איך לאסוף או לחשוף את החזה ואת המארז

איך תגרמי לחזה שלך להיראות קטן יותר או גדול יותר
|
הדפס
|
שמור

מאת: אורלי שי

נושא רגיש, הציצים שלנו... יש להם מיליון שמות ושני מיליון תומכים. איך תגרמי לחזה שלך להיראות קטן יותר או גדול יותר, זקוף, עם חריץ, בלי חריץ, מה לעשות מול פטמות סוררות.

הרמה ואיסוף חזה גדול
הכתפיות - בסיס החזייה (רצועות ההיקף) והכתפיות עצמן צריכות להיות צמודות היטב (הן נפתחות ומשתחררות עם הזמן). כדי שתוכלנה להרים נכון ולמרכז את החזה, בחרי כתפיות שהן חלק מהגביע, ומרימות את החזה בהידוקן לגוף. ככל שהכתפיות ימוקמו קרוב לזרועות הן תדחופנה יותר את השדיים שלך פנימה.
הגביעים (Cups) צריכים למרכז את החזה מהצדדים פנימה ולהכיל אותו (ללא חיתוך החזה לשני גבעות) על ידי קו מחשוף פתוח מאד ורך. בדקי שיש בין גביע לחברו רווח והם לא תפורים זה לזה, או-אז יתחברו דדייך ויתמרחו זה על זה, מה שיצור חריץ ארוך ומראה חזה נפול וזקן.

ביגוד
לא, לא, לא, ושוב לא ללבוש חולצות סגורות (גולף, ניקי...) את תיראי כמו עציץ שפרסו עליו מפה. החזה פשוט ייראה גדול יותר. הימנעי גם מחולצות אריג עם תוספת של בד. הוא סתם ינפח לך את הבלונים. חגורות מותן גבוהות ידגישו כמה החזה שלך קרוב למותן. זה לא מה שמטיב עם חזה נמוך ודשן במיוחד. אל תתפתי לגזרות עליונית גדולות ש"מעלימות" את נפח החזה. הן עושות בדיוק להיפך. מעבר לכך שהן מדגישות את החבילה, הן גם מעלימות את המותניים שלך.
מה כן: חולצות עם מפתחים נדיבים (מ-Vעד מחשופים מרובעים). ככל שהמחשוף עמוק יותר החזה שלך ייראה מורם יותר. בחרי בבדים רכים ונשפכים ולא במקטורני ג'ינס קצרים שעומדים כנגד החזה שלך ומבליטים את הנפח שלו. אוברולים ... כן, אלה עם הכיס המרובע מקדימה (זכרי: בדים רכים יותר עדיף). הכי נכון לחלק את אזור האסון לשלושה: גופיה תומכת עם מחשוף עמוק וחולצה /וסט/ מקטורן מאריג בגזרת פרינסס או בעברית שתפור על פי תווי הגוף הנשיים ולא נמרח לך על הצורה ומבליט את הצמיגים.
חשוב שתדעי:י ש כריות סיליקון זעירות, שמונעות חיתוך הכתפייה בבשר הכתפיים כתוצאה מחזה כבד מידי.

 

הרמה ואיסוף חזה קטן
תמיכה לא תזיק גם לחזה קטן. איסוף החזה בחזייה נכונה יגרום לו להראות לא רק מורם יותר אלא גם מלא יותר.
הכתפיות בבסיס החזייה (חגורת היקף ) וכתפיות האורך צריכות להיות צמודות כדי לדחוף מעלה את מה שכבר יש, להרים נכון ולמרכז את החזה, בחרי כתפיות הנרכסות סביב הצוואר או כאלה הממוקמות דווקא קרוב לזרועות (להבדיל מחזיית משולשים שכל ציץ מורם ממרכזו ולא מצידיו) הן תדחופנה את השדיים.
הגביעים (Cups) צריכים למרכז את החזה מהצדדים פנימה ולדחוף כמה שיותר, ללא חיתוך החזה לשני גבעות. זה יקרה אם תבחרי בקו מחשוף חזייה פתוח מאד ורך. ככל שהגביעים קרובים יותר זה לזה, החזה שלך ייראה מלא יותר. אבל את מה שאת דוחפת מהצדדים פנימה את צריכה למלא, או בעזרת ספוג או בכריות סיליקון.
כריות סיליקון את יכולה להעביר מחזייה לחזייה (כולל בגד הים שלך) ולהתאים אותן למידותייך. בואי עם כריות הסיליקון למדידת החזייה ובקשי חזייה במידת גביע אחת גדולה יותר, בחרי חזייה עם מקום לכריות. את כריות הספוג את יכולה להחליף בכריות הסיליקון החדשות שלך.
ביגוד לא, לא, לא ושוב לא ללבוש חולצות סגורות (גולף, ניקי...) את תיראי כמו שולחן פינג פונג, שפרסו עליו מפה. החזה פשוט מתמזג עם בית החזה שלך
מה כן: העדיפי חולצות אריג עם סלסלות בד. כל תוספת תנפח ותגדיל את מראה החזה. חולצות עם מפתחים נדיבים (מ-Vעד מחשופים מרובעים). ככל שהמחשוף עמוק יותר החזה שלך ייראה מורם יותר. בחרי באריגים יציבים ועומדים כמו מקטורני ג'ינס קצרים שעומדים כנגד החזה שלך ומבליטים את הנפח שלו.
פטמות סוררות אם את מאלה שסובלות מפטמות סוררות שמזדקרות ללא התראה מראש? ראשית בחרי בחזיות עם ריפוד. הן לא בהכרח יגדילו לך את מראה החזה, אבל ישמשו חוצץ בין המזדקרות שלך לעולם החיצון. אם גם זה לא ממש עוזר, או אם בא לך להתהדר בחזייה עדינה ורכה, השתמשי במדבקות לפטמות. הן עשויות מאריג דק, ואת מדביקה אותן על הפטמה ומרככת פלאים את הבליטה הסוררת. הן מצוינות גם לכאלה שמתחילות את היום עם פטמות ממושמעות ובסופו מגלות שכל פטמה הסתכלה לכיוון אחר. הגרועות מכל הן אלה הדחוסות כלפי מטה. בדקי שהן במקום לפני שאת יוצאת, או הדביקי עליהן מדבקה בימים חשובים.
הרמת חזה ללא ניתוח: את רוצה להופיע בשמלה חשופת גב, יש לך חזה מלא, ורק הפטמות שלך בשיחה קבוע עם הרצפה? העלימי אותן עם מדבקה והצמידי להן פטמות סיליקון מעט יותר למעלה החזה שלך יראה כאילו עבר הרמה לתפארת מדינת ישראל.
Strapless (ללא כתפיות) - מתאימה בעיקר למי שכלל לא צריכה את תמיכת החזייה, או שיש לה חזה בינוני ומטה מבחינת המאסה. נועדה לשימוש בלבישת חולצות/שמלות ללא שרוול או כתפיות.
Seamless (ללא תפר) - אלו חזיות שנארגו באחת וללא תפרים. בדרך-כלל אלו חזיות נוחות, שמחלקות את הלחץ על ההיקפים באופן שווה כך שיש פחות "טיירים" שזולגים מהחזייה.

 

הכותבת, אורלי שי,  היא מעצבת אופנה ותדמית, עורכת ומגישת אופנה וסטייל בטלוויזיה, יועצת לאנשי תקשורת, אמנים וחברות אופנה מקומיות ובין לאומיות

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה