אנחנו כבר הורים 1 - מהי הורות

ההורות של פעם היתה מאוד ברורה
|
הדפס
|
שמור

מהי הורות?

 

ההורות של פעם היתה מאוד ברורה, אמא מגדלת את הילדים, אבא מפרנס את המשפחה. בזמנו ההורות החלה מרגע הלידה, מעצם הצטרפות התינוק הראשון למשפחה. נשים מעטות היו מעלות על דעתן להכניס עולל בן שלושה חודשים למסגרת חינוכית על מנת לצאת לעבוד מחוץ לבית.

 

היום, ההורות והאחריות הנלווית אליה מתחילים עוד מהנסיון להרות. האשה המודרנית נקרעת בין קריירה והצורך בהכנסה נוספת במשפחה, לבין הרצון להקים משפחה ואולי להישאר בבית עם התינוק מעבר לחופשת הלידה הסטנדרטית.

 

עם הרצון להרות, הזוג מוצף במידע על פריון, הריון, לידה והורות באמצעות טלוויזיה, רדיו, עיתונים, מגזינים, ספרים, רופאים, ומאתרי אינטרנט ופורומים המתמחים בתחום הריון לידה והורות. לפני שמספיקים לעכל ולאבד את הנתונים נכנסים לתוך המשוואה גם החברים שבמקרה עלו על העניין ותמיד שמחים להציע טיפים ועצות. לפעמים מרוב לחץ ומידע שוכחים ליהנות מהתקופה הזו של ביחד, זוגיות ו"טרום הורות".

 

חוש האחריות שלנו עובד שעות נוספות. כבר עם הפסקת הגלולות האשה מתחילה ליטול חומצה פולית ולרוב מסגלת לעצמה הרגלי תזונה בריאים יותר כי מובן לה שכל נגיסה מספקת רכיבי תזונה חיוניים לה ולעובר.

 

היא מפסיקה לעשן, נמנעת מאלכוהול ומכיוון שמזמן ננטשה תיאוריית ה"אכילה בשביל שניים", מופעל עליה גם לחץ סמוי לשמירה על משקל נכון בהריון וחזרה לעצמה זמן קצר לאחר הלידה. בנוסף למלחמה בקלוריות והרצון לצרוך מכל אבות המזון ומכל סוגי הויטמינים והמינרלים, היא נאלצת גם להיפרד מחלק מהמזונות האהובים עליה, כמו סושי, רוסטביף, מוס שוקולד וכל מזון אחר שעלול לגרום להרעלת מזון ופגיעה בעובר.

 

כיום ההריון בא עם רשימה ארוכה של בדיקות מומלצות. חלקן מתבצעות באופן פרטי ואחרות ממומנות על ידי קופות החולים. הזוג מוצא עצמו נאלץ לשקול הוצאה כספית לא קטנה מול איכות הבדיקה המבוצעת.

צילום: מאיה אהרוני

באמצע ההריון מתחילים לברר על קורסי הכנה ללידה כדי להספיק להירשם לקורסים הכי פופולריים לפני שהקורס יתמלא. רוב הזוגות מעדיפים את הקורסים במסגרות הפרטיות, מכיוון שהם מקיפים ומעמיקים יותר ומכינים את הזוג לכל סוגי הלידות ולא רק ללידה טבעית או רק ללידה עם אפידורל. הם מוודאים שתוכנית הקורס תכלול מידע מלא על סוף ההריון והכנת הגוף לקראת הלידה, הלידה, הכנה להנקה, להורות וגם על הטיפול בתינוק הטרי. נשים רבות מצטרפות גם למעגל נשים הרות וסדנאות להכנה רגשית ללידה על מנת לשחרר חלק מהמתחים והחששות מהלא נודע. גם בחירת מקום הלידה מטריד זוגות רבים לא פחות מביצוע הזמנת לידה במחיר הכי הוגן עם העגלה, הרהיטים והמוצרים הכי איכותיים.

 

בסופו של דבר, מפנימים רוב ההורים שהמסע האמיתי של ההורות מתחיל בחדר הלידה עם הגחתו של התינוק לאוויר העולם ועם החיבוק והנשיקה הראשונים. כל החששות והדאגות מההריון והלידה מתגמדים לאומת  האהבה הבלתי נגמרת לתינוק שלנו והרצון להעניק לו את המיטב בחיים.

 

הטור הזה ילווה אתכם, ההורים וההורים שבדרך, במבוך של גישות חינוך, פעילויות, קורסים, סדנאות, חוגים, סרטי די.וי.די מהלידה ועד גיל בית הספר, עם טיפים, עצות ומידע על כל הדברים שחשובים לנו ההורים בגידול ילדנו האהובים.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה