על בעיות פוריות ועל ביטחון עצמי

איך להתגבר על הקושי להרות
|
הדפס
|
שמור

 

אורנה זכאי, "התבוננות"

 

כמו כולן היא עשתה את המסלול המוכר: צבא, טיול, לימודים, ג'וב טוב וחבר שהיא חיה איתו בצמידות ונישאה לו לפני שנתיים. לאחרונה הם החליטו סוף סוף שהגיע הזמן להביא ילד לעולם וזה משום מה, דווקא לא כל כך הולך...האמת שהיא מנסה להרות כבר כמה חודשים טובים וזה לא הולך. משום מה, בשנייה שהחליטו שזהו זה. הולכים על זה, פתאום הנושא קיבל בעיניה עדיפות ראשונית, כמעט בהולה אפשר לומר. כל מעיניה נתונים אך ורק לנושא הילודה. בכל מקום היא בולשת אחר נשים הריוניות ובוחנת בשבע עיניים חנויות של אביזרי תינוקות.

"מה הלחץ?" בעלה שואל אותה בניסיון שווא להרגיע, אבל אין עם מי לדבר וככל שעובר הזמן, היא נעשית לחוצה יותר, מתוחה יותר ומסתגרת בתוך עצמה. "החיים שלי לא שווים כלום אם לא אכנס להריון בקרוב " היא אומרת בנחרצות והוא יודע שאין עם מי לדבר...

 

סכנה, מערבולת לפניך! 

מוכר לכם? לחלקכם מן הסתם. בעיה זו צצה ועולה לא אחת, בפורומים ומסגרות העוסקים בקשיי פריון ומעמידה זוגות רבים בניסיון לא פשוט, כששני בני הזוג סובלים. האישה כמובן, מעבר לקושי הפיזי להרות, גם מבעיות של דימוי עצמי, ביטחון עצמי, כשלון ואכזבה, והגבר - מתחושת חוסר האונים שלו, כשהוא רואה את בת זוגו האהובה הולכת ודועכת לנגד עיניו, מבלי שתהיה לו אפשרות לשנות זאת.

יש לא מעט נשים, שמחוסר מודעות למתרחש בתוכן, גוררות את מערכת היחסים עם בן הזוג למערבולת של דבקות קיצונית במטרה, תוך הלקאה עצמית ברוטאלית ועיוורון טוטאלי לנעשה סביבן. מערבולת העשויה  להביא לפגיעה עמוקה בקשר, באיכות החיים ופעמים רבות לקושי נוסף ביכולת להרות. עובדה זו מצערת במיוחד, מכיוון שהיא אינה חובת המציאות! קיימת דרך נוספת להתמודד עם המציאות, המאפשרת לדבוק במטרה וזאת מבלי לפגוע בסובבים ובאיכות החיים המשותפת עם  בן  הזוג. 

איתור נקודות החוזק – ניווט במים סוערים על מנת לבחור בדרך זו, עלינו להבין לעומק את המקור של תחושת האכזבה והכישלון ולזהות את המחיר שאנו נאלצים לשלם. בתרבות שלנו, אישה נתפסת בין השאר דרך האמהות שלה ואין זה משנה אם היא שמנה או רזה, משכילה או עממית, כך שניתן להבין את עוצמת הפגיעה בדימוי העצמי של האישה, כאשר היא אינה עומדת בסטנדרטים ובציפיות המופנים כלפיה.

אם נבדוק לעומק נגלה, שהצורך שלנו לקבל אישור מהחברה כה גדול, שהוא השפיע על מרבית הבחירות וההחלטות שלקחנו בחיים. יחד עם זאת, המפגש הנוכחי עם הקושי להרות, מעצים לאין שיעור את נושא הדימוי העצמי שלנו בעיני עצמנו וכלפי החברה וכבר לא מאפשר לנו להתעלם ממנו ולהמשיך בשגרת החיים.

לכן, אישה שעוברת את המסע המעמת של הקושי להרות, צריכה לגלות לפני הכול אחריות וחמלה כלפי עצמה, להימנע מהלקאה עצמית ולהתמקד באיתור נקודות החוזק שלה. עוצמה פנימית, דימוי עצמי חיובי, קבלה עצמית וביטחון עצמי, הנם משאבים שלא יסולאו בפז, המאפשרים לנווט את הסירה גם במים סוערים.לעורר ולכוון את הכוחות ה"רדומים"הבשורה המשמחת היא, שבתוך כל אחת מאיתנו קיימים המשאבים הללו וכל שעלינו לעשות הוא לזהות, לעורר ולכוון אותם לתמוך בנו. מתאמנות שלי חוות זאת בעזרת "התבוננות" – שיטה ייחודית המסייעת למתאמנת לזהות את נקודות העוצמה שלה ולחזק אותן ובאופן הזה ליהנות מתמיכה עצמית עמוקה, בריאות ושלוה, גם בעיתות מצוקה.

במילים אחרות,  בד בבד עם הכניסה למאבק על ההריון, יש להיכנס למאבק לא פחות משמעותי על הביטחון העצמי, על האהבה העצמית ללא תנאי ועל קבלה עצמית.

בנייה עצמית מקיפה שכזו, לא רק שתתרום לחיזוק האישיות והביטחון העצמי של המנסה להרות, אלא אף תחזק את המערכת החיסונית שלה, תמנע דיכאון נפשי ותגדיל את סיכוייה להצליח במשימה.

אם את מנסה להרות ולא מצליחה ואם את מוצאת את עצמך הולכת ונעשית מרירה ופסימית, כדאי שתעצרי לרגע. קחי נשימה עמוקה, הרפי מהלחץ והקשיבי לעצמך. ערכי היכרות מחודשת עם "האני הפנימי" שלך, למדי להתייחס לעצמך באהדה וחדלי מהשיפוטיות הברוטאלית. אהבי את מי שאת. איך שאת. ללא שום תנאי. מגיע לך כל הטוב שיש ליקום להציע...

 

אורנה זכאי, מפתחת שיטת "התבוננות" – אימון אישי לנשים לטיפוח הביטחון העצמי, להתפתחות אישית  והעצמה.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה