מתחדשים מירוצי האופניים במירוץ גראן פונדו בערבה התיכונה

בסופ״שׁ 23-24 באפריל ישתתפו כאלף רוכבים במסלול מקצוע ובמסלול מקוצר
|
הדפס
|
שמור

אחרי שנה ללא מירוצי אופניים יוצא לדרך ב-23 באפריל פסטיבל האופניים גראן פונדו ערבה הבינלאומי 2021. במירוץ ישתתפו כ-1,000 רוכבים ורוכבות מקצועיים וחובבי רכיבה, אשר ישתתפו בשני מקצים עיקריים – גראן פונדו באורך 130 ק"מ ומיני פונדו באורך 56 ק"מ. 

משתתפי המירוץ התשיעי בנופי הערבה התיכונה. צילום: תומר פדר


גראן פונדו ערבה הבינלאומי הינו אירוע אופני הכביש התחרותי הגדול והמשמעותי בישראל והוא יתקיים השנה זו הפעם העשירית ברציפות. גולת הכותרת היא מסלול שבחלקו נפתח במיוחד עבור הכבישונים והמיני פונדו הוא מקצה עממי יותר, המיועד גם למשפחות. 


הפסטיבל מתקיים ביוזמת חברת גראן פונדו ישראל, בניהולם של הראל נחמני וחנן פרץ, אנשי מקצוע מהמובילים בתחום, בחסות המועצה האזורית ערבה תיכונה ובשת"פ עם איגוד האופניים הישראלי, משרד התיירות, משרד התרבות והספורט, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, מרכז הפועל, והרלב"ד, שיוצאים יחד עם מארגני המרוץ לקמפיין למען שמירה על בטיחות רוכבי האופנים בכבישים.


במקצה התחרותי ישתתפו עשרות קבוצות מקצועיות, על מסלול מעגלי, שיתחיל ויסתיים בספיר בערבה התיכונה. המסלול יכלול את הטיפוס המסורתי של מעלה עקרבים, ויכלול מדידת זמנים על המעלה שבסופה יוכתרו "מלך ומלכת העקרבים", ויעבור במכתש הגדול, נחל צין ודרך השלום. מסלול יפהפה זה עובר לאורך הגבול הירדני שנסלל לאחר חתימת ההסכם השלום בין ישראל לירדן. המסלול פתוח לאופני כביש, גראבל, וטנדם כאחד, ומובטחת בו חוויה מדברית עם נופים עוצרי נשימה.


מסלול הגראן פונדו יכלול גם מקטע גראבל סלול ומתוחזק באורך של כ-8 ק"מ, כמחווה למרוץ הסטראדה ביאנקי (הדרך הלבנה) באיטליה ואירועי אופני כביש נוספים בעולם, המשלבים מקטעים אתגריים בתוך מסלולי הרכיבה שלהם. 

כמו כן ייערך מקצה מיני פונדו עממי באורך של 56 ק"מ במסלול מישורי, המתאים גם למשפחות ולבני נוער מעל גיל 14. 

לדברי מנכ"ל מועצה אזורית הערבה התיכונה,מור זילברשטיין, "לאחר שנה של סגרים, אנו מברכים על חזרה של שגרת אירועים, במיוחד אירועי ספורט מרכזיים כמו פסטיבל האופניים 'גראן פונדו ערבה' שאנו שמחים לארח במרחבי הערבה התיכונה. אני מזמין את הציבור הרחב לרכב במסלולים המאתגרים בטבע, בנופי בראשית המדהימים, ליהנות מהאירוח, מהאטרקציות וממזג האוויר הנוח בערבה".


הראל נחמני, מיזמי האירוע, מסר כי"אירוע האופניים גראן פונדו ערבה נערך זו השנה העשירית ברציפות באחד מהאזורים היפים והמיוחדים בעולם. האירוע פתוח לרוכבי ורוכבות אופניים בכל הגילאים, גברים ונשים, מקצוענים וחובבים, צעירים ומבוגרים, מהארץ ומהעולם ומסמל את כל מה שיפה בספורט רכיבת האופניים".


לפרטים והרשמה https://members.granfondoisrael.com/

פרטים לגבי אירוח, הסעדה ואטרקציות בערבה התיכונה- https://goarava.co.il/

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה