מה לעשות עם הילדים ביום הבחירות 2.3.2020

שפע של הצעוות להורים לשעות הארוכות שאחרי מילוי החובה האזרחית
|
הדפס
|
שמור

יום הבחירות הוא גם הזדמנות לצאת קצת לטבע, לטייל, ולנצל את יום החופשה אחרי שמילאנו את חובתנו האזרחית להצביע לכנסת. אספנו כאן מבחר של פעילויות שוות עבורכם. 

באדיבות נאות קדומים

מפלס תחתון או פסגת החרמון

הר החרמןן צילם דרור ארצי

צילום: דרור ארצי

איפה: אתר החרמון

מתי: 08:00- 16:00 (כניסת רכבים עד 15:00) הכניסה והמתקנים בתשלום.

מה: לכבוד יום הבחירות  לכנסת משיק אתר החרמון שלל הטבות למבקרים, לגולשים ולגולשים מתחילים שיבחרו בנקודה הצפונית במדינה. ההטבה למבקרים: כרטיס משולב: כניסה, כרטיס לרכבל הקרוניות החדש וכרטיס לאטרקציה אחת  במחיר 75 שקלים (במקום 98 שקלים) לרכישה באתר האינטרנט בלבד. הטבה לגולשים מתחילים: 50% הנחה על שיעור סקי קבוצתי למתחילים, לרוכשים עסקת גלישה למתחילים באתר האינטרנט. הטבה לגולשים מתקדמים: סקי פס מלא לכל הרכבלים בעלות של 200 שקלים במקום 250 שקלים. לרכישה בקופות האתר בלבד (לא ברכישה אינטרנטית) המכירה תיפתח ביום ראשון 1/3 בשעה 14:00 ותימשך עד יום שני 2/3 בשעה 14:00. למימוש ביום הבחירות בלבד.

לפרטים: 1599-550-560 http://www.skihermon.co.il

 

מעלית הזמן או מסע בחלל

מעלית הזמן. צילם: אלישע ברודס

מעלית הזמן. צילום: אלישע ברודה

איפה: הקניון המקורה, שדרות ממילא ירושלים

מתי: שעות הפעילות 10:00-17:20

מה: אחרי מימוש זכותכם האזרחית, תגיעו למעלית הזמן בירושלים ותבחרו פעם נוספת בין ארבעת המייצגים  שמוקרנים במקום: מסע במעלית הזמן אל סודות ירושלים, מסע מרתק אל החלל, מסע בקפסולה זעירה בגוף האדם ומסע מרגש אל נפלאות העבר, ההווה והעתיד של בירת ישראל, ירושלים. חוויה מלמדת ומרתקת במעלית הזמן בירושלים, תנועת הבמות נותנת תחושה שאתם חלק מהמיצג. דרך מנהרה שמזכירה את מנהרת הזמן, תכנסו לאולם  ההקרנה שמאובזר ב-250 מ"ר של מסכי לד היקפיים שעוטפים את הקהל ב-180 מעלות, מערכות שמע ותאורה מתקדמות. באמצעות טכנולוגיות מתקדמות תגיעו לעולמות חדשים שעד כה היו חלק מחלום דמיוני וכל זאת מבלי לזוז מהמושב. מתאים מגיל 5 ומעלה.

כמה: 54 שקלים ברכישת כרטיס בקופת האתר / 46 שקלים  ברכישה מוקדמת באתר האינטרנט. כרטיס משפחתי לארבעה: 196 שקלים.

לפרטים : 02-6248381

 

עכברת העיר או עכברת הכפר

נינג'ה קיד באושילנד

מיתחם נינג'ה קיד צילום: אושילנד

איפה: אושילנד, כפר סבא

מתי:  מתחם נינג'ה 11:00-14:00, ו16:00-19:00, פעילות בחירות- 11:00-14:00

מה: הפנינג מיוחד ליום הבחירות בו גם הילדים בוחרים. בכניסה למתחם תוקם עמדת קלפי בה הילדים יבחרו את ההצגה שהם רוצים לראות בסוף היום – עמי ותמי או עכברת העיר ועכברת הכפר. כדי להצטייד בתעודת זהות לקלפי הילדים יוכלו ליצור אותה בסדנת יצירה מיוחדת. צלם מקצועי יצלם אותם לתמונות פספורט לתעודות הזהות. אחרי שהילדים מילאו את זכותם הדמוקרטית, הגיע הזמן להוציא קצת  אנרגיה. ביום הבחירות יוכלו הילדים להיכנס ללא תשלום למתחם נינג'ה קידס. המתחם מורכב ממסלול בן 5 אתגרים המותאם לגילאי 5-12.

כמה: ללא תשלום

 

אוזני המן או משלוח מנות

איפה:  קניון שבעת הכוכבים, הרצליה

מתי: שעות 11:00-16:00

מה:  סדנאות מיוחדות לקראת חג פורים. בסדנה אחת הילדים ילושו, ירדדו וייצרו אוזני המן מתוקות במיוחד וממולאות בסוכריות.  בסדנה  השנייה כל משתתף יקבל מיכל צבעוני ומגוון חומרים לקישוט  ובעזרת הדמיון וההדרכה המתאימה, יהפוך המיכל הפשוט למשלוח מנות מרהיב וצבעוני. יום הבחירות יסתיים בשעה 17:30 עם הופעה ללא תשלום של שלגלון - אמן הילדים האהוב במופע חדש, מלא צחוק והפתעות לכל המשפחה.

כמה: ללא תשלום

 

קופסת בריחה או פלנטריום דיגיטלי

פלנטריום במדעטק

פלנטריום דיגיטלי במדעטק. צילם: איל אמיר

איפה: מדעטק, חיפה

מתי:  10:00 עד 18:00 סגירת קופות וכניסה אחרונה בשעה 17:00

מה: קופסת הבריחה מזמינה אתכם לחקור את הקשר בין ימות השבוע, מתכות ומערכת השמש, החל בחכמת יוון העתיקה. פתרו את החידה, פתחו את המנעול, ותוכלו להשוויץ במדליית האסטרונום שלכם. פעילות קופסאות הבריחה תתקיים ברצף במהלך כל היום בכיתה ההיסטורית – ללא תשלום. בפלנטריום הדיגיטלי תצאו בכל שעה עגולה 11:00-16:00 למסע בחלל ותוכלו לצפות בשמי הלילה, להכיר את גרמי השמיים, הפלנטות, הגלקסיות וכל מה שביניהן. מחיר כרטיס למופע בפלנטריום: 10 שקלים לאדם. מופע בפלנטריום יתקיים והוא מיועד לגילאי חמש ומעלה. מספר האנשים בפלנטריום מוגבל, יש לרכוש כרטיסים בקופות או באתר (עד גמר המלאי).

עוד ביום הבחירות במדעטק: תערוכת אסטרונומיה – מבט אל השמים, קסם של מדע בתערוכת הקסמים, תערוכות מדעיות מרתקות נוספות, פארק המדע, המתחם לגיל הרך, הסינמטריקס (בתשלום נוסף), חנות מתנות ומזכרות. מספר המקומות בפלנטריום מוגבל. חניה ביום הבחירות: בחניית ההדריון (כניסה מרחוב בלפור). שימו לב - מספר המקומות מוגבל, מומלץ לחנות ברחובות הסמוכים למוזיאון.

כמה: 30 שקלים לאדם מגיל 5. ילד עד גיל 5, בהצגת תעודת זיהוי עם ספח של אחד ההורים - ללא תשלום. אין כפל מבצעים והנחות.

 

זהות או צריף

איפה: צריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר

מתי: יום הבחירות 2.03.2020, בשעות 11:00-15:00.

מה: בצריף בן-גוריון לא מחכים לגיל 16 ומחלקים תעודת זהות ייחודית לכל מי שמעוניין לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית. ביום הבחירות לכנסת ה-23 בכניסה לאתר יחכה צלם עם מצלמת פולרואיד, שיצלם את המבקרים. את התמונה ידביקו על תעודת זהות מיוחדת שיקבלו, עם חותמת שהתעודה נמסרה בצריף בן-גוריון. את שאר הפרטים, ימלאו הילדים והילדות בעצמם - שם, מקום מגורים, תחביבים ושמות ההורים. מצוידים בתעודה החדשה, יצאו לסיור עצמאי באתר, כולל צפייה בסרטים, התנסות בשולחנות פעילות אינטראקטיביים, היכרות עם מזכרות היסטוריות, וכמובן, ביקור בצריף המגורים המקורי של דוד ופולה בן-גוריון, אשר נשמר כפי שהיה בזמן שהתגוררו בו. בסיום הביקור, יגיעו המבקרים לקלפי שהוקם במיוחד במקום ויוכלו להצביע, להשפיע וביחד להחליט מהו החפץ האהוב ביותר בביתם של פולה ודוד בן-גוריון. האם זה יהיה הגלובוס האישי שלו: מגילת העצמאות שקיבל במתנה מגולדה מאיר: בובת קואלה שעד היום לא יודעים בדיוק מאיפה הגיעה ולמה בחר בן-גוריון לשמור אותה: ואולי זה בכלל יהיה הבלנדר של פולה שבו הכינה מדי יום את מנת הקוץ' מוץ' המפורסמת:

כמה: 15 שקלים לילד (עד גיל 18) 20 שקלים למבוגר

לפרטים: : www.ben-gurion.co.il  או בטלפון 08-6560469

 

ניווט לפי רמזים

עין זיוון. צילום: דור גרטי

איפה: עין זיוון, רמת הגולן

מתי: כשעתיים במהלך היום, לפי בחירה

מה: תיירות עין זיוון משיקה ביום הבחירות (2.3), משחק ניווט סובב עין זיוון לכל המשפחה, המשלב חידות, כתב סתרים, פענוח, מפות ומילוי משימות, תוך היכרות עם צפון רמת הגולן. אורחי כפר הנופש עין זיוון ומטיילים ברחבי הגולן מוזמנים להשתתף במשחק הניווט. במשחק מקבלים המשתתפים מפת ניווט וחוברת מפורטת, פותרים את החידות ונוסעים בין האתרים על פי רמזי החידה. המשחק מסייע להכיר את אזור צפון הגולן, לפתח כישורי ניווט עצמאיים ולקיים גיבוש בין המשתתפים באופן חווייתי. המשחק מתחיל בכפר הנופש עין זיוון, דרומית להר אביטל, בגובה של 960 מטרים מעל פני הים וכ־2 ק"מ מערבית לעמק קונייטרה. כל משתתף מקבל חוברת מפורטת באמצעותה הוא עובר מתחנה לתחנה, באופן עצמאי, עם פתרון החידות. בתום שמונה התחנות, מגיעים לנקודת הסיום וחוזרים לכפר הנופש. מתאים לגילאי 6 ומעלה.

לדברי מנהלת תיירות עין זיוון, דיתי גולדשטיין, "יום הבחירות מהווה הזדמנות מצוינת לממש את זכותנו הדמוקרטית ולאחר מכן לטייל ברחבי צפון הגולן הצבעוני והמלבלב. אנו שמחים להציע לקהל הרחב פעילות משפחתית מגבשת המשלבת היכרות עם האזור".

קיבוץ עין זיוון מהווה מוקד תיירות מרכזי עבור המבקרים בגולן, ובמרכזו כפר הנופש עם 49 בקתות וחדרי אירוח מעץ, "חאן 4X4" המאפשר לינה במיטות במבנים מטופחים וממוזגים וכן לינת קמפינג באוהלי שטח לזוגות ומשפחות. בעין זיוון ארבע אטרקציות קולינריות- שני יקבים בהט ופלטר, מאפייה חדשה "מטרלו", מפעל שוקולד דה קרינה. כמו כן- טיולי גי'פים, טיפולים, סדנאות ואמנים.

כמה: 15 שקלים למשתתף

לתיאום: תיירות עין זיוון 04-6993638, 054-2444256 ובאתר  http://www.enzivan.co.il

 

נגיש וקצר או ארוך ומאתגר

איפה: פארק נאות קדומים (תמונה בראש הכתבה)

מתי: 8:30-16:30, כניסה אחרונה ב-15:00

מה: העם יבחרו המבקרים בנאות קדומים בין שני מסלולים חווייתיים ומהנים שמלווים בשלטי הסבר וכתבי חידה:

מסלול קצר ונגיש (כ-1.5 ק"מ) המתאים למשפחות עם עגלות וילדים קטנים. הבוחרים במסלול זה יגלו ממה מייצרים לחמניות ומאפים אחרים, בבית הבד הם ינסו להניע את אבן המפרכה, במתקני המים ישאבו וידלו מים כמו פעם, ובטחנת הקמח הם יבינו איך גרעיני חיטה הופכים לקמח. במהלכו יבקרו בגינת ההצלה של הגן הבוטני ויוכלו להבחין במינים "אדומים" או בזנים נדירים של צמחים, בגורן ובשדות החיטה הירוקים.

מסלול ארוך (כ-3.5 ק"מ) למיטיבי לכת, במהלכו המטיילים יבקרו ברובע מגורים קדום ויחשפו לשרידים עתיקים של בתי מגורים ובסמוך אליהם אזור תעשיה חקלאי עתיק ובו בית בד, גת של יין ומקווה טהרה. בהמשך המסלול יבקרו המטיילים בטחנת הקמח ויפעילו אותה כדי להבין איך גרעיני חיטה הופכים לקמח, בבריכת המים ובגלגל האנטיליה שם ישאבו וידלו מים ויישאו אותם על גבם – ממש כמו בעבר.

המסלולים מלווים בכתבי חידה לכל המשפחה עם חידות ומשימות הקשורות בחקלאות הקדומה, מתקני המים ועולם הצומח. בנוסף יחכו לאורך המסלולים הפעלות מיוחדות הישר מהעבר. כל המשפחה יכולה להתנסות בהכנת תבלינים, בניה באדמה, תחרות שאיבת מים ועוד המון חוויות וגילויים.

מתי: יום הבחירות , 2.3.2020, ו' באדר תש"ף. מחיר כרטיס: מבוגר – 20 שקלים ,ילד – 25 שקלים

לפרטים: www.n-k.org.il או בטלפון: 08-9770770

 

בסמטאות או בשוק

איפה: עכו העתיקה

מתי: יום שני, 2 במרץ, בשעות 11:00-13:30.

מה: יום השבתון בבחירות מאפשר לרבים לחוות מקומות שלא היו מגיעים אליהם בימים רגילים באמצע השבוע. מקרה כזה הוא סיור אל הסמטאות האחוריות המרהיבות של עכו העתיקה, בדגש אומנים ובעלי מלאכה, עם מורה הדרך עמרי אבידר. לצד השוק והאתרים המוכרים יש בעכו העתיקה מארג של סמטאות מקסימות אליהן על פי רוב מגיעים רק התושבים המקומיים. המשתתפים בסיור יחוו עכו אחרת ובלתי שגרתית. יכנסו  אל הסמטאות האחוריות ואל הפינות הפחות-מוכרות של עכו ויגלו עולם קסום ומרהיב. במהלך הסיור יבקרו בבית מלאכה של סתת אבן העוסק בשימור מבנים וממש "מדבר" עם האבנים. יגיעו לסמטה צבעונית הלקוחה כאילו מהאגדות ויפגשו את האמן יוצא הדופן שדואג בשנים האחרונות להכניס אומנות וצבע אל תוך הסמטאות האחוריות של העיר. ייכנסו לבית עכואי מרהיב ששופץ והפך לארמון-אירוח מקסים, יכירו עכואי שורשי, אדם רהוט ומרשים, וישמעו ממנו בין היתר על החיים בתוככי החומות והיחסים בין השכנים בני העדות השונות ואף יטעמו מהמעדנים המקומיים. הסיור גם יגיע אל הגלריות החדשות ומקסימות שנפתחו לאחרונה בעיר. בין לבין ישמעו על העבר וההווה של העיר, על דמויותיה ואתריה החשובים. מספר המקומות מוגבל

כמה: 90 שקלים לאדם

לפרטים: 054-9431043 /054-4957737 ובאתר: https://www.westgalil.org.il/

 

הפנינג או חגיגה משפחתית

שקדיות ביער יתיר. צילמה רות ונטורה

פריחת השקדיות ביתיר. צילום: רות ונטורה

איפה: חבל יתיר

מתי: יום שני, 2 במרץ, בשעות 09:00-14:00

מה: פריחת עץ השקד מרשימה הרבה יותר כשמדובר לא בעץ אחד אלא במעל אלף דונמים הנצבעים בלבן. בשעות הבוקר של יום שני, ה-2 למרץ, מטע השקדים שליד יער יתיר יתמלא במחצלות, משפחות, חצובות ומצלמות. פריחת השקד נמצאת בשיאה והמטע הענק הופך לרקע המושלם לרגע חורפי ושמח בתמונה משפחתית שנשארת למזכרת. קיומו של המטע היה ידוע עד כה ליודעי דבר בלבד, שהיו מגיעים לצלם תמונות טבע, לצלם זוגות ביום חתונתם ולתפוס את כל היופי הזה בעדשת המצלמה. תיירות חבל יתיר הרימה את הכפפה (הלבנה) והיא מקיימת הפנינג פתוח לקהל הרחב במטע השקדים שבו אפשר לקיים פיקניק משפחתי, לקבל תמונות משפחתיות על מגנטים למזכרת, ליצור בשקדים (אכילים!), להיכנס אל המטע ולשמוע הדרכה על פריחת השקד ועל החקלאות באזור, ללמוד לשזור פרחים ולהכין זרים. המטיילים יוכלו גם להשתתף בהגרלה נושאת פרסים: טיול ג'יפים משפחתי, מארז כל-טוב מתוצרת האזור וכרטיסי כניסה לאטרקציות משפחתיות. במקום יפעל שוק איכרים עם נשנושים, פירות וירקות, תוצרת מקומית וטרייה.

כמה: 30 שקלים לאדם (תשלום מגיל 3), 25 שקלים בהרשמה מראש

לפרטים: באתר  www.goyatir.co.il, מוקד תיירות חבל יתיר  1599-57-57-58

 

רובוט חליבה או הגמעת עגלים

מתי: בתיאום מראש

מה: ביקור ברפת הרובוטית, משך הסיור כשעה ורבע והוא כולל: סרטון, צפייה ברובוט החולב ובפרות שמחליטות מתי מתאימה להן חליבה, הגמעת עגלים מבקבוק יונקים,-חביצת חמאה בעקבות סיפורים על חריצות והתמדה ומשתה שוקו עסיסי לרוויה. הפעילות מתקיימת באולמות ממוזגים (למעט ההגמעה שמקורה), מתאים לכל גיל.

כמה:  35 שקלים החל מגיל 3.

לתאום: ליאורה-  050-4060311

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה