לחיבוק שלך יש כוח לשנות

עשור לפעילות עמותת חיבוק ראשון
|
הדפס
|
שמור

מותג החיתולים האגיס מבית חוגלה קימברלי, נרתם למען עמותת חיבוק ראשון, הפועלת למען תינוקות שננטשו בבתי החולים בישראל. עמותת "חיבוק ראשון" מציינת השבוע עשור לפעילותה והאגיס נרתם בקמפיין רחב היקף שמטרתו גיוס כספים והעלאת המודעות בקרב הציבור הרחב.

 

צילום: סטודיו פרפרים בבטן, צילומי הריון

 הקמפיין קורא לכל ההורים בישראל להעלות תמונה שלהם מחבקים את תינוקם, לאפליקציה ייעודית בעמוד האגיס בפייסבוק או  לחשבון האינסטגרם שלהם ולציין את ההאשטאג  HUGTAG# .  על כל תמונה שתעלה ותתויג  האגיס יתרום 5 שקלים לעמותה.

 

הקמפיין יקבל תקשור רחב היקף בדיגיטל, רשתות חברתיות ואינסטגרם כאשר הסלוגן שיקרא להשתתף בפעילות הוא "לחיבוק שלך יש כוח לשנות".

כמו כן, בחוגלה קימברלי מצאו שהחיבור עם העמותה, לא יהיה שלם ללא התנדבות מעשית  ולכן כחלק מהתרומה לעמותה תגייס החברה מספר עובדים שיפנו שעות עבודה לטובת חיבוק התינוקות.  

לדברי רינת אפרימה סמנכ"לית השיווק בחברת חוגלה קימברלי, ממחקרים שערכנו עבור האגיס, נמצא  כי כוחו של החיבוק הוא עצום ומעניק לתינוק את האהבה והביטחון להם הוא זקוק בכדי להתפתח ולגדול,ולכן בחרנו לסייע ככל שביכולתנו למאמצי עמותת חיבוק ראשון להעלאת מודעות ולגיוס כספים".

 

לדברי מנכ"לית עמותת חיבוק ראשון סיון אלמוז פלביץ, "אין לי ספק שבאמצעות פעילות מבורכת זו נעלה את המודעות לקיומה של העמותה ונצליח לגייס תרומה כספית. אני מזמינה את כולם להירתם ולקחת חלק. מידי שנה ננטשים כ-300 תינוקות בבתי החולים בישראל ואנו פועלים במלוא המרץ עם מאות מתנדבים להעניק לתינוקות את החיבוק שהם כל כך זקוקים לו".

 

הפעילות החלה ב-5 בנובמבר ותימשך שבועיים

 

להשתתפות בפעילות נא ללחוץ על קישור זה. : 

 

 

 

על עמותת חיבוק ראשון:

 

עמותת "חיבוק ראשון" נוסדה בשנת 2004 כדי לתת מענה לאותם תינוקות נטושים ובודדים ולדאוג לצרכיהם הרגשיים . במסגרת פעילות העמותה, נשלחות מתנדבות לבתי היולדות כדי לתת לתינוקות נטושים את המגע והחיבוק והחום האימהי שהם כל כך זקוקים להם.מדי שנה ננטשים כ - 300 תינוקות במחלקות היילודים של בתי החולים בישראל. על תינוקות אלה נגזרת בדרך כלל שהות ממושכת בבית החולים, ללא טיפול הורי מסור.

 

תינוקות אלה זקוקים כמו כל תינוק לחיבוק חם, למגע, לליטוף ולאהבה, ולדברים הבסיסיים להם זוכים תינוקות בחודשים הראשונים לחייהם. הצוות הרפואי המופקד על חדר עמוס תינוקות דואג לטיפול הפיסי בתינוקות ועל בריאותם, אך עקב העומס היומיומי הרב, אינו מסוגל לרוב לדאוג למלוא צרכיהם הרגשיים.

 

העמותה שמה לה למטרה למלא את החלל הנוצר בהיעדר הטיפול ההורי, ולספק עד כמה שניתן את הצרכים הרגשיים והקוגניטיביים החיוניים כל כך להתפתחותו התקינה של התינוק. העמותה מטפלת גם בתינוקות בודדים שלא חווים נוכחות הורית מספקת מסיבות שונות. מתנדבות "חיבוק ראשון" דואגות לבלות עם התינוק מספר שעות בכל יום, להעניק חום, אהבה ומגע, וכן לשחק, לשיר שירים, להקריא סיפורים ועוד.

 

הטיפול בכל תינוק נעשה באהבה על ידי קבוצת מתנדבות מצומצמת, המלווה אותו באופן יומיומי במשך כל תקופת שהותו בבית החולים. בדרך זו אנו מבטיחים שהתינוק לא ייחשף לדמויות רבות מדי, ויוכל לזהות את הדמויות הטיפוליות, בדומה לבני משפחה. בנוסף, אנו דואגים ליצור לתינוק סביבה ביתית ככל האפשר בעזרת מוביילים, ספרי תמונות וצעצועים

 

לאתר העמותה 

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה