לטבע באהבה

יצירות מן הטבע בהכנה עצמית לכבוד ט"ו בשבט
|
הדפס
|
שמור

פלאי הטכנולוגיה גורמים לנו לעיתים להתנתק מעט מהטבע, ולחפש גירויים במקומות טכנולוגיים יותר. כעת זה הזמן המושלם לקחת את המשפחה לטבע, ולתת לשקט ולשלווה שבטבע לחדור אלינו לגוף (רק במידה ובחלקת הטבע הקטנה שלכם, אין עוד 1,000 משפחות צועקות, שגם הגיעו כדי להתחבר לטבע).
תוכלו לגלות בטבע את האוויר, השלווה ולצאת עם שלל יצירות מקסימות.

רעות ברקו-ניניו

ט"ו בשבט, חג האילנות כבר כאן וזו תקופה נפלאה לצאת עם הילדים שלנו לחיק הטבע ולהוקירו. יש חשיבות עצומה לטבע ולעצים בחיינו. נסו להחדיר בילדכם את העוצמה שיש לעץ, דברו איתם על השורשים שמקרקעים את העץ לאדמה, עוזרים לעץ להישאר איתן במקומו, גם בעת סערה. גזע העץ עם נוכחותו המרשימה, הוא מרכז העץ, כמו גוף האדם, וצמרתו הגבוהה מדמים לנו את החלק העליון של הגוף שלנו, של הראש שלנו, שיכול תמיד לשאוף ולהגיע הכי גבוה שאפשר.   

 

מבלי שהכרתי את ילדכם, מקסימום אחרי חצי שעה של שלווה, הם יחפשו את האקשן הבא. לכן, ביציאה מהבית, הצטיידו בצבעי גועש, מכחולים, דפים, בצק צבעוני, טושים דבק ועוד מגוון אביזרי יצירה לפי ההעדפות המשפחתיות שלכם.


אחרי שנרגעתם, ספגתם את הטבע, התחברתם לעצים והכי חשוב - לקחתם נשימה גדולה וממלאת לתוך הבטן, זה הזמן לצאת ולגשש אחר אוצרות מן הטבע.


הנסיכות שלכם יוכלו לקחת ענף המחולק עם ענפים קטנים, לצבוע אותו/ לקשטו, אפשר למרוח דבק ולפזר על הענף נצנצים, את הענף הזה תוכלו לשים בתוך כלי ולהשתמש בו כמעמד לתכשיטים.


אפשר לעשות אינספור אפשרויות עם איצטרובלים:

  • לצבוע את האיצטרובל בצבעים שונים. לשים בקערה כקישוט בסלון.
  • לצבוע איצטרובל ולהשתמש בו כמחזיק כרטיסי ביקור/ מחזיק פתקים וכו'...
  • להשתמש ולפסל חיות.


לקחת דפים ולצייר עליהם עצים עם חומרים מהטבע - למרוח דבק ולייצר גזע לעץ מחול/ ענפים, להכין צמרת לעץ מעלים וכו/...

 
ברגע שתאפשרו לילדכם להתחבר לטבע ולהתנסות ביצירה אינטואטיבית, תוכלו לראות ואולי גם לגלות את עולם הדימיון העשיר שלהם. אני בטוחה שהיצירות שלהם יהיו נפלאות, מלאות בעולמם הפרטי.


כאן הבאתי מספר מצומצם של אפשרויות אך כמו העץ, גם כאן, השמיים הם הגבול.
אשמח אם תשתפו אותנו ביצירות של הילדים שלכם, מוזמנים להעלות לדף הפייסבוק שלנו תמונות והצעות ליצירות נוספות.


ולא פחות חשוב, אל תשכחו לאסוף אחריכם את היצירות והחומרים ולא להשאירם בטבע.


חג אילנות שמח.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה