אולטרסאונד תלת מימדי

התועלת הרבה ביותר מושגת בהדמיית העובר, מכוון שהוא נמצא בתוך נוזל היוצר סביבה אידיאלית להדמיה בתלת מי
|
הדפס
|
שמור

השגת תמונות תלת מימדיות 3D מקדמת בצעד ענק את האבחון באמצעות האולטרסאונד לשטחים אשר עד לא מזמן היו נחלת טכנולוגיות ה- CT וה- MRI (רנטגן ותהודה מגנטית).

דר' דורון רוזן

התועלת הרבה ביותר מושגת בהדמיית העובר, מכוון שהוא נמצא בתוך נוזל (מי שפיר) היוצר סביבה אידיאלית להדמיה בתלת מימד.

 

במקביל נאסף מידע גם בתחום הגינקולוגיה והדגמת הרחם והשחלות.


טכנולוגיה זו התפתחה בהדרגה בשנים האחרונות כאשר החסרון העיקרי שלה היה משך הזמן הארוך שהיה נדרש להשגת התמונה, הקושי הטכני בייצוב התמונה וההכרח שה"אובייקט" הנבדק יהיה ללא תנועה - משימה בלתי אפשרית לגבי עוברים.


בשנים האחרונות פותחה טכנולוגיה מהפכנית של תלת מימד מהיר REAL 3D בו מתבצעת הסריקה תוך שניות ומתקבלת תמונת תלת מימד ב"זמן אמיתי" - real time או 4D בו התמונה מתהווה ומשתנה תוך כדי הסריקה.


טכנולוגיה זו מאפשרת לראות את העובר כפי שלא נראה מעולם, להגיע לתמונה "אמיתית" של פנים, גפיים, בטן, לב וכדומה, לשפר מהותית את יכולת אבחון המומים ברקמות רכות (בעיה קשה באולטרסאונד רגיל - למשל מומי שפתיים) ואפילו "לסובב" את העובר באופן וירטואלי ולראות אזורים המוסתרים בדרך כלל.


בנוסף, גם בתחום הגינקולוגיה הביאה טכנולוגית התלת מימד לשיפור ניכר בהערכת השחלות וגוף הרחם עם אפשרויות טובות יותר להדגמת צורת פני השטח וחישובי נפחים במצבי חשד לגידול.


טכנולוגית HistoScanning מתאפשרת רק בשימוש במכשירים המכילים אפשרות לתלת מימד אמיתי.


מכוני רוזן-סאונד הם מהראשונים שרכשו מכשירים באיכות-על בתחום ההדמיה התלת-מימדית, מכשירים מסוג זה נמצאים בשני מכוני האולטרסאונד של ד"ר רוזן - ברעננה ובגבעתיים.


המכשירים החדישים יאפשרו ביצוע בדיקות אולטרסאונד דו ותלת מימדיות לעובר ולאם באיכות הגבוהה ביותר ומצעידים את המכונים לאלף השלישי כתמיד בקו הראשון של הטכנולוגיה והאיכות.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
2. יפעת 12/12/2013, 11:23:25

כמה עולה הבדיקה? והאם יש אפשרות לקבל הנחה למחזקי מגן זהב ?

+ השב
 
1. טלי 02/04/2013, 14:56:36

כמה עולה הבדיקה?

+ השב