מה קונים להורי תינוק שזה עתה נולד

המחויבות למתנה: מה להביא?
|
הדפס
|
שמור

 

כשנולד תינוק אנו חשים מחוייבות חזקה להביא מייד מתנה לאם היולדת ולתינוק עצמו. אבל מה להביא? אם ההורים המאושרים התכוננו הייטב ללידה, הם כבר מצויידים למספר חודשים קדימה, אם בביגוד הבסיסי, בצעצועי התפתחות, באמצעי נוחות וכל מה שניתן למצוא היום בחנויות הצעצועים והאביזרים. ובכל זאת, לאלה שרוצים להביא מתנה, הנה כמה רעיונות.

 

לוח זיכרון – ספר השנה הראשונה או אלבום לתינוק, שאפשר למלא עם הפרטים ככל שמתקדם הזמן, הם מתנה מוערכת בדרך כלל. קופסה למזכרות כמו הנעל הראשונה, הצמיד מבית היולדות וכדומה, היא מתנה נפלאה, המסייעת לשמור על הסדר בבלגאן. בקבוק יין עם הקדשה אישית, שהאם המניקה תוכל לשתות כשתסיים את ההנקה, יהיה מזכרת נפלאה גם כמה חודשים לאחר הלידה.

 

יד מסייעת –ארוחות מוכנות, סיוע בכביסה, קניות, ניקיון, שמירה על התינוק כשהאם ישנה והאב בעבודה – כל אלה מראים שאתם מבינים את הצרכים של ההורים הטריים ומה צפוי להם בחודשים הקרובים. השתמשו בדמיון שלכם: אפשר לעשות כל מה שעשוי להקל על ההורים וכך להראות שאכפת לכם ואתם רוצים לעזור.

 

דברים קטנים – האם יש למשפחה מעבד מזון, מחמם בקבוקים, טרמפולינה, כיסוי נגד גשם או נגד שמש לעגלה, כסא תינוק, פח לחיתולים – אולי הם בכלל לא יודעים שיצטרכו אותם, ואתם תבואו ראשונים עם הרעיון. שוברי מתנה לחנויות לציוד וביגוד לילדים מתקבלים תמיד בתודה.

 

שעה של פינוק – לא צריך להפריד את האם ליום שלם מן התינוק, אבל אפשר להעניק לה שובר לשעה של מסאז' מענג, פדיקור ועיסוי כפות הרגליים, ביקור אצל הספר, או לקנות לה ג'ל למקלחת וסבונים ריחניים, שתוכל להתפנק בבית, אם לא מתחשק לה לצאת.

פרחים – בדרך כלל קשה לומר לא לפרחים, אלא אם כל המשרד כבר שלח זרים לעשרות, וכבר אין איפה לשים. לבית היולדות לא כדאי וגם לא רצוי להביא פרחים. החום הורג אותם, וחוץ מזה, כשעוזבים אחרי יומיים, הפרחים נשארים שם. וגם הביתה לא נוח לקבל זרים ענקיים: הטיפול בהם גוזל זמן, שהוא משאב בלתי מצוי אצל הורים טריים וטרודים. אם בכל זאת מתעקשים על פרחים, כדאי אולי לדחות את המשלוח לשבוע-שבועיים, וכשהזרים הראשונים שהגיעו ינבלו, יפרח בבית הזר הרענן שאנחנו שלחנו.

 

מותר לשאול – התייעצו עם ההורים ושאלו אותם מה הם צריכים. שלא ייתקעו אחר כך עם ארבעה מוביילים, שתי טרמפולינות, עשרים חליפות במידה 0 עד 3 חודשים, ושישה כובעים.

 

האחים הגדולים – חייהם של הורים לתינוק בן יומו שאינו הילד הראשון יהיו קלים הרבה יותר, אם המבקרים לא ישכחו את הילד הגדול, שלעתים מרגיש עזוב ואומלל, כשכולם מצטופפים לראות את התוספת החדשה במשפחה. תשומת לב לאח הגדול, או לאחות הגדולה, מתנה גם עבורם, יעשו את כל ההבדל ויסייעו להקטין את התקפי הקינאה, שיגיעו אולי בשלב מאוחר יותר.

 

התקבל בתודה –היו סבלניים עם ההורים העייפים. המתנה שלכם אכן התקבלה, והיא מוערכת מאוד, אבל בין אי תנומה לחוסר מנוחה, קשה להאשים אותם שלא הביעו תודה לבבית. ייתכן שלא שמעתם תגובה מיידית על המתנה, וייתכן שלעולם לא יגידו דבר, אבל אסור להיעלב. ייתכן גם שלא יזכרו מה בדיוק הבאתם בתוך ים המתנות, ואז יפטירו תודה כללית על המתנה שאינם יודעים מה היא. מה לעשות, בשטף הדורונות קשה לשלוט, בייחוד כשאתם חסרי שינה וטרוטי עיניים. הגידו תודה לעצמכם ושמחו על החוכמה וההבנה שאתם מגלים כשאתם מביאים עוד ארוחה מוכנה לזוג המותש, כדי לסייע לו בשעה היפה אך הקשה שלו.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה