אנחנו כבר הורים 14 - אמא מאושרת תינוק ואבא מאושרים

גם בחורף אפשר וכדאי לצאת לטיולים עם התינוק
|
הדפס
|
שמור

 

בחורף הורים רבים מתלבטים אם כדאי לצאת עם התינוק כשקר ואפרורי בחוץ. כמי שנולדה וגדלה בסקנדינביה, אני יכולה להרגיע אתכם. גם בחורף אפשר וכדאי לצאת לטיולים עם התינוק. כמובן שחשוב לדאוג ללבוש הולם, כיסוי לעגלה למקרה שהגשם יפתיע וכמובן להצטייד בשמיכה חמה לפשוש. גם המנשא הוא מקום נהדר כשיוצאים לטיול. בחורף עדיף לצאת לטיול בגינה מללכת לטיול בתוך הקניון. הקניונים ומקומות סגורים והומי אדם אחרים הם מקור מצוין להידבקות במחלות חורף ובכל הוירוסים שמסתובבים בתקופה זו. עדיף להיות באוויר הצח, ששם הסיכוי לתפוס וירוס אכזרי כמעט אפסי.

 

מה עוד כדאי לעשות עם התינוק או הפעוט בחורף? אפשר ללכת לבוקר פעילות במרכז ההורות הקרוב לביתכם, לפעילויות של תנועה, מוסיקה, שפת סימנים לתינוקות, עיסוי ועוד. את יכולה גם להתמקד בעצמך לשם שינוי, ולהצטרף לסדרת מפגשי "שיח אמהות". מפגשים נעימים ומעניינים ולהיכרות עם עוד אמהות לתינוקות ולשיחות בכל נושא שמטריד או מעניין אותך. יש הבדל מהותי בין הסדנאות הרגילות להורים ולתינוקות לבין המפגשים ששמים דגש על האם. חשוב מאוד שאת, כאמא, תמצאי זמן ודרך למלא את המצברים שלך מדי פעם. צאי למפגשים כאלה. שוחחי עם נשים בני גילך, עם נושאי שיחה משותפים. במפגשים האלה אנחנו פתאום מגלות שהעולם שלנו די דומה לזה של כל האמהות, וזה מקום נפלא להכיר חברות חדשות שגם הן אמהות לתינוקות.

צילום: סטודיו פרפרים בבטן, צילומי הריון

אפשר גם להצטרף למעגל נשים בשעות הערב. במקרה כזה התינוק נשאר בבית עם אבא או עם סבתא. ישנם גם מפגשי העשרה לשני בני הזוג. חשוב שתלמדי להתמקד גם בצרכים שלך ולא רק בצרכים של תינוקך שכמובן מאוד חשובים. אם את מצליחה לחדש את האנרגיות שלך, הרווח הוא של כל בני המשפחה. התינוק מקבל אמא סבלנית ומאושרת, בן הזוג מקבל בת זוג רגוע שלווה יותר. כבר אחר מפגש או שניים פתאום תזכרי באשה שהיית לפני שהפכת לאם. כיף למצוא אותה ולהוציא אותה ל"אוורור" מדי פעם או אפילו פעם בשבוע באופן קבוע. רוב האמהות שכן מקדישות לעצמן זמן, מרגישות שלמות יותר עם האמהות, עם השינויים החדים בחייהן עם תחילת ההורות וגם עם זוגיות החדשה שנולדה יחד עם לידת התינוק.

 

כדאי שתמצאי עוד כמה דברים שנעימים לך ושגורמים לך להרגיש שלמה יותר ורעננה יותר. תקבעי לך טיפולי שיאצו או עיסוי אחת לכמה זמן. תבקשי מבן זוגך לטפל בתינוק לילה אחד כדי לאפשר לך שינת לילה רצופה מדי פעם, בלי קימות ליליות. קני לעצמך בגד חדש ואולי גם תתפנקי בסטיילינג חדש לשיער ובשיעור איפור. ולטובת הזוגיות, תכנני דייט עם בן זוגך פעם בשבועיים. תבקשי מסבתא או הבייביסיטר לשמור על האוצר או תאמי עם חברה שגם היא אמא לתינוק שתעשו "החלפת בייביסיטר" פעם בשבועיים וכשהיא יוצאת לבילוי עם בן הזוג שלה, את שומרת לה על האוצר והפוך.

 

לפעמים קריאת ספר טוב, או יציאה להצגה או לסרט קולנוע הם מה שיעשו לך טוב. אולי מה שיעשה לך את השבוע זה ארוחת סושי עם החברות הכי טובות שלך. היזכרי בדברים שאהבת לעשות לפני שהפכת לאם ונסי למצוא בכל שבוע זמן לפחות לאחד מהם. כך תוכלי להיות אמא סבלנית יותר וגם אשה מאושרת ושלמה יותר.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה