לחמניות פרה-ביוטיות - ברמן אקטיב

הסיבים הפרה-ביוטיים מעודדים את הפעילות של החיידקים הפרוביוטיים
|
הדפס
|
שמור

השבוע הנסיינים שלנו ניסו את הלחמניות הפרה-ביוטיות החדשות של חברת ברמן. בפעם הראשונה ניסו אותם עם ממרחים רגילים, ולא הרגישו הבדל מלחמניות רגילות, אך בהכנה השנייה, עם חימום קל בטוסטר, נרשמה התלהבות בקרב הנסיינים שממליצים להכין טוסט לחמניה לארוחת עשר בבית הספר.

לחמניות ברמן אקטיב

צילום: יחסי ציבור

אז מה מיוחד בלחמניות האלו ומה זה בכלל פרה-ביוטי? הרי על פרוביוטיקה רוב הקוראים שלנו כבר קראו ומכירים מכל מיני מוצרים כמו יוגורטים, או תוספים שנוטלים או נותנים לילדים או לתינוק. 

 

אם נלך רגע להסבר הפשוט, הסיבים הפרה-ביוטיים הם "המזון" של החיידקים הפרוביוטיים, כלומר אוכל של החיידקים הטובים שחיים בקיבה שלנו. ואם תרצו הסבר מפורט יותר - סוכרים קצרי-שרשרת שנקראים גם "סיבים תזונתיים מסיסים". הם לא מפורקים על ידי אנזימי המעי הדק. הם עוברים תסיסה על ידי חיידקי המעי. הסיבים הפרה-ביוטיים תורמים לבריאות על ידי ייצור חומצות שומן קצרות שרשרת, אשר מיוצרות בזמן התסיסה, ואלה מגבירות את פעילותם של החיידקים הטובים שבקיבה ובמעי. סיבים פרה-ביוטיים נמצאים באופן טבעי בשיבולת שועל (קוואקר), בבצל, בכרישה וכן בארטישוק.


הלחמניות עשויות מ-100% קמח חיטה מלא, מכילות כ-2 גרם סיבים תזונתיים מסיסים (פרה ביוטיים) בלחמנייה (כ- 75 גרם). הכמות הכוללת של הסיבים התזונתיים בלחמניה הינה 7.1 גרם ב- 75 גרם מוצר, המהווים כ- 28.4% מהתצרוכת היומית המספקת לילדים בגילאי 4-8 וכ- 27.3% לבנות בגילאי 9-18, כ- 23% לבנים בגילאי 9-13 וכ- 18.6% מהתצרוכת היומית המספקת לבנים בגילאי 14-18.

 

הצעה שלנו למאפיית ברמן - הוציאו את הסוכר מהלחמניות. כיום עם המודעות שהולכת וגדלה לנזקים של הסוכר הלבן וממתיקים בכלל, הגיע הזמן שהמאפיות יוציאו את המרכבים הזה ממוצרים הלא מתוקים (לחמים, לחמניות וכו') וימצאו דרכים חלופיות להאיץ בתהליך ההתפחה והאפייה של המוצרים.

 

מחיר מומלץ לצרכן למארז של 6 לחמניות: 13-17 שקלים ברשתות השיווק וחנויות מובחרות. כשרות – פרווה, בד"צ העדה החרדית.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה