כך תהפכו את הקיץ לזמן איכות עם הילדים

כשהילד בחופשה נצלו את הזמן לבילוי משותף
|
הדפס
|
שמור

בשגרת היום במהלך השנה מתקשים ההורים העובדים במשרה מלאה ויותר להקדיש זמן לילדים, אך החופש הגדול הוא הזדמנות מצויינת לזמן איכות של ההורים עם הילדים. מהר מאוד הילדים יגדלו ולא ירצו עוד לבלות את זמנם הפנוי אתכם. לכן כל עוד הם רוצים בכך מצאו את הזמן שבו תוכלו לבלות איתם כמה שיותר.

כשהילדים בחופשה, אל תנסו למצוא להם קייטנות, מטפלות, בייבי סיטר ותעסוקה שתרחיק אותם מכם במהלך כל הקיץ, אלא קפצו על ההזדמנות לבלות איתם ככל האפשר.

 

כשחוזרים מיום עבודה מייגע, הילד המתגעגע מגיע בהתלהבות הביתה. את מתכופפת, מחבקת, אותו ואומרת לו: אני אוהב/ת אותך. אבל הילד אומר בתגובה: אני לא רוצה שתאהבי אותי, אני רוצה שתשחקי איתי. לילדים, המטבע של האהבה הוא זמן שמקדישים להם.

 

הרבה מדברים על זמן איכות עם הילדים. זמן איכות הוא דבר חשוב, אבל הוא לא תמיד מתבצע לפי תכנון מראש. פעמים רבות לפני זמן האיכות מגיע זמן של שהות משותפת בלי עשייה מסויימת.

 

יש הבדלים בדרכים שבהן אנשים מביעים את אהבתם. יש כאלה המתרכזים במשימות ובעשייה למען אחרים כהבעת אהבה. יש אנשים מילוליים יותר האומרים שהם אוהבים. שתי הדרכים לגיטימיות, אבל עבור הילדים, אהבה היא בעצם זמן, הזמן שההורה מקדיש להם. ילדה צעירה עשויה לומר שהיא יודעת שאבא שלה אוהב אותה כי הוא לקח אותה לגינה ונדנד אותה בנדנדה. ילד צעיר עשוי לומר שהוא יודע שאמו אוהבת אותו כי היא לקחה אותו לפיקניק. כדי להגדיל את זמן האיכות כדאי לנסות כמה דברים:

 

  • להפוך את ארוחת הערב לאירוע חשוב. להימנע מתכנון דברים אחרים בזמן הארוחה המשפחתית. זו ההזדמנות לשוחח זה עם זה.
  • להגביל את זמן הצפייה בטלוויזיה. השעות עוברות מהר מאוד מול הטלוויזיה. ההורים צריכים לחשוב להגביל גם את שעות הצפייה שלהם ולא רק של ילדיהם לשעה עד שעתיים בערב.
  • התנדבו לסייע באימון קבוצת ספורט שבה משתתף הילד. התחייבות קבועה כזו תגרום לכך שתבלו יותר עם הילדים.
  • תנו קדימות לאירועים של כל המשפחה. כאשר מישהו חיצוני רוצה לגזול מזמנך, אמרו לו בפירוש שאתם עסוקים. ילדים יודעים שהם בעדיפות ראשונה ואסור להשאיר את הפעילות איתם רק לשעות הספורות שבהן אנו מתפנים מכל עיסוק אחר.

 

אם יש לכם יותר מילד אחד, מצאו את הזמן לבלות בנפרד עם כל אחד מהם. בקשו מהם לעשות רשימה של דברים שהם רוצים לעשות אתכם, ושימו לב כמה יעלו הפעילויות הללו וכמה זמן הן יימשכו. דרגו את הפעילויות לפי הזמינות שלהם, רמת העניין והנוחיות בעשייתן. אבל בחרו משהו מתוכן, קבעו מועד לעשייה, ועשו זאת.

 

ההשלכות של זמן האיכות עליכם ועל הילד יהיו שוות את המאמץ ואת הזמן. ולסיום, זמן הוא משאב מתכלה. כשהולכים למקום מסויים כדי לבלות ומן הרגע הראשון התחושה לא נוחה, לא צריך להישאר ולהתענות שם, אלא לעזוב כמה שיותר מהר ולללכת לפעילות אחרת. את הכסף אותי אפשר להחזיר, אבל זמן אבוד אי אפשר להחזיר, ולכן כל דקה מיותרת נעלמת מן החיים שלנו לבלי שוב. 

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה