למרות הקורונה: קטיף עצמי של דובדבנים בחבל יתיר

|
הדפס
|
שמור

למרות הקורונה, גם השנה תתקיים חגיגת קטיף הדובדבנים של חבל יתיר, שמושכת אליה מדי שנה אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ, אך הקטיף יתקיים במתכונת קצת שונה. לאור הגבלות משרד הבריאות, יתקיים קטיף בלבד, מותנה ברישום מראש. כל משפחה תוכל להסתובב במשך שעה וחצי במטע הדובדבנים הגדול, בו יוכלו לקטוף פירות ישר מהעצים, ולאכול כמה שרוצים. במקום יהיה ניתן גם לרכוש מארזי דובדבנים במחירים מוזלים. 

 

צילום: יחסי ציבור

הקטיף יתקיים בין התאריכים 11 למאי עד 5 ביוני, בימים א'-ה' בין השעות 10:00-19:00 ובימי שישי בשעות 9:00-15:00.  זה בדיוק הזמן להסיר את הפיג'מות, ולהגיע עם כל המשפחה למושב מעון בסמוך ליער יתיר, וליהנות מקטיף של דובדבנים עסיסיים שאי אפשר להפסיק לאכול.

 

בכל שנה מניבים העצים בחבל יתיר כ-50 טון של דובדבנים אדומים ומתוקים הידועים בזכות טעמם הנפלא ועסיסיותם. המינים העיקריים הגדלים באזור הם דובדבנים וגודגדנים. האחד חמצמץ והשני מתוק, והם מופיעים במבחר צבעים מאדום עמוק ועד כתום בהיר. כיוון שהפרי זקוק לקור רב בעונת החורף, הוא גדל באזורים הגבוהים של הארץ, ומטעי הדובדבנים בחבל יתיר בגובה 800 מטר מעל פני הים הם מושלמים לגידול הפרי האהוב.


המטע יוכל להכיל עד 100 איש בו זמנית ולכן הכניסה למתחם תעשה רק בתיאום והזמנת תור מראש. מחיר הכרטיס: 25 ₪ לאדם מגיל 3.

להזמנת כרטיסים: https://tic.li/ryJ7GNg

איך מגיעים? חפשו 'מטע דובדבנים מעון' ב-WAZE

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה