הילינג בהריון: נוסך שלווה ומאפשר להתמודד עם פחדים

הילינג בהריון יכול לסייע בהתמודדות עם פחדים שונים
מאת יעל עיני
|
הדפס
|
שמור

הריון הוא מצב שיכול להיות מלחיץ. אנחנו נכנסים (או יותר נכון, נכנסות) להריון, וככל שתאריך היעד מתקדם, אנחנו מבינות, שגם אם נרצה, אין לנו דרך חזרה, והנתיב שבחרנו בו הוא נתיב חד סיטרי.

ואז, אנו מתחילות לבדוק, האם אנחנו מוכנות להיות אמהות, מה זה בכלל אימהות עבורנו. אלו פחדים עולים בנו, זיכרונות ילדות שיש לנו וכדומה. פתאום אנחנו מוצפות, והופכות להיות חרדות.

אני זוכרת שהיו ימים שמצאתי את עצמי תוהה, למה בכלל נכנסתי לזה. האם אני מספיק גדולה ובוגרת כדי לדאוג לעוד מישהו, חוץ מאשר לעצמי? הפחד הכי גדול שלי היה, שהקשר ביני ובין ילדי לא יהיה קשר טוב.

כשהשליש הראשון של ההיריון שלי עבר, התחלתי לקבל טיפולי הילינג. ההילינג איפשר לי לעשות כמה דברים: ראשית, הילינג במהותו הוא "מרגיע מערכות". וככזה, הוא מאפשר לנו להיות שלווים ורגועים יותר. שנית, ההילינג אפשר לי להתמודד עם הפחדים שלי בצורה רגועה יותר. במהלך ההילינג עברתי חוויה מדהימה, בה נפגשתי עם ילדי. זאת הייתה חוויה מחזקת, שחיזקה בי את האופטימיות לגבי יכולות האימהות שלי. ההילינג איפשר לי להיות רגועה, שלווה, בריאה ובטוחה בעצמי וביכולות שלי. כשבני נולד, גיליתי להפתעתי, כי לטיפולי ההילינג הייתה "תופעת לוואי" נוספת - גם בני היה רגוע ושליו ותינוק נוח לכל הדעות.

זאת הייתה החוויה שלי כמטופלת, בזמן שעוד לא עסקתי בהילינג. כיום כמטפלת, אני נתקלת במקרים רבים בהם אנחנו כאימהות חוות קשיים בהריון (צרבות, סכרת, לחץ דם גבוה וכו'). אחת האימהות במשפחתון של בני נמצאת בחודשים מתקדמים של הריון נוסף וסובלת מלחץ דם גבוה. היא הצליחה "לסחוב" כמה שיותר זמן, כדי שלא תהיה לה שמירת הריון (מה שקרה בהריון הראשון). עם החום שבחוץ, הילד הראשון שצריך לטפל בו ולחצים אחרים, לחץ הדם "הכריע" אותה. בטיפול הילינג של מספר דקות (במסגרת מסיבת הסיום של המשפחתון), מצבה השתפר, והיא חזרה לתפקוד מלא.

הריון הוא לא מחלה. אבל פעמים רבות, התופעות שמתווספות לו (פיזיות ונפשיות) מונעות מאיתנו לתפקד תפקוד מלא, להרגיש טוב וליהנות מההריון. כשאנחנו לא נהנות מההריון, גם העובר שברחמנו לא נהנה מההריון.

להילינג יש יכולת להעלים את הסימפטומים הפיזיולוגיים, ולהרגיע את החרדות הנפשיות. כל אלה משפיעים על התפקוד שלנו ביום יום בזמן ההריון וגם על התינוק.

כשלנו טוב, גם לעובר שברחמנו טוב.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה