רגע לפני הלידה - חשיבה חיובית

מה מפחיד אותך? טיפים להתמודדות
מאת יעל עיני
|
הדפס
|
שמור

הסתכלי על עצמך. את אוטוטו יולדת. רובנו לא יודעות למה לצפות. פוחדות מהכאב, חוששות מגידול הילדים, מהתהפוכות בחיים. כיצד החשיבה החיובית יכולה לעזור בדרך לשם? עיצמי רגע עינייך וקחי מספר נשימות עמוקות.

 

הביטי פנימה לתוכך ובקשי לדעת מה מפחיד אותך או מה מלחיץ אותך. העלי דברים אלו על הכתב. כעת, ישנן מספר דרכים בהן ניתן להתמודד, באמצעות חשיבה חיובית בפחדים ובלחצים. ראשית, ניתן פשוט לכתוב כי אנו משחררות את הפחד. לדוגמא: "אני משחררת את הפחד שלי מגידול ילד".

 

אפשר גם לכתוב משפט מעצים, אם אנו חשות שאנו מתחברות למשפט מעצים ואם ואנו חושבות שאנו מתחברות למשפט: הלידה שלי תהיה קלה וטובה. כל משפט כזה יש לכתוב חמש פעמים ביד ימין ו- 5 פעמים ביד שמאל. הדבר משדר את המסר לשתי האונות, ומאפשר הגעת המסר לתת המודע (שהוא זה שבתוכו מצויים בסיסי החרדות שלנו).

צילום: מאיה אהרוני

שנית, ניתן להשתמש בטכניקה שנקראת "עיגול המשאלות". אישית, טכניקה זו מאוד עזרה לי וחיזקה אותי לקראת ואחרי הלידה. בטכניקה זו מציירים מעגל. בתוך העיגול הקטן רושמים את הדבר לו אנו שואפים (כמו למשל: הכל מסתדר עם ההנקה). ב-8 משבצות הנותרות, אנחנו רושמים דברים שמחזקים את השאיפה שלנו (אמא שלי הניקה את כל ארבעת ילדיה, אני רוצה להניק, הנקה היא חוויה מיוחדת וכו').

 

כשאנחנו נדרשות למצוא 8 סיבות למימוש השאיפה שלנו, הדבר שולח הן למודע והן לתת המודע מסר שהדבר אפשרי - והדברים מסתדרים. מעבר לכך, המספר 8 מייצג את האינסוף האנרגטי, ושימוש בו מחזק את אינסוף הידע שלנו לגבי מקור הטוב.

 

לבסוף, אפשר לרשום על דף כיצד היינו רוצות שהדברים ייראו, לשים מוזיקה שאנחנו אוהבות, להיכנס להרפיה ולדמיין כיצד מה שרשמנו בדף קורם עור וגידים וקורה.

 

 

בהצלחה,

 

יעל

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה