טיפים: כך תבחרו שם מתאים לתינוק

כדאי להתייחס גם למידת הפופולאריות של השם
|
הדפס
|
שמור

מאת: נגה אן ירושלמי
1. רצוי, אבל לא הכרחי, שתהיה התאמה נעימה לאוזן הן בהיגוי והן במשמעות בין השם הפרטי לשם המשפחה. אדווה בן גל, אלון תמיר, אורן ירושלמי, נועם שליו וכולי

צילום: מאיה אהרוני

2. כדאי להתייחס גם למידת הפופולאריות של השם: האם הוא שכיח (יונתן) או מיוחד מדי (סחלב) האם הוא מיושן (שקמונה) או חדשני מדי (תאי).
3. זכרו – חשוב שילדיכם ירגישו בנוח עם שמם. אחרי הכל, הם אלה שצריכים לשאת אותו ולהתמודד איתו מול העולם.
רצוי לתת שם עם מגוון של אותיות ולהימנע מחזרה מרובה של אותיות בעלות אותו ערך נומרולוגי.
למשל : ענבר ראובן ( ריבוי 2,5). או גילי גמליאלי (ריבוי 1,3) או נועה רענן (ריבוי5,7), או סיוון סולומון (7 פעמים 6!!) או ... בנימין נתניהו (ריבוי 5). 

4. לידיעתכם, שם עם מיגוון אותיות לא חייב להיות ארוך, ארכאי ומפרך כמו, למשל עתניאל פוחצ'בסקי. הוא בהחלט יכול להיות – רועי מגן או עדי שרון. על פי הקבלה, על השם הראשון להיות בעל ארבע אותיות. על פי נסיוני והבנתי, אפשר להסתפק בשלוש אותיות לשם הפרטי הראשון ואם יש צורך, להוסיף שם שני. שם בעל שתי אותיות בלבד, נחשב "חלש" מכיוון שאין בו מספיק אותיות לתמוך בנושאים החשובים שבתחום השכל, הרגש, העשיה והתפקוד היומיומי.
5. קריאה על שם אדם שנפטר. אינני ממליצה על כך (גם לא בתור שם שני) משתי סיבות: הסיבה הנומרולוגית - יצירת מצב של חוסר איזון מול שם המשפחה ו/או תאריך הלידה. הסיבה האנרגטית - לרוב מדובר באדם שעבר סבל ו/או מוות מוקדם ורצוי לא להעביר את הקושי לילד/תכם. עם זאת, יש מספר דרכים יצירתיות להנציח ולהזכיר את אותו אדם בשם: ע"י שם דומה( שרה – שירה/ שירי) או מקוצר (חנניה - חן , אביגדור - דור ) או בעל משמעות דומה (מאיר - אורי/ ליאור) או בהיפוך אותיות ( רותי - רוית , רעיה - יערה).
6. במדור זה עומד לרשותכם מאגר שמות גדול ממנו תוכלו לבחור רשימה של שמות לטעמכם. אני מקווה ש"הטיפים" שלעיל יהיו לכם לעזר בהכנת הרשימה לקראת הלידה. (זיכרו שע"פ הגישה הנומרולוגית, את השם בוחרים אחרי הלידה).
7. לסיום הצעה אחרונה וחשובה - אל תהיו "נעולים" על השם גם אם בחרתם אותו מראש. חכו למפגשים הראשונים שלכם עם בנכם/בתכן החדשים. התבוננו בהם ותחושו אם השם אכן מתאים להם או שכדאי לשקול מתן שם אחר. ו... אם תרצו, תמיד תוכלו לפנות אלי לתמיכה והדרכה ואשמח לייעץ.

הכותבת, נגה אן ירושלמי – אלפא-נומרולוגית, תרפיסטית ומטפלת הוליסטית. מתמחה בייעוץ אישי ועסקי דרך השם, הכוונה בבחירת שם לתינוקות, מרצה ומנחה סדנאות להתפתחות רוחנית ומודעות אישית.

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה
2. אורלי אופק 26/01/2016, 13:41:15

שם הוא חשוב ביותר. קראתי לבני "שי" וכולם אומרים לי שזה קצר מידי. עכשיו אני בהריון 3, אבי נפטר לפני שנה וחצי ושמו היה "יחזקאל" אני מחפשת לשחק עם האותיות לשם קצת יותר מודרני בימינו. אשמח להצעות

+ השב
 
2.1. נטלי 25/06/2016, 12:26:33

אלחי

1. ענת 08/04/2012, 16:34:54

חשוב מאוד מאוד. תודה!

+ השב