סופי השבוע מתחילים יום קודם

רשות הטבע והגנים מתחילה את פעילויות סופי השבוע בשקיעה של חמישי
|
הדפס
|
שמור

רשות הטבע והגנים מציעה להתחיל את סוף השבוע כבר ביום חמישי, עם מגוון רחב של פעילויות בשמורות ובגנים  וחוויית ביקור נעימה ומיוחדת גם בשעות הזריחה והשקיעה המרהיבות. פעילויות רבות מחכות במגוון רחב של שמורות וגנים לאומיים של רשות הטבע והגנים. כל הנשארים בארץ בקיץ, כשהקורונה עדיין משתוללת בחו"ל יוכלו ליהנות מהארכת שעות הפעילות לערב, גם אחרי השקיעה. עדיין יש לתאם ביקור לפני ההגעה לאתרים. 

אלו הפעילויות בגנים הלאומיים של רשות הטבע והגנים בהן הורחבו שעות הפעילות:


מחוז צפון


כשהחמה שוקעת חמת טבריה זורחת 
גן הלאומי חמת טבריה העתיקה, מותח את שעות הפתיחה לשעות הערב הנעימים. מוזמנים להגיע לפעילות משפחתית בחמאם התורכי, כתב חידה בהפעלה עצמית, להמשיך לבית הכנסת הקדום וליהנות ממיצג אור קולי מיוחד ומרגש המציג את סיפורו של בית הכנסת והקהילה היהודית בטבריה.

ולסיים בטבילה  בבריכות שכשוך של מי מעיינות מרפא חמים עם טמפרטורה מושלמת לערב.
מספרים שרבי שמעון בר יוחאי ירד אליהם להירפא, ורבי יהודה הנשיא היה נופש בהם.
היכן: גן לאומי חמת טבריה העתיקה
מתי: ימי חמישי , משעות 08:00 עד 20:00 (ריקון בריכות בשעה 19:00)
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

 


טבע זום אין ביחיעם
רוצים לצלם תמונות שקיעה מטורפות ממרפסת מבצר צלבני? במבצר יחיעם מבנים מהתקופה הצלבנית ומהתקופה העות'מאנית, וכשמגיעים אליו מבינים מהי משמעות המילים עוצמה, טבע ונוף. ביוני השנה האתר יהיה פתוח פעמיים עד השעה 19:30, והעולים למרפסת העליונה ייהנו מבריזה נעימה ושקיעה מרהיבה.

אפשר גם להירשם לסיור של משרד התיירות בערבים אלה – להרשמה לסיור מודרך "עוצמה, טבע ונוף במבצר יחיעם" 

מתי: ימי חמישי 10.6, 24.6

היכן: גן לאומי יחיעם
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


סיור עצמאי בגן לאומי תל מגידו המחודש

גן לאומי תל מגידו פותח את שעריו מחדש ומזמין אתכם לבוא בשערי העיר שנחשבה מהערים החשובות והחזקות בכנען.

מגידו נזכרה ח"י פעמים במקרא, יושבה שוב ושוב לאורך ההיסטוריה ועכשיו אתם מוזמנים לגלות אותה: לעבור בשער הישראלי ששוחזר, להתרשם מהמקדשים והארמונות, האורוות ולרדת לנקבה בה נחצב מפעל המים האדיר.

במבואת האתר אמצעי המחשה חדשים ומשוכללים המעירים לתחייה את סיפורי העבר.

ניתן להירשם לסיורים מודרכים ללא תשלום בימי חמישי אחה"צ ושישי בבוקר בלינק להרשמה לסיור מודרך "הולך בתל" בתל מגידו

היכן: גן לאומי מגידו

מתי: מידי יום בחודשים מאי ויוני בין 8:00-16:00, בימי חמישי בין 8:00-19:00 

נגישות: כל המסלול פרט למפעל המים.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


ערב של ניסים על שפת הכנרת

מוזמנים לבקר בגן לאומי כורסי, בין כנרת לגולן, רגע לפני שהשמש נעלמת מאחורי ההרים, כשהטמפרטורות נעימות והרוח מלטפת. מסיירים בשבילים מונגשים במנזר יפיפה ועתיק, מתרשמים מפסיפסים מרשימים, נרגעים על ספסל האנרגיות הקסום והייחודי וצופים שקיעה מתצפית הקפלה, בערב קסום. 

בימי חמישי בחודש יוני - הגן הלאומי פותח את שעריו עד לשקיעה. 

מתי: יוםמי חמישי  3/6,10/6,17/6,24/6 האתר פתוח החל מ 8:00 – 19:30

היכן: גן לאומי כורסי. 

בנוסף באתר יתקיימו סיורים בחינם כחלק ממיזם- ישראל חוזרת לטייל- מורי הדרך שבים להדריך בתמיכת משרד התיירות. חובה להירשם מראש לסיור

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


טבע זום אין בארבל

מתרגשים מהזריחה? אוהבים לצלם? אתם מוזמנים לפתיחה מוקדמת של שמורת טבע וגן לאומי ארבל לבוקר מיוחד של צילום הזריחה. צלמים חובבים ומקצועיים ואוהבי זריחות אחרים מוזמנים לחוויה ייחודית של ענני חורף ועימם אור הזריחה וצבעיה. לכבוד האירוע תיפתח השמורה בשעה 5:30 בבוקר ונכבד את הבאים בתה חם, וכמובן בנוף עוצר נשימה.
היכן: גן לאומי ושמורת טבע ארבל
מתי:  יום שישי, 25.6, פתיחת שערים ב־05:30

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


סוגרים שבוע מול הים 

בשעות הנעימות של בין הערביים אפשר לגלות את הגן הלאומי החדש תל דור. כשרגל אחת בעבר ואחת בהווה נצעד לאורך חוף מפורץ יפהפה, נעלה על רכס הכורכר ונגלה את ההיסטוריה המרתקת של עיר הנמל דור שבה נמצאו מעל 20 ספינות טבועות ואת העושר של השמורה הימית של היום. נצפה בשמש המנמיכה אל הים ממרומי תל דור ונחזור על השביל המונגש אל מול נוף עוצר נשימה של הכחול הגדול. 

היכן: גן לאומי תל דור

מתי: מדי יום שישי ביוני 

הרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*


חוויה אורקולית לילית  בבית שאן
הגן הלאומי בית שאן מזמין אתכם לראות את ההיסטוריה מתעוררת לחיים במופע האור קולי "לילות שאן", בואו ליהנות מחוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה. "לילות שאן" הוא סיור לילי ייחודי ובו מיצגים אור־קוליים מורכבים, המקימים לתחייה יישוב חי ותוסס והתרחשויות היסטוריות שקרו באלפי שנות קיומה של בית שאן. לילות שאן, חייבים להיות כדי להאמין. 

היכן: גן לאומי בית שאן
מתי: בימי שני עד חמישי בחודש יוני משעת החשיכה- כל חצי שעה מופע אור קולי.
מחיר: מבוגר 55 ₪, ילד 45 ₪, מנויי מטמון 28 ₪, אזרח ותיק 28 ₪.

לפרטים והרשמה מראש במוקד ההזמנות: 04-6481122 או 04-6587189.


מחוז יהודה ושומרון


טבע זום אין בקומראן
צלמים חובבים ומקצועיים ואוהבי זריחות מוזמנים לבוקר מיוחד של צילום הזריחה על רקע נופי הקסם של ים המלח והרי מואב, ובגבכם מצוקי מדבר יהודה. כל אלה נפרסים לעין בגן לאומי קומראן בשעות הבוקר המוקדמות ויזמנו לכם חוויה ייחודית של צבעי אור הזריחה בנוף עוצר נשימה. לכבוד האירוע האתר ייפתח בשעה 5:00 בבוקר.
היכן: גן לאומי קומראן
מתי: יום שישי, 25.6, פתיחת שערים ב־05:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


חמשוש בבריכה הגדולה  

שעות הפעילות של שמורת עיינות צוקים בימי חמישי עד שבת הוארכו עד השעה 18:00 והבריכה הגדולה תהיה פתוחה לרחצה עד השעה  17:00. אפשר לבוא כל המשפחה ליום מפנק בבריכה הגדולה שבעיינות צוקים ולצאת לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה שבנאת המדבר הנמוכה בעולם. שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בנוסף: בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך.

בימי שישי שבת בלבד יתקיימו סיורים בשעות: 10:00 12:00 14:00 בהגבלת נרשמים ובהרשמה מראש בחנות שבבריכת מעיין.
היכן: שמורת טבע עינות צוקים 

מתי: חמישי עד שבת 08:00 -18:00 

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת.ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר.        

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


מחוז מרכז


השקיעה הכי יפה בגוש דן

בימי רביעי וחמישי בחודש יוני, גן לאומי מגדל צדק יפתח את שעריו משעות הבוקר ועד השעה 21:00. עם בוא הימים החמים, אתם מוזמנים להגיע אחר הצהרים, כשקצת פחות חם, ולטייל ברגל או באופניים, לבקר במצודה ולסיים בשעת שקיעה בשביל העוטף אותה. מחלקו המערבי של השביל, ניתן לצפות אל מרחבי גוש דן שנצבעים בגווני ורוד, כתום ואדמדם בזמן שהשמש שוקעת אט אט אל הים.

היכן: גן לאומי מגדל צדק

מתי: בכל ימי רביעי וחמישי בחודש יוני, בשעות: 9:00-21:00 כניסה אחרונה ב20:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

 

צורות אנוש 

חלליה יוצאי הדופן של מערות הפעמון בגן לאומי בית גוברין -מרשה, שנחצבו ע״י תושביו הקדומים של האזור, ישובו לארח את יצירותיו של האמן הבינלאומי איוו ביזיניאנו. תערוכת צורות אנוש חוזרת לקשט את מערת הפעמון בצלליות ובצבעים שיוצרים חוויה יחידה מסוגה. התערוכה כוללת: יצירות פיסוליות של דמויות מסדרת Human Forms , הקרנת סרטי וידאו ארט ואנימציה על קירות המערות ושימוש בטכניקות תאורה אמנותיות שיטילו צלליות ענק על גבי קירות המערה. במפגש עם חלל המערה הרגיש האמן  כי פסליו - פסלי הדמויות האנושיות " הגיעו הביתה". הוא זיהה כי פרופורציות המערה זהות לפרופורציות של  הפסלים האנושיים  אותם הוא יוצר וכך עלה הרעיון לחנוך את התערוכה במערות.

מתי: ימי חמישי ושבת, בשעות: 19:30-22:00. כניסה אחרונה בשעה 21:00

היכן: גן לאומי בית גוברין.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

קבוצות מאורגנות נדרשות לתאם בנפרד מול האתר – 08-6811020


עיר בני החורין בבית גוברין

ביום חמישי ושבת מתחם עיר בני החורין–האמפיתאטרון יהיה פתוח עד השעה 19:30. כשמתחם המערות בבית גוברין נסגר לביקור המשיכו את טיולכם במתחם עיר בני החורין. כאן אתם מוזמנים  ללכת בין קימרונותיו הקרירים של האמפיתיאטרון, להאזין למיצג הקולי, המדמה קרבות גלדיאטורים בזירה, להתרשם ממערך שילוט לכל המשפה ברוח התקופות השונות ולשחק במשחק "בורחים אל העבר". זהו משחק קבוצתי מעולמות התוכן של מרחבי הבריחה ובו תוכלו לגלות את העיר דרך משחק חידות מלהיב ומאתגר: משימותיו ישגרו אתכם לכל עבר – לפינות גלויות ונסתרות בין העתיקות, בתוך האמפיתאטרון ותחת מושביו וליד הכנסייה ובדרך אליה, ותוך כדי משחק תיחשפו לסיפורה המיוחד של העיר אלוותרופוליס, הלוא היא בית גוברין הרומאית. כדי לפתור את החידות תצטרכו לחפש, לחשב, לספור ולחדד את החושים. את המשחק ניתן לקבל בקופת האתר ללא תשלום עד השעה 18:00. לסיום אתם מוזמנים ליהנות מהתערוכה הייחודית "צורות אנוש" של האומן האיטלקי איוו ביזניאנו. בתערוכה מוצגים פסלים וקטעי וידאו ארט המוקרנים על קירותיה של מערת הפעמון. 

התערוכה פתוחה בשעות 19:30–22:00. מומלץ להגיע בחשכה!

המיצג הקולי יושמע בשעות 18:00, 19:00.

היכן: גן לאומי בית גוברין מתחם עיר בני החורין (העיר הצפונית)

מתי: בחודש יוני, יולי ואוגוסט בימים חמישי ושבת בשעות 16:00–19:30. כניסה עד השעה 18:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.למעוניינים לבקר בתערוכה "צורות אנוש": יש להירשם מראש ברישום מיוחד במערכת ההזמנות:  https://www.parks.org.il/article/human-forms/

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


מחוז דרום


מסע בין כוכבים בחאן בארות

לעמוד בתוך מכתש ולהסתכל על מכתשי הירח? אין הרבה מקומות שמעניקים חוויה כזאת. הכי טוב פשוט לשכב על הגב ולחפש "כוכבים נופלים" בשמיים. בין כוכב למטאור מומלץ להגיע לגן חלל –אזור חדש ומיוחד לצפייה בכוכבים שנחנך לאחרונה בשטח החניון. בגן ימתינו לכם טלסקופים קבועים במקום ותוכלו לנסות למצוא בעצמכם את גרמי השמיים מושכי העין ביותר ולצפות בהם. הטלסקופים זמינים לאורחי החניון בכל שעות הלילה. הפעילות הינה עצמאית וללא הדרכה.

היכן: חאן בארות מכתש רמון

מתי: בכל יום

ללא תשלום נוסף על דמי הלינה בחניון. 

להזמנת לינה>>זמן שקיעה בגן לאומי עבדת 

בסוף יום טיול מומלץ להגיע לגן הלאומי עבדת. אפשר לטפס אל העיר הנבטית המרשימה, המשקיפה אל ערוץ נחל צין ומרחבי המדבר, לטייל בין שרידיה המרשימים ולראות את שמי המדבר נצבעים בצבעים מרהיבים בשעת השקיעה.

היכן: גן לאומי עבדת

מתי: בכל יום, כניסה אחרונה לאתר בימים א'-ה' ובשבת בשעה 16:30 ובימי שישי בשעה 15:30.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


מופע רב חושי על הר המצדה  

המופע הלילי החדש "מצדה משקיעה לזריחה" מוקרן על הצלע המערבית של ההר (מאזור הסוללה עד הארמון הצפוני) ומשלב בו אמצעי המחשה חדישים: טכנולוגיה מתקדמת של VideoMapping מהגדולות שנעשו בארץ בשילוב אפקטים ייחודיים של תאורה ועשן. הפסקול המרגש נכתב במיוחד למופע על ידי המוזיקאי שלמה גרוניך ובביצועו משתתפים זמרים רבים, בהם הראל סקעת, לירז צ'רכי ותזמורת ומקהלה סוחפת. כל אלו יחד עם עשרות שחקנים וניצבים מפיחים חיים בסיפורו של הר מצדה ובגיבוריו ההיסטוריים. מומלץ להשלים את החוויה, להגיע שעה לפני תחילת המופע ולהנות מסרט על החפירות במצדה וקולנים המסבירים על צדדים נוספים של מצדה.

מתי? בימים שלישי וחמישי– בשעה 20:30. 

היכן: גן לאומי מצדה מערב (הגעה דרך ערד, כביש 3199)

בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.

הנחה למנויי מטמון וללנים בחניון הלילה מצדה מערב

להזמנת מקומות - הקישו כאן

 
תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה