יש עם מי לגדול

yes משיקה ערוץ ייעודי לגילאי 3 עד 6
|
הדפס
|
שמור

מ-1 במארס תשיק חברת yes את ערוץ "yes עם מי לגדול" - המיועד לגילאי הגן 3 עד 6 שיכלול למעלה מאלף תכנים חדשים, כולל מאות סדרות מדובבות של בתי ההפקה הגדולים בעולם, והכל בפיקוח מומחי מכון אדלר. 

התוכנות פותחו במשך למעלה משנה בהתאם לתוכנית הלימודים של משרד החינוך, וזאת במטרה להקביל לראשונה בישראל את תכני הטלוויזיה לגיל הרך לעולמות התוכן בגני הילדים.


לצורך השקת המהלך, בהדרכת פסיכולוגים עוצב מימשק חדש שיתאים לילדים בגיל הרך. הקשר בין התכנים מאפשר לילד להמשיך באופן ישיר את התכנים הנלמדים בגן, ליהנות מהם גם בבית וכפועל יוצא מסייע להורים להיות מעורבים בתוכנית הלימודים ומעניק להם כלים לניהול שיחה עם הילד על שגרת יומו.


ממחקרי שוק שנעשו לקראת המהלך, עלה בין היתר, כי 93% מההורים מרגישים כי הם אינם מעורבים בפרטי שגרת היום של ילדם בגן, 70% מרגישים שילדם איננו משתף אותם מרצון בפרטים אודות היום שעבר עליו וכ- 85 אחוזים מההורים נוהגים להשלים ולהעשיר בבית את התכנים הנלמדים.
במסגרת המהלך מביאה yes לישראל את תפיסת הלימוד- בידור המובילה היום בעולם הקטנטנים הנקראת edutainment. מטרתה של לחנך ולבדר באותה עת את הקהל על ידי שילוב חומר לימודי במעטפת מוכרת של בידור, כאשר הנפוצה ביותר הינה הטלוויזיה. כך יכולים הילדים ליהנות מצפייה בתכניות האהובות ובמקביל לקבל ערך מוסף, לימודי ומעשיר.


את תכני הערוץ תלווה פרזנטורית "הגננת הטלוויזיונית"– שבכיכובה הופקה סדרת מקור חדשה "סוד הגן של תמר" שתציג חווית צפייה מעשירה לילדי הגן ולהוריהם סביב תוכנית הלימודים השנתית בגני הילדים.


להשקת הערוץ תתלווה סדרת אפליקציות לימודיות חינמיות לסמארטפונים ולטאבלטים שפותחו במיוחד לגילאי הפרי סקול. בעזרת האפליקציה הראשונה "yes עם מי לגדול – לומדים מספרים" הילדים יוכלו לתרגל בצורה חווייתית את נושאי החשבון באמצעות משחק המתרחש כולו בתוך ספר תלת מימדי בסביבת הגן.


כל תכני "yes עם מי לגדול" זמינים לילדים בחינם גם מחוץ לבית בזמן נסיעה במכונית, חופשה עם המשפחה ועוד, בטאבלט, בסמארטפון ובמחשב האישי - בשירות yesGO.


לדברי מנכ"לית מכון אדלר אסנת הראל, "כעמותה ללא כוונות רווח, הפועלת לשינוי חברתי בישראל, שיתוף הפעולה של מכון אדלר עם חברת yes, מאפשר את הפצת הידע המקצועי והניסיון רב השנים של המכון במפגש עם רבבות הורים ומשפחות בישראל. במסגרת שיתוף הפעולה יועבר להורים תוכן הולם ומבוקר אשר יסייע להם להתמודד באופן מוצלח ונעים יותר עם תפקידם המאתגר. על פי השקפת מכון אדלר התפקיד ההורי הינו בעל המשמעות הגדולה ביותר שבוחר לו האדם בחייו, ובנוסף גם בעל חשיבות חברתית עליונה - ההצלחה של ההורים בגידול הילדים היום תהיה הצלחתו של דור שלם - המבוגרים של המחר שיובילו את המדינה".

 

צילום: גן של תמר. צילם: רפי דלויה

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה