צירופי אותיות בבחירת שם התינוק

שם התינוק רומז לנו לאיזו מידה הילד נוטה, ואפשר לדעת את טיבו של התינוק/ת ומעשיו
|
הדפס
|
שמור

בחירת שם לתינוק: מובא בספרים הקדושים שהורים בוחרים לקרוא שם לתינוק/ת זה הנשמה שלו/ה והחיות שלו/ה, כלומר על ידי צירופי האותיות של השם שנבחר, לכן האות הראשונה מדברת על החשיבה של הרך הנולד והאחרונה זה התכלית שלו וביניהם זה מבנה הנפש של הרך הנולד.

צילום: מאיה אהרוני

לכן ידוע שתינוק/ילד ישן שהוריו קוראים לו בשמו הוא ישר מתעורר. לכן שם התינוק רומז לנו לאיזו מידה הילד נוטה, ואפשר לדעת את טיבו של התינוק/ת ומעשיו וכל זה על ידי שמו (מקור: הרב יוסף קארו – ספר מגיד משרים).
יש מספר כללים, שהורים יכולים להתחשב בהם בבחירת שם לרך הנולד.
1. אפשר לבחור שמות תנ"כיים – הכוונה בפרשה שהתינוק נולד לדוגמה, אם נולד בפרשת בראשית, שזה בסוף אוקטובר 2011 ניתן לבחור שם מאותה הפרשה של אותו יום שהוא נולד, או מהפטרה של אותה פרשה.
2. שמות תלמודיים – הכוונה לשמות שמקורם מהתלמוד ומהמדרש.
3. שמות שמקורם בטבע, שמות של חיות, שמות של עצים ופרחים לדוגמה שמות כמו: תמר, שושנה, אלון, ועוד.
4. שמות שיש בתוכם שם השם, שעצם השם מהווה מעין הודיה לשם יתברך לדוגמה שם כמו "הודיה".
5. שמות של מלאכים שאומצו לשמות בני אדם למשל מיכאל , רפאל וכדו'.
6. בנוסף ניתן לקחת אות משם האם + אות משם האב ולבחור שם המכיל את שתי האותיות הללו שלהן ניתן גם להוסיף אחת מאמות הקריאה אהוי.
7. אם יש התלבטות די קשה, ולא יודעים באיזה שם לבחור, מצורפת התפילה הבאה, שהאם קוראת מעומק הלב כשהיא מחבקת את הרך הנולד, ומבקשת שיעזרו לה מלמעלה בבחירת השם הנכון והראוי מתוך השמות שהיא מתלבטת לגביהם.


"אב הרחמים, גלוי וידוע לפנייך שרצוני לעשות רצונך, וכל מחמדי תבל שאין נחשבו לי נגד רצון אחד משכינת עזך. שמור נא הבטחתך לעזור הבא לטהר, והודיעני דרך זו אלך, כי לעשות רצונך אלוקי חפצתי, והעבר נא מראות שווא בעיני. זכור רחמיך אלוקים וחסדייך כי מעולם המה, יהי חסדך אלוקים עלינו כאשר ייחלנו לך. והאר עיני לכוון לאמת בקריאת שם לבני /ביתי הנולד/ת שיחיה. כי ידעתי כי הוא יסוד גדול לקדושתו לעבודת השם. וחיותו של האדם הוא משמו , ושמו הוא כפי שורש נשמתו. יהיו לרצון אמרי פי והגיון ליבי לפנייך, השם צורי וגואלי". (מקור – ספר אוצר תהילות ישראל).


ולסיכום, בבחירת השם לרך הנולד/ת בוחרים ההורים בדרך האינטואיציה קודם כל, ומה שהם רואים כשהם מסתכלים על הרך הנולד, ולבסוף אפשר לבדוק ולהתייעץ עם מומחים המבינים בעניין כמו נומרולוגיים רבנים וכדומה.

 

הכותב, תמיר בן אשר, הוא נומרולוג קבלי.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה