כך תכבסו נכון את בגדי התינוק

רצוי להשתמש בחומר כביסה המיועד לתינוקות
|
הדפס
|
שמור

עם סיום הזמנת הלידה, שלרוב כוללת גם בגדי תינוקות ומצעים לתינוק החדש, חשוב לכבס את כל המוצרים שיהיו במגע עם עורו, טרם ייכנסו לשימוש. עורו העדין של התינוק עלול לפתח תגובה אלרגית אם נלביש אותו בבגד חדש, שאך יצא מן האריזה בלי שקודם כל כיבסנו אותו, או אם ניתן לו בגד שכובס עם אבקת כביסה רגילה המכילה חמצן ופוספטים. רצוי להיצמד בחודשים הראשונים לאבקות המיועדות לתינוקות, כמו תינוקלין או לעבור לסבון נוזלי לכביסה שהוא בדרך כלל עדין יותר. האבקה לתינוקות יקרה יותר מאבקות רגילות, לרוב אין מבצעי הוזלה, אבל כדי למנוע רגישות יתר אצל העולל שווה בכל זאת להשקיע באבקה הייעודית.

צילום: גרייסי

תינוק חדש בדרך כלל מכפיל את כמות הכביסה שיש בבית, למרות שבגדיו מיניאטוריים. אם אבקת הכביסה העדינה וההרתחה אינה מצליחה להתגבר על כתמים ועל ריחות, יש להשתמש בחומרים להסרת כתמים, לכבס באבקה רגילה בכביסה ראשונה ואז לכבס שנית עם החומר העדין, שישטוף את שרידי האבקה הראשונה. אם ברצונכם להשתמש במרכך כביסה, יש מרכך מיוחד המיועד לבגדי תינוקות. יש להימנע ממרכך המכיל חומר אנטי-סטאטי.

 

רוב ההורים מתחילים לכבס את בגדי התינוק יחד עם הכביסה של שאר בני המשפחה, בתום השנה הראשונה לחיי התינוק. חשוב לפקוח עין ולשים לב שהאבקה הרגילה אינה גורמת לפריחה או רגישות יתר אצל התינוק. לרוב, כשיש רגישות לאבקה, הפריחה תהיה מקומית, באזור בגוף שבא במגע עם הבד או עם המצעים.

 

השתדלו לא ליבש את בגדי התינוק במייבש כביסה, אלא בתלייה על חבל לחסדי הרוח והשמש. המייבש נוטה לכווץ את הבגדים והוא גם גורם לבלאי מואץ. תלייה בשמש תשמור את הבגדים בגודל המקורי.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה