המטרה: ראש נקי מכינים

לקראת החזרה לגנים ולבתי הספר חשוב למנוע הדבקה ולטפל במי שכבר נדבק
|
הדפס
|
שמור

החזרה לגן ולבית הספר מבשרים שוב את חזרתן של הכינים. מספיק פעם אחת שהילדה או הילד משיקים ראש בראש עם חבר/ה עם כינים, ומייד נוצרת מושבה חדשה על הראש הנקי, ומתחילה מסכת של טיפולים בלתי נגמרת, כדי להיפטר מהכינה הארורה.

לא, זו לא נחמה החביבה מהספר, זו כינה מעצבנת ומגרדת, שמוצצת לנו את הדם מהקרקרפת. כן, לא רק ילדים נדבקים. חיבוק קטן לילד שחזר מהגן, וגם אצלנו, ההורים, מתחילה החגיגה. יש למחלה גם שם לא נעים: כינמת.


מחקרים מראים כי כ-75 אחוזים מהילדים בישראל נדבקים בכינים לפחות פעם אחת במהלך חייהם. על פי רוב, התופעה חוזרת על עצמה פעם אחר פעם ולא מסתכמת בהידבקות אחת.

 

יש דרכים להקטין את סכנת ההידבקות וכמובן לטפל בבעיה. סירוק יסודי ויומיומי מסייע במניעת התפתחות הכינמת ומקטין את הסיכויים להידבקות. לקראת החזרה לבתי הספר ולגנים, השיקה ד"ר פישר את סרקל ספריי רציף מתיר קשרים - שפותח כדי לאפשר סירוק קל אך יסודי גם בשעות הבוקר הלחוצות, כשצריך להכין את הילדים לבית הספר תוך זמן קצר. פעולת הסירוק היומיומית מסייעת במניעת כינמת. סרקל ספריי רציף מיוצר בטכנולוגיה ייחודית, המאפשרת התזה רציפה בכל זווית (360 מעלות) על ידי אוויר בלבד וללא גז בוטאן (גז בישול מתלקח). השימוש הינו קל, נוח ומהיר והתכשיר ידידותי יותר למשתמשים ולסביבה. ריח הרוזמרין מסייע להרחיק את הכינים.

 

איך נמנעים מהדבקה?
טיפול קבוע בשיער ימנע הדבקה. רצוי לא להצמיד ראש לראש. גם מגע ישיר עם כובעים, מסרקים, מצעים, מגבות ומספריים עליהן שערות עם כינים / ביצי כינים עלול לגרום להעברת הכינים מאדם לאדם. ההידבקות היא לא רק לבעלי שיער ארוך. שיער קצר דווקא מקל על הכינים לנוע על הקרקפת, שהיא המקור למזונן ולכן תספורת קצרה איננה פתרון למניעת הדבקה. נכון לומר שבנות נדבקות לפחות פי שניים מבנים. לא ברור מדוע, אולם ייתכן כי הדבר נובע מנטייתן של הבנות להתקרב יותר זו לזו.

 

איך נבחין אם הילדה נדבקה?
סימן ההיכר לזיהוי הידבקות הוא הגרד בראש, המתחיל מס'פרשבועות לאחר ההדבקה עם התרבות הכינים. הגירוד המציק וטורדני נובע מתגובת הגוף שלנו לחומר שהכינה מפרישה בעת מציצת העור באזור הקרקפת. גודל כינה בוגרת הינו כגודל גרגר שומשום – 2-3 מ"מ. יש לה 6 רגליים וצבעה לבן-אפרפר. בעת בדיקה לאיתור הדבקות חשוב לפרוס מגבת בהירה על כתפי הילד כדיי שניתן יהיה לזהות את הכינה לאחר שימוש במסרק צפוף שיניים, ניתן להיעזר גם בזכוכית מגדלת. כינה בוגרת נדרשת למזון כל 3-6 שעות. הנקבה חיה חודש אחד ומטילה כ-6 ביצים ליום. הביצים בוקעות תוך 6-7 ימים. צבע הביצים החיות דומה לצבע השיער של בן האדם הנגוע, לכן קשה להבחין בהן.


הדעה הרווחת היא שכינים נמצאות בראשים מלוכלכים, אך בעבודת מחקר התברר שכינים אוהבות שיער נקי וראש נקי, המאפשר להם לנוע בחופשיות, להיאחז בשיער בקלות רבה יותר ולמצוא את מזונן בקרקפת נקייה.

 

איך מטפלים?
סרקל שמפו ומרכך – הסדרה הקלאסית בריח המוכר והאהוב של סרקל הנשאר לאורך זמן. מאפשרת סירוק קל, מכילה שמן רוזמרין ומסייעת במניעת הידבקות.


תרסיס מתיר קשרים וקרם רוזמרין - הפתרון היעיל לשימוש לאחר כל חפיפה ולפניי כל סירוק. מקלים מאוד על הסירוק, מסייעים במניעת הידבקות ומעניקים לשיער מראה טבעי, גמיש וללא קשרים. בסרקל ספריי רציף להתרת קשרים פורמולה היפואלרגנית ייחודית, המכילה תמצית רוזמרין, מרככת את השיער, מקלה על פעולת הסירוק, מתירה קשרים ומעניקה לשיער גמישות ורכות, עם הניחוח המוכר של סרקל הנשאר לאורך זמן.


סרקל פורטה – שמפו ומרכך לטיפול מניעתי מחוזק. מבוססים על נוסחה מתקדמת וייחודית המשלבת 4 תמציות ארומטיות 100% טבעיות – רוזמרין, עץ הנים, עץ הקוואסיה ועץ התה, הידועות כמסייעות לשמירה על היגיינת השיער.

במקרה של הידבקות בכינמת, יש לעבור לטיפול להשמדת הכינים וביציהן בעזרת סרקל אקטיב.


תכשיר ייחודי, ללא חומרי הדברה, המשלב 6 שמנים ארומאטיים 100% טבעיים: שמן רוזמרין, שמן עץ התה, שמן עץ הנים, שמן גרניום, שמן אנדירובה ושמן למון גראס, הקוטלים כינים וביצי כינים ב-10 דקות בלבד.

 

בזמן הטיפול בראש הנגוע, אין לשכוח את הסביבה. כינים יכולות לשרוד מחוץ לראש זמן קצר בלבד. הן רגישות לשינוי טמפרטורה וזקוקות למנת דם שלא קיימת מחוץ לראש. כל מחזור החיים של הכינה הוא על שיער אדם, וזמן ההישרדות שלה מחוץ לראש מוגבל מאוד. למרות שהדבקה דרך חפצים היא שכיחה פחות, בכל זאת מומלץ לנקות את כל ציוד השיער (לרבות מסרקים ומברשות), מגבות ומצעים. הכינים שורדות על חפצים עד 48 שעות. מומלץ לכבס את המגבות והמצעים בטמפרטורה של 60 מעלות. מה שלא ניתן לרחוץ, אפשר לסגור בשקית פלסטיק למשך שבועיים.

 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה