עלייה במשקל בהריון מרובה עוברים

מה החשיבות של עלייה במשקל בהריון מרובה עוברים?
|
הדפס
|
שמור

תרגום: אילן גטניו

 

זה עתה גילית שאת נושאת ברחמך יותר מעובר אחד. אם את מתלהבת, או בהלם, הראש שלך מתמלא בכל מקרה במיליון שאלות כבר בשלב זה. שאלה שיכולה להיות חשובה במיוחד כבר עתה היא כמה אפשר לצפות שתעלי במשקל בחודשים הקרובים.

צילום: מאיה אהרוני

מדוע עלייה במשקל חשובה בהריון מרובה עוברים?

אכילה נכונה ועלייה במשקל בכמות המומלצת חשובה בכל הריון. אבל זה חשוב במיוחד כאשר ההריון הוא של יותר מעובר אחד. זה חשוב מכיוון שבהריון מרובה עוברים יש סיכון גדול יתר ללידה בטרם עת וללידה במשקל לידה נמוך.עלייה במשקל חשובה במיוחד בין שבוע 20 לשבוע 24 להריון. כאשר אם לתאומים עולה 12 ק"ג עד השבוע ה-24 להריון, היא מפחיתה את הסיכון ללידה מוקדמת. עלייה מוקדמת במשקל חיונית גם להתפתחות השיליה המעבירה את חומרי ההזנה לעוברים.


כמה משקל עלי להעלות?

עלייה במשקלת תלויה בכמה גורמים, כולל גובה, סגנון הגוף, והמשקל לפני ההריון. עם זאת, רוב הנשים הנושאות תאומים ברחמם מקבלות המלצה לעלות בין 17 ק"ג ל-22 ק"ג. נשים הנושאות שלישיות אמורות להעלות בין 25 ל-30 ק"ג. בשלב זה אין די מידע על הריון של רביעיות וחמישיות, שניתן להסיק ממנו כמה משקל צריך להעלות. מכיוון שיש שוני בדיעות של הרופאים, חשוב לשוחח על כך עם הרופא המטפל, שהוא יכיר יותר מכל אחד אחר את צרכייך הבריאותיים.

 

כמה מהר צריכה להיות העלייה במשקל?

נשים הנושאות תאומים יעלו רק 2 עד 3 ק"ג בשליש הראשון להריון. במהלך השליש השני והשלישי הן אמורות להעלות כ-750 גרם בכל שבוע. אם את נושאת שלישיה, צפי לעלייה של 750 גרם בכל שבוע לאורך כל ההריון. שוב, מכיוון שהדעות אינן זהות, עלייך להתייעץ עם הרופא המטפל ולעדכן אותו על סדירות העלייה במשקל. 

 

מעוניינת להתייעץ עם המומחים שלנו? הצטרפי עכשיו לפורום הריון ולידה - הריוניות ומומחים מדברים

 

תורגם ופורסם באישור האיגוד האמריקני להריון.

יומן בדיקות בהריון 
מחשבון הריון

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה