בדיקות מעקב הריון בסמארטפון מהבית

אפליקציה מהפכנית מאפשרת בדיקת שתן מדויקת למעקב ההריון דרך הסמארטפון!
מאת ליהי כהן
|
הדפס
|
שמור

היום יותר מתמיד, בתקופה שיש חשש אמיתי להידבקות בנגיף הקורונה, בדיקת השתן הדיגטלית של חברת Healthy.io מאפשרת לכל אשה הרה, לבצע בדיקת שתן מדויקת, בביתה, באמצעות הסמארטפון. 

צילום: יחסי ציבור

הריון הוא תמיד תהליך מרגש, משמח ומיוחד, אך בין שמחה להתרגשות, האשה ההרה נדרשת לאינספור בדיקות רפואיות ומעקב תקופתי, שלפעמים יוצרים מועקה. ביצוע של בדיקת שתן במהלך מפגש ליווי הריון הוא לא תמיד יעיל, נוח או נעים, והחשש מחשיפה למחלות או זיהומים במרפאה הוא לגיטימי ומובן, במיוחד היום. זו בדיוק הסיבה שקופות החולים מכבי וכללית, מאפשרות לנשים בהריון, לבצע בדיקות שתן באמצעות הסמארטפון, בעזרת המערכת המתקדמת שפותחה על ידי חברת Healthy.io. 

היום, אחרי שווירוס הקורונה הוכרז כמגיפה עולמית, מתעצם הצורך בעריכת הבדיקה הרחק מהמרפאות, הרחק מאנשים העלולים להדביק את האשה בווירוס.

 

מה חשוב לדעת לגבי בדיקת השתן הדיגיטלית? הנה התשובות לכל השאלות-

 

איך עובדת בדיקת השתן הדיגיטלית?
כל אשה בהריון המצטרפת לשירות החדשני, תקבל ערכה ייחודית, המכילה כוס מתקפלת, מקלון בדיקה ולוח צבע. כדי להתחיל את הבדיקה יש להוריד אפליקציה ייעודית של קופת החולים, המלווה ומנחה באופן ברור ונעים את הנבדקת לאורך הבדיקה כולה. במהלך הבדיקה, טובלים את המקלון בכוס השתן וסורקים אותו במצלמת הטלפון. באמצעות לוח הצבע, טכנולוגיות עיבוד תמונה ובינה מלאכותית מתקדמות, האפליקציה מזהה את צבעי המקלון וקובעת את תוצאות בדיקת השתן.

 

כיצד ניתן לקבל את תוצאות הבדיקה?
התוצאות מתקבלות באופן מיידי לאחר הבדיקה, ומועברות אל התיק הרפואי של המטופלת בקופת החולים, כדי לאפשר גישה נוחה ומהירה של הצוות הרפואי. בנוסף, התוצאות זמינות עבור ההריונית דרך האפליקציה של
קופת החולים.

 

לאן יש לפנות עם שאלות על תוצאות הבדיקה?
במקרה ועולות שאלות רפואיות לאחר קבלת התוצאות, יש לפנות לצוות הרפואי של קופת החולים, כגון האחות המלווה או הרופא המטפל, לקבלת מענה.


מי זכאית להצטרף לשירות וכיצד?
את הבדיקה ניתן לקבל באחת משתי קופות החולים הגדולות בישראל- כללית או מכבי. נשים בהריון החברות בקופת חולים כללית, יכולות לבקש מאחות ליווי ההריון את הבדיקה הדיגיטלית ולבצע אותה בבית לפני מפגש ליווי ההריון. נשים החברות במכבי שירותי בריאות יכולות להצטרף לשירות ליווי ההריון המקוון של הקופה, במסגרתו יקבלו את הערכה, מד לחץ דם ביתי וליווי טלפוני לאורך ההריון, ויקיימו את מפגשי ליווי ההריון מהבית.

 

כמה זה עולה?
הבדיקה מוצעת בחינם לנשים בהריון בקופות החולים כללית ומכבי.

 

לחצו כאן לפרטים נוספים על הבדיקה

 

האם התוצאות מדויקות?
התוצאות של בדיקת השתן דרך הסמארטפון הן מדויקות, ורמת האמינות שלהן זהה לדיוק של בדיקת שתן במעבדה. תהליך פענוח התוצאות באמצעות האפליקציה, מבוסס על שימוש בלוח צבע ייחודי שפותח על ידי Healthy.io ועל טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית, הפועלת בסביבות תאורה שונות, כדי להבטיח תוצאות אחידות, מדוייקות ומהירות.

 

למי מתאימה הבדיקה?
הבדיקה מתאימה לכולן, בכל שלב בהריון, ובמיוחד למי שחוששת, לא מרגישה בנוח או מתקשה להגיע לקופת החולים כדי לבצע את בדיקות השתן הנדרשות, באופן קבוע. הערכה הייחודית והמתקדמת מאפשרת לבצע את הבדיקה בכל זמן ובכל מקום, כדי להבטיח נוחות, פרטיות והיגיינה מירביים.


האם זה בטוח?
כמובן, בדיקת השתן הדיגטלית של Healthy.io היא הראשונה בעולם לקבל את אישור ה-FDA (מנהל התרופות והמזון האמריקאי) כמקבילה למכשיר מעבדה, ובעלת אישור רגולטורי מטעם האיחוד האירופי (CE), כך שניתן להשתמש בה ללא חשש.

 

לפרטים נוספים על בדיקה לחצי כאן

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
4. אפרת 06/04/2020, 09:32:29

קופת חולים לא מכבי לא ממש שמעו על זה שהם מספקים מעקב הריון דיגיטלי מצד שני גם לא מספקים מעקב הריון בקופה. הורו לי לקנות מד לחץ דם בעצמי וסטיקים לשתן אבל האפשרות לסריקה של בדיקות השתן לא קיימת האפליקציות מעקב הריון שלהם.

+ השב
 
3. רותם דהן 22/03/2020, 19:12:32

זה חד פעמי או רב פעמי?

+ השב
 
2. דולי 22/03/2020, 18:46:38

מה עם קופ"ח לאומית?

+ השב
 
1. נינה 22/03/2020, 18:26:42

נשמע ממש טוב. מקווה להצטרף כבר מחר! :-)

+ השב