עלייה של 8.7% במקרים של סוכרת הריונית

חוקרים בארה"ב: יש צורך בהתערבות כדי להפחית את מקרי הסוכרת לפני ההריון ובמהלכו
|
הדפס
|
שמור

מספר המקרים של סוכרת לפני הריון וסוכרת הריונית עלה מאז שנת 1980 ועד 2008 ב8.7 אחוזים. כך עולה ממחקר של ד"ר קלי האנט מאוניברסיטת דרום קרוליינה בעיר צ'רלסטון.

צילום: מאיה אהרוני

לדברי החוקרת, מספר המקרים עלה בעיקר בגלל מגיפת משקל עודף ומן העובדה שעולה הגיל הממוצע של היולדות. "טוב שב-20 השנים האחרונות עלתה המודעות לאפשרות של סוכרת בזמן ההריון וזה חשוב מכיוון שרוצים לטפל בסוכרת אם לפני ההריון ואם במהלכו כדי להקטין למינימום את השפעתו על העובר". לדברי ד"ר האנט, חשיפה לסוכרת בזמן ההריון קשורה למומים מולדים, לעלייה במשקל התינוק בזמן הלידה ולסיכון מוגבר של השמנת יתר בילדות ובבגרות של הצאצא של ההריון עם הסוכרת.


"יש צורך בעוד התערבויות, אם כדי להפחית את מקרי הסוכרת לפני ההריון ואם כדי למנוע מנשים עם סוכרת הריונית לפתח בעקבותיו סוכרת מסוג 2". לדבריה, "הבשורה מן המחקר היא שיש לנו עוד הרבה עבודה עם השמנת יתר ועם מגיפת הסוכרת ואנו באמת צריכים לחשוב איך הם משפיעים על הדור הבא".


ד"ר האנט ועמיתיה בדקו את המגמות של סוכרת במהלך ההריון בקהילייה ההיספאנית בארה"ב ובקהילייה הלבנה והשחורה, בנשים מגיל 15 ועד 44. המידע הוצלב עם מידע שהתקבל ממשרד הפנים האמריקני ועם דו"חות רפואיים של המחקר הלאומי לבריאות ולתזונה, ולאחר מכן נעשה יישום של התוצאות על פי התחזרת למקרי סוכרת באוכלוסייית ארה"ב עד שנת 2008.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה