למה כמה דולה עולה?

שלא כמו במקצועות אחרים, דולה לא יכולה ללוות אינסוף לידות
מאת תמי נותב
|
הדפס
|
שמור

השירות של ליווי מקצועי בלידה על ידי דולה, אינו שירות זול. על פניו, נראה שאפשר היה להוזיל אותו. לא מעט פעמים דולות נתקלות בהרמת גבה או בשאלה... מדוע בעצם כל כך יקר? ההנחה השגויה, שזה שירות קצר יחסית ודי טכני, היא שמבלבלת.

כמה זה עולה?
המחיר נע בין 600 שקלים (דולות מתלמדות או חדשות) לבין 4000 שקלים. הוא משתנה ותלוי בכל מיני גורמים (איזור מגורים, ותק, ערך מוסף ועוד).


עבור מה אתם משלמים?


זמן
ליווי של דולה דורש מספר פגישות: רוב הדולות נפגשות פגישה ראשונה להיכרות ו"בדיקת כימיה" ולאחריה לפחות עוד פגישה אחת, מעמיקה וארוכה, על מנת להכיר לעומק ולתמוך "לעומק". לרוב, ניתן להיפגש שוב על פי הצורך, להתכתב במיילים, ולדבר בטלפון... לאחר הלידה נפגשים שוב, לרוב בבית המשפחה הטרייה.


טלפונים - לפני הלידה, שיחות להתייעצות, שאלות, תהיות, שיחות לעדכונים, שיחות לפני הגעה ללידה, שיחות של "אולי אני יולדת, מה דעתך" (שבניגוד לבעלי מקצוע אחרים, שיחות התמיכה שלנו מתנהלות גם בלילה ומשאירות אותנו ערות גם כשעוד לא יולדים), שיחות בהמשך - של הורים טריים, טרודים ומוטרדים בענייני הורות, הנקה, אמהות ראשונית, מצבי רוח, המצב הפיסי ועוד. הרשימה ארוכה ואינסופית. לא מעט נשים נשארות בקשר עם הדולה שלהן לאורך שנים, ומתייעצות לגבי גני ילדים, תזונה... הכל. אנחנו שמחות על כך.


בלידה עצמה, רוב הדולות מגיעות "כשצריכים אותן", עם מגבלה: ההבנה שתכף נכנסים לתהליך הפעיל. השאיפה היא להגיע לקראת לידה פעילה, כך שבשעות האקטיביות והאינטנסיביות יותר - נוכל להיות שם בשיא כוחותינו, אבל אם להודות באמת, כשאישה כאובה והיא זקוקה לעזרה, הדולה שלה תגיע. גם אם מוקדם מידיי. ולפעמים גם אם היא לא כאובה אבל אפשר לעזור לה במתן כתף, תמיכה או עזרה אחרת. זה מוביל אותנו לזמני שיא של אפילו שלושה ימים (לא שלי), אבל לרוב מדובר על כמה שעות טובות של לידה (6-12-18), ואחריהן עוד כשעה שעתיים של עזרה, כשהמשפחה כבר חובקת את התינוקת החדשה.


ואז הדולה הולכת הביתה. ישנה כמה שעות, נחה, לא מתפקדת. כאילו זה עתה חזרה מהצד השני של כדור הארץ. עוד זמן, משהו כמו יומיים, שלא נלקח בחשבון, והוא ארוווך. התאוששות. בייבי סיטר. שביתה.


מאמץ פיסי
תנוחות, תנועות, עיסויים, נענועים, טכניקות מגע, נשימה, שיאצו, רפלקסולוגיה... אלה רק חלק מהשיטות שאנחנו מיישמות שם. העבודה היא פיסית ומעייפת. מעסה מקצועי גובה כ-250 שקלים לשעה, ונח אחרי כל שעה, נושם, מתאוורר. אנחנו עובדות, פיסית, עבודה דומה. בלי לנוח, בלי להתאוורר, סגורות בחדר, בקושי מעזות לעשות פיפי (כי תיכף יגיע עוד ציר והיא זקוקה לי). רצוף. שעות. באהבה. ובניתוק מהחיים בחוץ.


לידות שלמות של להירטב מהמקלחת, לעשות עיסוי כשחצי ממני תחת מים זורמים, ולחכות (תוך כדי עבודה) להתייבש, שוב להירטב (כן, סופסוף התאפשרה שוב מקלחת), לחכות שיתייבש (כן, הבאתי בגדים להחלפה אבל אני לא אספיק להחליף לפני הציר הבא)...


אחרי כל לידה, כמעט, משהו בגוף (או כולו) דואב, קורא לעזרה. קחו בחשבון גם תשלום לטיפול כלשהו...

 

כוננות
זמינה, צמודה לטלפון, כל דקה ביממה. הולכת לבריכה עם הילדים? יוצאת מהמים כל 20-30 דקות לבדוק אם צלצלה אליי מישהי. חוזרת. הולכת שוב. ישנה עם הטלפון. צהריים ולילה. שבתות וחגים. לא נמצאת בשום מקום בכל מאת האחוזים.


ורוצים לשמוע משהו מצחיק? האמהות שביננו שמות גם את בני הזוג\ האמהות שלהן\ הבייבי סיטר בכוננות שכזו, בכדי שיהיה את מי להקפיץ אם מגיעה לה לידה! עכשיו, נראה אתכם מוצאים בייביסיטר שאפשר להקפיץ בכל רגע נתון!
ועוד משהו מצחיק? העבודה האחרת שמתפספסת לא מעט פעמים. אצלי למשל, כמורה להכנה ללידה, יש מורה כגיבוי גם להעברת שיעורים בימים שבהם מישהי יולדת בדיוק ביום של קורס. מפגשי אמהות שבוטלו ברגע האחרון כי המנחה היא גם דולה. מפגשי דולות... וכיוב'.


ספונטניות? אין חיה כזאת. החברים נוסעים בספונטניות. פשוט לוקחים אוהל ונוסעים. הדולה ובני משפחתה לא יכולים. הם בכוננות.

 

חופשת חג - אם אני רוצה להתרחק מהבית לחופשת חג (באמת קשה לי להבין איך שרדתי את הפסח האחרון שבועיים וחצי כשהמרחק הכי גדול שהרשיתי לעצמי להגיע אליו היה של 45 דקות, וגם זה לחצי יום, כשברובו התפללתי ששום .דבר לא יתחיל), אזי אני צריכה לדעת על זה כמה חודשים מראש, להודיע מראש לכל לקוחה פוטנציאלית שאולי לא אהיה בלידה שלה (ולהציע לה לוותר עליי), או פשוט להחליט מראש שאני לא מלווה בחודשיים האלה... כן, חודשיים! כי הרי אפשר ללדת משבוע 36עד שבוע 42, אז לכי תדעי...

האמת, מצחיק שאנחנו מעזות לתכנן.

הרבה מאוד תכנונים מבוטלים, או נגדעים רגע אחרי שהתחילו. חלקם עולים כסף (כרטיס למופע, להצגה, לבילוי עם המשפחה, כרטיס לקונצרט, לסרט, להרצאה, הרבה מאוד דלק של שתי מכוניות כדי שהם יוכלו להמשיך בלעדיי...), חלקם עולים בעוגמת נפש - תארו לעצמכם ילדים שממש קיוו שהפעם אמא תקיים את התוכנית איתם.


חגים? מדורות ל"ג בעומר, ליל הסדר, יומולדת של קרובים (יש אפילו דולות שהבריזו מימי ההולדת של ילדיהן, הייתם מאמינים?) - איך שמים מחיר על זה?


ובעצם... מי בכלל מרשה לעצמה לתכנן?

 

שיטת תמי להשראת לידה: בקשי מהדולה שלך לעשות משהו עבור עצמה, לתכנן משהו שהיא מאוד רוצה לעשות. ביום המתוכנן, ללא ספק, את תלדי.

 

מאמץ רגשי
אנחנו נקשרות. איכפת לנו. אנחנו איתה. אנחנו עדות לכאב (פיזי, נפשי, רגשי), מכילות מכילות מכילות, זמינות רגשית, גם כשברקע ילדים מצווחים משל עצמנו, לכאב של אישה שנמצאת בצד השני של קו הטלפון. מכילות וסופגות תסריטי לידה מדהימים ותסריטי לידה מפתיעים ותסריטי לידה כואבים או אפילו קשים, ודינמיקה במשפחה ודינמיקה בתוך חדר הלידה בין בני הזוג והאמא והחמות, אה, והמיילדת כמובן, כמהות לקבלה מצד המיילדת אבל גם שם נפגעות לא מעט..., ותינוק נולד, ואיתו עולם שלם של צרכים ואנחנו גם איתו, בהכלה, בדאגה לבריאותו, לשלומו, לנפשו... ואנחנו מתנתקות מהעולם החיצוני (המשפחה שלנו!), כל כולנו הכלה ותמיכה של כל מה שעובר על כל הנוכחים שם--- לא מקום פשוט. מקום מורכב. דורש תמיכה כשלעצמו. דורש טיפול אחרי כל לידה. דורש דולה לכל דולה. (ומשפחה ממש תומכת שתוכל להתמודד עם ההתנתקות שלנו).


מאמץ מקצועי
אנחנו צריכות לדעת ולהתעדכן בכל החידושים. אנחנו לומדות ומעמיקות בתחום המיילדות, בתחומים מתוך הרפואה המשלימה. להכיר את הכלים לקידום לידה, כלים להקלה על כאב, כלים לתמיכה נפשית, כלים ל.. .הכל! אנחנו חייבות להתעדכן. ימי עיון, הרצאות, השתלמויות, קבוצות תמיכה, קבוצות למידה. צריכות להתייעץ, משקיעות זמן וכסף. חשוב לדעת. חייבות לתת מענה אמין ומועיל. שעות על גבי שעות של התייעצויות ביננו, של חקירה ובירורים על כל סינדרום של כל לקוחה.

 

פרנסה

שלא כמו במקצועות אחרים, דולה לא יכולה ללוות אינסוף לידות. היא גם צריכה לשמור על סיכוי סביר שלא יהיו לידות חופפות, מה שאומר שהפרנסה מוגבלת. מאוד. רוב הדולות צריכות להתפרנס מעוד משהו. אבל גמיש, שיוכלו לצאת ללידה בעת הצורך... מורכב.


ויש גם הוצאות... כלי העזר (שמנים, הומיאופתיה, ועוד), דלק (לא רק למקום הלידה אלא גם לפגישות), בייבי סיטר, עזרים לעצמי, עזרי המחשה והסבר, שיווק... אינסוף.

 

לסיכום:

אני גובה 2,500 שקלים ללידה. חד משמעית: לשעה, זו העבודה הכי פחות משתלמת (וזה באמת, לגמרי בלשון המעטה), מבחינה כלכלית.


מבחינות אחרות - כל כולי שם. מודה לכל אמא, אבא, הורה והורה, על ששיתפו אותי ברגעים המרגשים, המשמעותיים, הקדושים והמדהימים, של הלידה.

על הכותבת: 

תמי גינטר-נותב עוסקת כעשר וחצי שנים בתחום ההריון- לידה- הורות. דולה, מדריכת הכנה ללידה ומנחת אמהות ותינוקות. מטפלת בפסיכותרפיה גופנית. 


לפרטים על שירותי הדולה של פורטל דולה למשפחה לחצו כאן 
 

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
36. יחזקאל 27/09/2020, 14:47:31

האם גבר יכול להיות דולה

+ השב
 
35. אולגה 28/09/2018, 16:23:06

זה נשמע כמו קיטור. ברור שבכל עבודה יש קשיים כאלה ואחרים , אבל פה נשמע שהכותבת סובלת מעבודתה. מישהי שאוהבת את עבודתה/עיסוקה נשמעת קצת יותר חיובית. לגבי התשלום - את רשאית לבקש מה שאת חושבת שמגיע לך.

+ השב
 
34. שרה 25/11/2015, 14:48:06

ממש כתבה יפה ונכונה. אוסיף כי אכן זה מסביר למה הדולות ברובן טובות כי הן עושות את זה ממש מתוך אידיאל אמיתי ולא סתם דרך להתפרנס. בנוסף צריך לדעת שלגבי הקטע הכלכלי, יש היום סיפסודים יפים מצד רוב קופה"ח. אז שווה לברר...

+ השב
 
33. רחל חני פרידמן 01/09/2015, 07:29:44

לכל הגולשות השלום והברכה , בימים אלה סיימתי 7 חודשים של התנדבות כדולה ורפלקסולוגית בחדרי לידה ב2 בתי חולים .מנקודת מבט אוביקטיבית , משוללת ערך כספי , ממקום נקי וטהור , לדולה יש מקום יקר מפז בחדר לידה. שנה טובה יקרות , לידות קלות ומבורכות . רחל

+ השב
 
33.2. יפה ינקו 18/10/2017, 10:25:10

היי רחל , אשמח לדעת היכן ניתן להתנדב כדולה , אני עוד מסיימת לימודים כדולה ואשמח לצבור נסיון בחדרי לידה .

33.1. תיקי 13/09/2015, 11:00:13

היי רחל, את יודעת אם יש עוד בנות שמעוניינות להיות דולות כדי להרחיב את התמקצעותן או כאידיאל? יש לי חברה שתשמח וגם אני . אחת מהלידות זה תאומים.... תודה וכל הכבוד!

32. רעות 11/05/2015, 23:13:04

האם אפשרי לקחת דולה מהמרכז וללדת בירושלים? אנחנו גרים במרכז אך אני רוצה שהלידה תהיה בשערי צדק.

+ השב
 
31. שלי 18/02/2015, 11:24:42

תאמינו לי זה לא כזה בעיה אמא שלי עברה 8 לידות ואני בטוחה שבלע להיות דולה ובלי לשלם לה כל כך הרבה כסף היא תדע איך לעזור לי מה להגיד וכמובן תהיה זמינה בשבילי ברגע שיהיה צורך. אז חבל על הכסף.

+ השב
 
31.4. הריוניתפעם 27/02/2017, 21:53:00

אני אקח דולה לאמא שלי שתרגיע אותה קצת כי אני עסוקה בלידה. אמא שלי קצת לחוצה והיפוכונדרית... לא מתאים לה לשמש כדולה שלי...

31.3. אוריה 31/01/2017, 12:11:44

לי אין כזאת אמא שתדע לעזור. אז התגובה שלך פשוט לא רלוונטית. אם את לא צריכה עזרה מאשה אחרת- מעולה לך. אל תורידי אחרות שכן צריכות.

31.2. שרה 22/06/2016, 17:38:10

אמא שלי ילדה 6 פעמים והיתה מדריכת לידה... אז.... היא האחרונה שאני רוצה לצידי. היא בתור אחות אדם מאד לא רוחני, מאד טכני, ובכלל. כפי ששלי כתבה, לא לכל אחת יש אפילו אמא. אני אשלם את מלוא הסכום שהדולה שתתאים לי תבקש. אני רוצה מישהי שתעזור לי נפשית לפני ועם הכאבים, ושתהיה כתף תומכת בכל התהליך. אם לך יש אמא כזו, אשריך.

31.1. שלי 20/10/2015, 19:56:08

לא לכל אחת יש אופציה של אמא בלידה. חשבת על זה לפני שהגבת?

30. טליה 01/02/2015, 23:44:20

המחיר הוא ממש גזל לדעתי. לוקחים חברה טובה ואיזה מומחית לשיאצו ונגמר עניין.

+ השב
 
29. דליה דינה שנקר 19/10/2014, 18:07:39

מחזקת כל מילה מה שלי הכי קשה זו הכוננות אני דולה ובמובן מסוים מרגישה שאין לי חופשה מהעבודה מה עם חתונה רחוקה עם ללכת למקווה במחילה החייל שלי הגיע לזמן קצר וכו אין לזה מחיר אבל הסיפוק עצום ובכל לידה אני בוכה טיפונת כשהוא יוצא והולכת לישון עם טלפון סגור -עד ההזמנה הבאה-מי שלא היתה חודשיים בכוננות לא תבין זאת

+ השב
 
28. לירון שגיא 14/03/2014, 12:40:30

תמי יקירה , בתור דולה 5 שנים ואמא אני מצדיעה לך !!! די סיכמת ברוב את התחושות, ההרגשות , חיינו כדולות אך בנוסף אני רוצה להוסיף שישנן דולות רבות וגם אני שמוסיפות תחומים ומתמקצעות בעבודה : ארומטרפיה , פרחי בך , רפואה סינית ועוד.. ולכן דולה יכולה גם לגבות יותר וזה די הגיוני :) חג שמח.

+ השב
 
27. צפון 09/10/2013, 12:23:13

למה זה חייב להיות סכום גלובלי. שהדולות יעשו מעין מחירון לידה קצרה שנגמרת תוך x שעות מחירה הוא ככה וככה ולידה שמתארכת מעבר לכך עולה ככה וככה. שאישה מגיעה לחדר לידה ותוך שעתיים יולדת זה שונה לחלוטין מאישה שיש צורך ללוות אותה 3 ימים. תחשבו על זה דולות יקרות.

+ השב
 
27.3. שרה 25/11/2015, 14:29:09

זה ממש לא נראה לי רעיון טוב, בסופו של דבר זה יזיק יותר ליולדות. אין הרבה לידות של שעתיים... רוב הלידות שנחשבות קלות הם לפחות 8 שעות.

27.2. רק המחשבה 29/07/2014, 15:01:01

על הלחץ שאשה צריכה להיכנס לתוכו, מעבר לתהליך לידה שהוא לא קל - היא עוד צריכה לחשב כמה עולה לה התענוג הזה?

27.1. .... 27/10/2013, 20:45:44

למה אישה יכולה לתכנן כמה זמן תהיה הלידה שלה? או יותר גרוע אם הלידה מתארכת זה מה שצריך להדאיג אותה עכשיו בזמן הצירים ? שהיא הולכת גם לשלם על זה יותר? בתור אחת שחוותה לידה של כמעט 30 שעות לא הייתי רוצה עוד דאגה לכל הכאבים הבלתי נסבלים האלו..

26. עדי 02/09/2013, 15:24:23

האם קיימת בעיה במקומות כמו תל השומר להביא דולה חיצונית ולא של בית החולים?

+ השב
 
25. כתבה נפלאה 07/08/2013, 11:56:55

אני דיי חדשה, הארת את עיניי, בדיוק סיימתי לקרוא כתבה נפלאה של דולה העוסקת בהמלצות חמות. 

+ השב
 
24. כרם 23/05/2013, 10:02:01

שלום לכולן, אני מעוניינת בהמלצה אישית של דולה. אשמח לקבל שם וטלפון יום טוב לכולן

+ השב
 
24.1. ענת 27/05/2013, 13:21:58

תיכנסי לקורסים וסדנאות של פורטל דולה ושם תמלאי פרטים ותקבלי המלצות ישירות מהפורטל: http://doula.co.il/שירותי_דולה_תומכת_לידה

23. שירלי ארד 08/01/2013, 13:48:38

כתבת מקסים ומדוייק ( אני אחרי 30 שעות ליווי...)

+ השב
 
22. מאוכזבת דולה 09/09/2012, 01:32:04

ומה לגבי המחיר שלוקחת דולה בלידה שקטה? אני לקחתי דולה כזו שגבתה ממני המון כסף. על כלום עבודה שעשתה.

+ השב
 
22.3. לירון שגיא 14/03/2014, 12:42:45

גם בלידות שקטות ( לצער כולן ) אנחנו מלוות ודווקא בלידות שקטות יש יותר עבודה. תחשבו על זה !!!

22.2. אחת 26/12/2013, 19:04:39

הוניגמן, כמה חוסר רגישות! לא הבנת, לידה שקטה היא לידה של תינוק מת. במקרה כזה לדעתי הדולה צריכה להתאים את המחיר לנסיבות הכואבות

22.1. הוניגמן 28/01/2013, 00:34:14

עזבי את הכסף ,אין ספק שיש ערך נוסף ללידה,שיש לידך דולה בכל מקרה העיקר הבריאות של התינוק הכי חשוב ,בעולם!

21. חוה 19/08/2012, 10:27:22

אני מתענינת על דולות חרדיות לא יקרות מידי מהמרכז- מישהי תוכל לעזור לי?

+ השב
 
21.2. לילך 15/10/2012, 12:04:49

אשמח לעזור. צרי קשר 054-8862973 לילך

21.1. נעמי גטניו 28/08/2012, 09:01:30

חוה, את מוזמנת לפנות אל הפורטל באמצעות הטופס המיועד לכך ונשמח לעזור לך למצוא דולה מתאימה. http://doula.co.il/שירותי_דולה_תומכת_לידה


או דרך "קורסים וסדנאות" בתפריט למעלה ובחירת "שירותי דולה".

20. קרן 04/07/2012, 17:04:35

נשמע שממש את לא רוצה להיות דולה. כל כך הרבה ויתורים את מונה....אותי שכנעת לא לקחת אחת כזאת.

+ השב
 
20.2. שלי 14/11/2012, 11:24:09

ממש לא היא בסך הכל מסבירה שאם את מפרקת את הסכום שדולה גובה זה לא יקר לעומת מה שאת מקבלת בתמורה בסך הכל קצת הערכה

20.1. חופית 08/09/2012, 23:41:26

אני שומעת בדיוק את ההיפך. הויתורים הם רבים, אבל האהבה גדולה. רק רוצות הכרה.

19. יהודית היימן 01/06/2012, 17:05:04

אהבתי, אני חושבת שאשמור לי למקרה שאצטרך....

+ השב
 
19.2. חגית ראמי 21/01/2014, 22:57:46

גם אני אהבתי. כבוד :)

19.1. תמי נותב 28/06/2012, 00:16:03

תודה יהודית, ובשמחה כמובן :)

18. אתי קריו 16/05/2012, 23:41:24

תמי, אין אין עליך, כתבה כל כך ממצה, לא שכחת שום דבר, מה שהכי הכי אהבתי זאת ההשואה למעסה, זאת עבודה פיזית כל כך שעה ואנחנו עושות אותה לעיתים 30 שעות ללא הפסקה, אויי ואבויי אם היו מתמחרים את זה כמו שעת עיסויי, היינו מיליונריות אמיתיות

+ השב
 
18.1. תמי נותב 17/05/2012, 14:49:11
:) נכון, צודקת.
תודה רבה על המילים הטובות!
17. ורד בוקעי 11/05/2012, 15:46:03

זו כתבה ממש חשובה וממש עושה לי חשק לכתוב למה יועצת הנקה זה כל כך ״יקר״...... אהבתי את ההשוואה למעסה זה נותן קנה מידה כמו שאנחנו הרבה פעמים משוות לטכנאי שבא אליך הביתה ובטוח שהוא לא מתקשר כל יום לשאול מה שלום מכונת הכביסה...... והעלות הרגשית שאנחנו משקיעות בכל מקרה כולנו כל המטפלות. אז אחיותי היקרות לדרך חזקו ואמצו וקבלו ח״ח ורד בוקעי

+ השב
 
17.1. תמי נותב 13/05/2012, 15:29:01
ורד, תודה תודה על התגובה. שמחה על כל תובנה נוספת :)
16. גילה רונאל 10/05/2012, 19:36:58

תמיל'ה, נהדר. לפרסם בכל מקום!

+ השב
 
16.1. תמי נותב 13/05/2012, 00:50:38
תודה רבה גילה :) !!!
15. גילה לפיד 10/05/2012, 17:07:07

נכון נבון ומדוייק

+ השב
 
15.1. תמי נותב 13/05/2012, 00:51:08
תודה! כייף לשמוע :)
14. גל לביא 09/05/2012, 08:43:56

תמי, כל מילה בסלע!!! לא יכולתי לנסח את הדברים בעצמי יותר טוב... שאפו ענק!!! :) :) :)

+ השב
 
14.1. תמי נותב 09/05/2012, 12:20:40
תודה רבה!
13. יעל זמירלי 09/05/2012, 07:04:17

תמי ! איזו כתיבה מעולה! בצורה בהירה וקולחת העברת כל כך מדויק מה דולה עושה. תודה

+ השב
 
13.1. תמי נותב 09/05/2012, 12:21:03
בשמחה גדולה, תודה לך!
12. מרסי גבע 09/05/2012, 06:59:46

מסכימה עם כל מילה. ומה אם זה שאי אפשר ללכת לישון מאוחר כי את לא יכולה לאפשר לעצמך להיות עייפה כי את לא יודעת מתי תשני שוב...ואת זה שאת לא יכולה לשתות יין או שום אלכוהול (אפילו לא בחתונה של קרוב משפחה או חברים) כי "דולה מסטולה" ממש לא בא בחשבון!

+ השב
 
12.1. תמי נותב 10/05/2012, 12:47:19

מרסי תודה, אהבתי את התוספות עד מאוד!

11. נעמה 08/05/2012, 23:27:29
באמת מראה את הדברים בצורה אחרת.
תודה
+ השב
 
11.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:47:54
בשמחה רבה, תודה לך.
10. נטלי להבי 08/05/2012, 23:14:24
תמי - סיכמת היטב את המורכבות והמחיר שאנחנו, הדולות, משלמות על הבחירה המקצועית הזו שלנו.

רונה, אני בהפסקה כבר זמן רב יותר. ובאמת, מרגישה שצריכה לאגור עוד כוחות, ובמיוחד צריכה עוד לפנות מקום ריגשי כדיי שאוכל להכיל שוב יולדות ומשפחתן....

כבר חשבתי שאולי אני קרובה לחזור ללוות, אבל רק מקוצר הנשימה הקל שחשתי מלקרוא את מה שתמי כתבה, אני מבינה שטרם....
+ השב
 
10.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:49:26
נטלי, אני חושבת שהמילים שלך ושל רונה מאוד משמעותיות ושמחה שכתבתן אותן. הבחירה לא פשוטה וההתמדה עוד יותר. לקיחת אוויר ברגעים שבהם אנחנו זקוקים לזה- מחוייבת המציאות והשפיות...
תודה על התגובה,
מקווה שחזרת לנשום :)
תמי.
9. New Dula 08/05/2012, 22:37:14
מדהים, מפחיד כרגע לקרוא את מה שמצפה לי מתחילה לחפש בייביסיטר או אולי כמה!! ורופא טוב שייצור שיבוט מושלם שלי ואולי אף 2 ;)
+ השב
 
9.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:50:14
לאט לאט...
וכן, חשוב להתכונן גם לצד הזה של הדולאות :)
תודה,
תמי.
8. שלומית רייפמן לויצקי 08/05/2012, 22:07:00
כתבה מצויינת וחשובה שמאירה את הנקודות הלא מוארות של המקצוע. חשוב להדפיס ולתת לכל יולדת שחושבת על ליווי.
+ השב
 
8.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:50:53
תודה שלומית!
7. הלית חממי 08/05/2012, 21:38:40
תודה לך על השיתוף. בהחלט אנחנו עושות עבודה עם מסירות אין סופית והתמורה מגיעה לנו. וזו זכות גדולה לעסוק במקצוע המדהים הזה.
+ השב
 
7.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:51:31
תודה גם לך הלית :)
מסכימה...
תמי.
6. יעל סער טייב 08/05/2012, 20:39:29
כותבת את אשר על לבך - וצודקת במיליון אחוז. כמי שחוותה לידה עם תמיכתה של דולה כה מדהימה אין ספק שההשקעה מצדיקה את עצמה והמחיר לא משקף אפילו שליש מהערך...
+ השב
 
6.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:47:21
יעל יקרה אחת, תודה רבה על המילים המקסימות... וכמי שליותה אישה מדהימה כל כך, אין ספק שגם עבור הדולה יש רווח נוסף שאי אפשר לכמת בשום דרך.
5. חני 08/05/2012, 20:28:32
נכון מאוד! כול הכבוד לכן! כול לידה אני לוקחת דולה וככה עוברים את הלידה כחוויה ולא כטראומה
+ השב
 
5.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:52:05
נפלא, זכות גדולה לנו.
תודה,
תמי.
4. חן ביתן - תומכת לידה. 08/05/2012, 20:13:52
כתבה טובה ביותר, כל כך נכון וחשוב כל מה שכתבת ראוי להפצה ישר כח.
+ השב
 
4.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:52:26
תודה!
3. אורית ישראלי 08/05/2012, 19:58:11
הי תמי אהובתי.כחברה שלך שרוצה מידי פעם לטייל אתכם ,אפילו לא בספונטניות אלא בתכנון ונענית ב"אני לא יכולה כי יש לי יולדת",אז מבחינתי אין לזה מחיר.
אהבתי את מה שכתבת והיסכמתי עם הדברים.
אוהבת,אורית.
+ השב
 
3.1. תמי נותב 09/05/2012, 08:54:06
אורית יקרה, איזה כייף שאת פה :)
תודה רבה, את צודקת, אין מחיר. מתה לטייל איתכם בקרוב (הנה יש לי חודש נטול לידות בגלל נסיעה מתוכננת ואפשר לנצל אותו).
אוהבת אותך,
תמי.
2. רונה נשר בראון 08/05/2012, 18:39:36

תמיל'ה!!! כמה יפה כתבת! כמה אמיתי! כמה פשוט ונכון... פתאום חשבתי לעצמי שאני ב"הפסקה" מליווי לידות כבר למעלה משנה, עובדת בלי הפסקה ומרגישה ב- חופש! כתבה מצוינת

+ השב
 
2.1. תמי נותב 08/05/2012, 18:56:28
וכמה יפה מה שכתבת, ממש מסכמת את הכתבה :) תודה רבה יקירה!
1. מיכל אמריליו-מיכאלי 08/05/2012, 18:16:02

תמי, כל הכבוד ותודה רבה על שפישטת את זה כל כך יפה.

+ השב
 
1.1. תמי נותב 08/05/2012, 18:57:20
בשמחה, תודה על המילים הטובות :)