כך תוכלו לסייע בעצירת התפשטות נגיף הקורונה

סקר יומי של מכון ויצמן יספק נתונים על ממדי ההתפשטות ועל מיקום החולים
|
הדפס
|
שמור

מדעני מכון ויצמן למדע מבקשים מהציבור לשתף פעולה כדי להאיץ את איתור החולים בווירוס הקורונה. באמצעות שאלון, שיש למלא פעם ביום, ניתן יהיה לאתר את התפשטות הנגיף, והזיהוי המוקדם יאפשר להאט את קצב ההדבקה.

 

צילום: Unsplash

התפשטות הנגיף מתרחשת בצבירים (”Clusters”) של הדבקות. לצורך זיהוי הצבירים, פיתחו מדעני המכון, פרופ' ערן סגל ופרופ' בנימין גיגר, יחד עם פרופ' יובל דור מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ורופאים ובכירים במשרד הבריאות, שאלון שנועד להעריך התפתחות של תסמינים הנגרמים מהנגיף. המדענים מבקשים מכל אזרח למלא (או שימלאו עבורו) את השאלון פעם ביום.

 

המידע שיתקבל מהשאלות יספק תמונת מצב עדכנית של מספר האנשים בכל אזור שפיתחו תסמינים וניבוי של מוקדי ההתפשטות הבאים מספר ימים לפני שהם פורצים.  מהמידע ניתן יהיה גם להעריך את יעילות הפעולות השונות של ריחוק חברתי, שננקטות – ועד כמה הן תורמות להפחתת כמות הסובלים מתסמינים.

בעזרת הכלי הזה יוכל משרד הבריאות להחליט באילו אזורים להחמיר ובאילו אזורים להקל על ההגבלות  של ריחוק חברתי.

 

פיילוט שהושק כבר זוכה להיענות גדולה של הציבור. מניתוח ראשוני של הנתונים המדענים מעריכים שאכן אפשר יהיה להשתמש בו כדי לאתר את מוקדי ההתפשטות הנוכחיים והעתידיים.

 

השאלון האנונימי אינו מספק איבחון של הידבקות בנגיף. כמו כן, כל הנתונים ישמשו אך ורק לצורך מעקב אחרי התפשטות הנגיף. המדענים נוקטים בכל האמצעים כדי לשמור על פרטיות השולחים ועל בטחון המידע.

 

השאלון בעברית:          https://tinyurl.com/sxhd8fd

 

השאלון באנגלית:            https://tinyurl.com/v8ga66h

 
תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה