אנחנו כבר הורים 4 - הדשא של השכנה

כולן נהנות מחופשת הלידה?
|
הדפס
|
שמור

 

"אז אצלי מה לא בסדר?", חושבת האמא, "הנופשת הממוצעת". כולן נהנות מחופשת הלידה ורק אצלי התקופה הזו תירשם כתקופה הכי קשה והכי חשוכה בחיי? אם זה מה שאת חושבת, אני רוצה להרגיע ולומר לך שאת לא לבד. למרות הסיפורים של החברות ושל הסבתא הטרייה סביר להניח שגם הן עברו את אותו המשבר בדיוק בתקופה שנתנו לה שם כל כך לא הולם - חופשת הלידה.

 

טוב, אז חברה הכי טובה שלך ילדה גם היא יומיים אחרייך ואצלה הסיפור שונה לחלוטין מהסיפור שלך. אצלך הכל שחור? קשה לך? התינוק שלך בוכה המון? מוזר, כי אצלה הכל ורוד. שעה אחרי הלידה, כשאת שכבת לך בחדר ההתאוששות במחלקה ותהית אם באמת ילדת ועוד לא הצלחת להפנים שאת אמא, היא כבר הספיקה להתקלח, ללבוש את בגדיה האופנתיים, הניקה בכייף את הפשוש, וגם הספיקה לסרוג לו סוודר מהמם.  שבועיים אחרי הלידה, כשאת עוד דואבת ומתקשה להתאושש מרוב חוסר שינה ובקושי מספיקה להתקלח או ללכת לשירותים, שלא לדבר על מותרות כמו לאכול שלוש ארוחות נורמליות ביום, היא מספרת לך בטלפון על התספורת חדשה, על הפסים והפן שעשתה ועל הבגדים מלפני ההריון שכבר עולים עליה כאילו לא היתה בכלל בהריון. התינוק שלה כמובן ישן כבר לילות שלמים ולא שמעו במחוזותיהם על גזים ובעיות אחרות נפוצות אצל תינוקות. היא משכיבה אותו בעריסה והוא נרדם ברגע.

 

בזמן השיחה איתה את תוהה לאן, לעזאזל, נעלמה לה הבטן כל כך מהר ואיך היא הצליחה לחזור כבר למידותיה כשאת עוד נלחמת להיכנס לבגדי הריון מחודש חמישי ובכלל לא חלמת עדיין להוציא את הג'ינסים האהובים עלייך מהבויידעם. אם לא הספיקו התסכולים שכבר התעוררו מהשיחה, היא גם מספרת לך שכבר הייתה בבדיקה אצל רופא הנשים שלה כי כבר פסקו הדימומים והיא כבר מתה לחזור לחיי המין הסוערים עם החצי האהוב שלה. סקס? את חושבת? מה סקס? אני הייתי משלמת מיליון דולר בשביל לישון 6 שעות בלי הפרעות. בזמן שאת כבר רצה במחשבות למיטה שלך ולשמיכת הפוך, היא משתפת אותך בהתרגשות על כך שחזרה לעבוד מהבית בחצי משרה וגם החליטה להתנדב באחת העמותות לילדים חריגים, וכדרך אגב מסיימת את השיחה בכך שכמובן פיטרה את העוזרת, כי היא כבר לא זקוקה לעזרה...

צילום: מאיה אהרוני

סטופ!! כאן חשוב לעצור לרגע ולעשות מבחן מציאות ולהבין שאת כאן הנורמלית, שמייצגת את הרוב, ורצה הגורל להתגרות בך קצת ונפלת על חברה שהיא גם סופר-וומן, גם סופר-אמא, סופר מנהלת וסופר-שקרנית. רוב הנשים עוברות כחודש של קשיים, תסכולים, תחושות של "אני לא אמא מספיק טובה" וכל זה מעורב למזלנו עם עוד 1,000 תחושות שונות מהאושר הכי גדול בעולם ועד לדכדוך מתעתע וזה בסדר, כל עוד באמת מצליחים להרים את הראש וגם ליהנות מהגוזל הקטן כל יום למרות הכל.

 

אז מה באמת קורה מאחורי הקלעים של ההפקה הנקראת חופשת לידה? גם אם באמת הייתם בחופשה בתקופה זו, חוסר השינה לא היה מאפשר לכם ליהנות ממנה. הזוגיות שהיתה לנו ואולי אפילו התחזקה במהלך ההריון, גם היא משתנה, פתאום הפרטנר הקבוע של האשה הוא התינוק שהיא צמודה אליו עשרים וארבע שעות ביממה. האב הטרי הופך פתאום מבן זוג וממאהב ל"שלט רחוק". תן לי כוס מים, תביא לי את חיתול הבד, תוריד את הזבל, לך לקנות לי עוד פדים להנקה וכן הלאה. לאן נעלמה פתאום הזוגיות שהיתה ואיך התינוק הפצפון החליף את בן הזוג כאדם הכי קרוב לאשה.

 

גם הנושאים לשיחה השתנו. אם פעם היינו מדברים על ננוטכנולוגיה, המצב הפוליטי בעולם ושימור יערות הגשם, פתאום הנושאים היחידים לשיחה עם חברים הם דברים כמו כמות ושעות של הגזים, צבען והמרקם של יציאות התינוק, סוגי חיתולים וצעצועים התפתחותיים. גם זה טבעי, כי הכל סובב סביב התינוק וההורות. עם הזמן, גם השיחות משתנות וחוזרות להיות על נושאים נוספים בחיינו.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה