סופשבוע של חקלאות עתיקה בהר הנגב

סיורים מרתקים עם נגיעות של יין גבינות ושמן זית
מאת 
|
הדפס
|
שמור

צילום: אלי פרכטר

לפני שנים האתגר החקלאי באזור הר הנגב הביא את עובדי האדמה באזור להתמודד עם קרקע לא פשוטה לגידולים. בשבת 5 בדצמבר, בשעה 10:00 עד 16:00  נצא למסע בזמן ונגלה את טכניקות הגידול של חקלאי האזור מלפני 1,500 שנים, כשהשקיה הייתה בגדר חלום. במהלך הסיור נכיר את החקלאים, נטעם יינות וגבינות מקומיות ונחווה את האותנטיות המדברית.

ג'יפים בין כרמים במדבר

המשתתפים בסיור יוכלו לבחור בין מגוון אפשריות הטיולים והאתרים אשר רוכזו בסופשבוע אחד. ביום שישי ה 5/12 יתקיים טיול משפחות מודרך ברכבים פרטיים בו יתחילו המטיילים את הבוקר בפארק גולדה, יטעמו גבינות בחוות נאות, יכירו את נחל חוורים ובחוות הבודדים של קיש יתקיימו טעימות של יין בוטיק.


בנוסף יתקיימו סיורים נוספים: סיור מודרך לסקרנים בנושא החקלאות הקדומה בהר הנגב באזור חוות הבור(ברכבים פרטיים). סיור במפעל פארן בעקבות קוסמטיקה וסבון מחומרים טבעיים וצמחים מקומיים. טיול ג'יפים מודרך, בעקבות חקלאות עתיקה וחדשה בהר הגבוה (בור חמת). ובלילה הרצאה בנושא גרמי השמיים במסורות החקלאיות הקדומות ותצפיות בטלסקופים.


טיולי המשפחות יעברו בהר הגמל, בור חמת, נחל ירכא וחוות כרמי הר הנגב בה מיצריים שמן זית. ניחוחות האפייה יתפשטו בהר הנגב בסדנת אפיית פיתות על סג', יצאו טיולי ג'יפים מודרכים דרך כרמים, יערכו הרצאות בנושא צמחי מרפא במסורת הבדואית ועוד.


הפעילויות ללא תשלום וחלקן בתשלום סימלי
למידע נוסף: 050-6679907
www.negevtour.co.il

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה