תמיכת הבעל מפחיתה כאבים מניתוח קיסרי

כך תשפרו את חווית הלידה
|
הדפס
|
שמור

התגובות של האבות לניתוח קיסרי עשויות להשפיע על רמת החששות, על הפחדים ועל רמת הכאב שנשותיהם מרגישות לאחר הניתוח. כך קובעים מדענים בבריטניה במאמר במגזין הרפואי הבריטי Psychosomatic Medicine.

 

אם הגברים יודעים למה לצפות לפני הניתוח, המודעות הזו עשויה לשפר את החוויה הן של האם והן של האב. לדברי ד"ר אד קוך מאוניברסיטת באת' בדרום-מערב אנגליה, "לבן הזוג יש אפשרות להשפיע לחיוב על חוויית הלידה. במקום לסלק אותם מחדר הניתוח, עדיף להתמקד בתחושה הטובה של בן הזוג ולהסתייע בה כדי להקטין את הפחדים של האם מן התהליך הניתוחי".

 

בבריטניה אחד מארבעה תינוקות נולד בניתוח קיסרי. החשש מכאבים בשעת הלידה הטבעית הוא אחת הסיבות העיקריות להעדיף ניתוח קיסרי על לידה רגילה. במחקר שנערך על 61 נשים ובני זוגן, נמצא, כי אמהות עם ציפיות שליליות חוו פחדים גדולים במהלך הניתוח עצמו וגם וחשו כאבים חזקים אחריו. "הפחד של האם מתמתן במהלך הניתוח עצמו", אומר ד"ר קוך. "אבל הוא מושפע מאוד מגורמים פסיכו-חברתיים, כולל הנוכחות והתמיכה של בן הזוג".

צילום: סטודיו פרפרים בבטן, צילומי הריון

לדבריו, הכנה של בני הזוג לפני הלידה לאפשרות של ניתוח קיסרי במהלך קורסי הכנה ללידה וגם הכנה נוספת ממש לפני הניתוח עצמו עשויה להפחית את החששות מהניתוח הקיסרי ולהפוך אותו לפחות מלחיץ עבור היולדת.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה