כיצד חוגגים לילד יום הולדת: שנה אחרי שנה

את מי מזמינים? איך מעסיקים את כולם?
|
הדפס
|
שמור

 

קשה להורים לדעת כיצד לחגוג ימי הולדת לילדיהם הקטנים. ההנחיות להלן עשויות לסייע להחליט כמה ילדים להזמין וכמה זמן צריכה להימשך מסיבה בכל גיל וגיל.

 

גיל שנה: חצי שעה עד שעה. מכיוון שלילד עדיין אין מושג לגבי מסיבות, לוח זמנים ומשחקים קבוצתיים פורמליים אינם נחוצים. האירוע עצמו משמעותי, וצריך להיות מיועד רק לבני משפחה קרובים.

 

גיל שנתיים: שעה עד שעה וחצי. בני שנתיים עדיין אינם תופסים את המהות של מסיבה. פעילויות ספורות יספיקו. מכיוון שעם כל ילד מגיעה הורה אחד לפחות, יהיה נכון להזמין ארבעה עד חמישה ילדים.

 

גיל שלוש: שעה עד שעתיים. שעתיים הן הרבה מאוד לבני שלוש. הם כבר הורגלו באירועים חברתיים והם יותר פעילים. חמישה עד שמונה הוא מספר ראוי של אורחים, תלוי אם תהיה לכם די עזרה בניהול המסיבה.

 

גיל ארבע: שעה וחצי עד שעתיים. המפתח אצל בני ארבע הוא לשמור על הדינמיות של המסיבה. מספר האורחים יכול לנוע בין שמונה ל-12 ילדים, אם יש לכם עזרה ראויה.

גיל חמש: עד שעתיים. בקבוצת גיל זו, ילדים יכולים להתמודד עם שעתיים של פעילויות. רשימת האורחים לא צריכה להיות מוגזמת, במיוחד אם החלטתם לקיים את המסיבה מחוץ לבית. עד 15 איש אפשר להזמין למסיבה בבית ועשרה למסיבה מחוץ לבית.

 

גיל שש ומעלה: שעתיים עד שעתיים וחצי. ככל שהילדים גדולים יותר, הם בדרך כלל מחליטים איך תתנהל המסיבה. לוח הזמנים המתוכנן עשוי להשתנות, כל שמסגרת זמן תאפשר שינויים כאלה. נוח יותר להשגיח על ילדים בגיל זה, ואין עוד צורך במבוגר אחד על כל ילד, כך שמספר המוזמנים יכול לנוע בין 12 ל-18.

 

משך המסיבה צריך להיקבע בין היתר לפי השאלה, אם יש כוונה להגיש ארוחה או לא (כולל עוגה וגלידה). מומלץ לסיים מסיבות בוקר עד 11:30, מסיבות אחר הצהריים צריכות להתחיל בשעה 1, ומסיבות ערב צריכות להסתיים עד 5:30. שימו לב שאין דבר המסיח את תשומת הלב יותר מאשר בטן קטנה המקרקרת.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה