ספארי רמת גן

אף פעם לא נמאס לילדים ועדיף לעשות מנוי
|
הדפס
|
שמור

לא משנה כמה פעמים תבקרו בספארי, הילדים תמיד ייהנו באותה מידה ובכל פעם אפשר לגלות עוד ועוד פינות חמד ובעלי חיים שעוד לא יצא לכם לפגוש. אם אתם מתכננים לבקר בספארי יותר משלוש פעמים בשנה, כדאי לעשות מנוי משפחתי. ללא מנוי, תשלמו 59 שקלים לאדם בכל כניסה. מנוי שנתי משפחתי עולה 175 שקלים לכל אדם במשפחה. ילדים מתחת לגיל שנתיים - ללא תשלום. 

פנים אל פנים עם לוקאס מנהיג הגורילות

צילום: נעמי גטניו

בשטח הפתוח - קרי הספארי עצמו - תפגשו חיות רבות - יענים שבאים להתחנן לאוכל (אל תתנו להם! הם מקבלים אוכל שמותאם במיוחד להם ובריא להם - כל דבר שתתנו להם עלול לגרום להם להיות חולים או אפילו למות. בספארי לא מאכילים חיות! רק מבקרים ונהנים מהפגישה איתם!). בהמשך תפגשו בהיפופוטמים שנראים כמו גבעות באגם, פלמינגו, חסידות וציפורי מים ממינים רבים. זברות, תומפסונים וג'ירפות מסתובבים גם הם בשטח הפתוח. אם תגיעו לסיור "ספארי בוקר" או סיור מודרך אחר, תוכלו גם לראות כיצד מאכילים את החיות והן אוכלות זו לצד זו בלי להפריע בארוחה (דוגמא יפה לאחים שאולי נוהגים לריב סביב שולחן האוכל).

 

כשמחנים את הרכב, ונכנסים לגן חיות, יש משפחות שאוהבות להתחיל את הביקור בשכירת רכב גולף. עסק לא זול שגם מגביל בזמן ובמידה מסויימת גם מפספס חלק מהמטרה בטיול משפחתי במקום כזה ירוק, מקסים ושוקק חיים. את מסלול ההליכה בספארי אפשר להתחיל מימין או משמאל, בהתאם לרצונכם. אם תתחילו ללכת ימינה, תפגשו בקנגורו וחבריו, זאבים, צבוע ומייד לאחר מכן תגיעו לאזור הקופים, כולל גם למורים, קולובוסים ועוד חיות מקסימות. אחרי שאתם עוברים את השימפנזים, אל תשכחו גם לבקר אל מנהיג הגורילות, לוקאס. לא תוכלו לפספס אותו. אם הוא במצב רוח טוב במיוחד, אולי תמצאו אותו יושב מול חלון הראווה הגדול והחדש של שטח הגורילות, שבו איתו לאכול ארוחת בוקר שהבאתם מהבית (מה שכחתם להכין כריכים לילדים? הם תמיד אוהבים לאכול באיזור הגורילות או מול הלמורים המתוקים והאתלטיים).

 

בהמשך תפגשו שקנאים, פינגווינים, צבי ענק, אייל נקוד (גם מוכר בשם "אני לא במבי"), הפילים ההודיים, הג'ירפות, ועוד המון חיות מקסימות. עוד חבר שחייב לבקר - יוסי הפיל. פיל אפריקני מהגדולים והזקנים בעולם. ליוסי צאצאים רבים בארץ ובעולם. לצערנו הוא גר בנפרד משאר הפילים בגלל שבטעות גרם למותה של אחת הפילות בחצר.

 

הקטנטנים (וגם הגדולים יותר) אוהבים גם להיכנס לפינת החי כדי ללטף את הלאמות, העיזים והכבשים. שימו לב לא להכניס אתכם אוכל למתחם. אם כן הכנסתם אוכל, אל תשאלו למה הלאמה מכניסה ראש סקרן לתוך התיק שלכם. בסמוך לפינת הליטוף, יש אורוות סוסי הפוני. שם הצעירים יוכלו ליהנות מרכיבה בתמורה לתשלום נוסף, בדרך כלל החל מהשעה 11:00 בבוקר.  

 

אפשר להמשיך לספר על כל החיות בספארי, על הטיגריסים, הנמרים, חתול החול, הנמיותועוד, אבל עדיף שתתרשמו בעצמכם, ותגלו עולם ומלואו בכל ביקור.

 

המלצה אחרונה - ברוב חופשות החגים כדאי להימנע מלהגיע לאזור שהופך להיות פקוק מאוד כבר בשעות הבוקר. אם אתם בכל זאת מאוד רוצים לבקר שם בחג, התקשרו למוקד הספארי יום קודם כדי לשמוע פרטים על שעות מומלצות לביקור בימים עמוסים במיוחד.

 

אודות הספארי:

המרכז הזואולוגי תל אביב רמת גן, 1,000 דונם של טבע כמעט פראי במרכזה העירוני של מדינת ישראל, "אפריקה בלב גוש דן".
המילה "ספארי", מקורה בשפה הסוואהילית המדוברת באפריקה, ופירושה "מסע". כמו באזורי המחיה הטבעיים, ביבשת אפריקה, בעלי החיים בספארי נעים באופן חופשי בעדרים גדולים, וכמו התיירים באפריקה, תהיו אורחיו של הטבע ותצפו בהתנהגות האופיינית לכל בעל חיים: בהרגלי התזונה ובחיי החברה, בשעת פעילות ובעת מנוחה. תוכלו להבחין בין הזכרים לנקבות, תצפו במאבקי הכוח ובתצוגות החיזור. אם יתמזל מזלכם, תראו אף הזדווגויות, תפגשו נקבות הרות ותצפו בטיפול בצאצאים.
בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון, והוא מיוחד בעולם כולו בשל העדרים הגדולים הרועים במרחבי השטח האפריקני. תפגשו כאן בכ-1,600 בעלי חיים מכל העולם, ביניהם: 68 מיני יונקים, 130 מיני עופות ו- 25 מיני זוחלים.
הספארי משמש מאגר רבייה לבעלי חיים בסכנת הכחדה ושותף בפרויקטים של מחקר והשבת בעלי חיים לסביבתם הטבעית. הספארי חבר בארגוני גני חיות בינלאומיים ומקיים קשרים עם ארגוני שמירת טבע בינלאומיים.
הספארי הציב לעצמו מטרה - לפעול למען חינוך לשמירת הטבע, מתוך אמונה שנאהב את מה שנכיר ונשמור על מה שנאהב.
בבואכם לספארי אתם מתבקשים לשמור על שלומם של בעלי החיים ולהיות קשובים להוראות הבטיחות - בכך תשמרו גם על שלומכם.
סעו על הכבישים בלבד. אין לרדת מכלי הרכב, החיות מסוכנות! אנו מקפידים להשאיר לחיות שטחים שישמשו אותן בלבד ויאפשרו את פרטיותן.
סעו בזהירות וזכרו: אצלנו יש זכות קדימה לחיות - זהו ביתן.
באזור האריות יש לנקוט משנה זהירות. יש להיכנס בכלי רכב סגור בלבד ולסגור את חלונותיו.
הימנעו מהגשת מזון לחיות, אלא במקומות המיועדים לכך - המטפלים דואגים להן למזון מתאים באיכויות ובכמויות הדרושות. כל מתן מזון נוסף פוגע בבריאות החיה ומקשה מאוד על הטיפול השוטף. לעיתים נגרם לחיה נזק בעת מתן מזון לא מתאים, גם מתוך כוונה טובה ומחוסר ידע.
את חיות מחמד  אנא השאירו בבית. העברת מחלות בין בעלי חיים נפוצה מאוד ועלולה לפגוע הן בבעלי החיים בספארי והן בחיית המחמד שלכם.
בשטח גן החיות הקפידו ללכת בשבילים המיועדים לכך.
שמירה על כל הכללים תבטיח ביקור בטוח בלא פגיעה בבעלי החיים.
אפשר לשהות בשטח הספארי שעתיים לאחר סגירת הקופות.

נא לא להאכיל את החיות!

 

לחצו על הקישור לקבלת שעות הפעילות בספארי 2012.


כתובת וטלפונים:

המרכז הזואולוגי ת"א - ר"ג, רמת גן 52109. 

טלפון: 03-6305325

פקס: 03-6305303

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה