן להשיג בבתי מרקחת העוסקים בהומיאופתיה. גם תכשיר זה מופיע בצורת כדורונים המיועדים לטיפול למשך מספר ימים.
  • תכשיר נוסף בשם פלוגון, מבוסס על צמחי מרפא המשפרים את יכולת ההתגוננות של הגוף מפני הנגיף.

 

 

מניעת המחלה


חשוב מאד בטיפול במחלה לנסות ולהבחין בסימפטומים הראשונים של ההידבקות הראשונית. מניעה זו חשובה במיוחד בתקופה זו שאנו בפתחה של  תחילת שנת הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים. המפגש בין הילדים הנמצאים יחד יום שלם בצפיפות גבוה, הינו קרקע פורייה להידבקות.

 

חשוב להדגיש, שלצורך מניעת הידבקות, חשוב להתאים לכל מטופל הרכב של תכשירים הומיאופתיים המתאימים למבנה הגופני והאישיותי שלו. הרכב זה יעודד וישפעל את המערכת החיסונית וישפר את העמידות של המטופל כנגד מחלות ויראליות בכלל ושל השפעת בפרט.

 

הטיפול ניתן על ידי טיפות ונלקח לתקופה של מספר חודשים. טיפול מניעתי זה מטרתו להפחית  בצורה ניכרת את מספר האנשים הנדבקים במחלות ויראליות ולמזער את רמת החרדה והפאניקה השוררת בציבור כיום.

 

חשוב לציין שלטיפול ההומיאופתי אין כל תופעות לוואי והוא בטוח לחלוטין לשימוש בכל הגילאים החל מתינוקות בני יומם ועד קשישים. יעילות הטיפול המניעתי במחלות ויראליות אלו הינו הרכבת תרופה הומיאופתית המותאמת אישית לכל מטופל על פי הפרופיל האישי שלו ובכך גדלה יותר הסבירות למניעת המחלה ולהחלמה ממנה.

 

רפואה שלמה לכולנו.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה