רופאי ילדים און ליין

מהיום מענה מקצועי בשאלות רפואיות באתר של איגוד רופאי הילדים
|
הדפס
|
שמור

כיום הורים רבים משתמשים בפורומים וברשתות החברתיות כמו פייסבוק כדי להתייעץ לגבי הדאגות שלהם על מחלות ילדים ותופעות כמו חום, חיסונים, בקיעת שיניים ותופעות פיזיולוגיות של תינוקות וילדים. אין ספק שהתמיכה שאמהות מעניקות זו לזו חשובה מאוד, אבל חשוב לזכור, שהאמהות אינן סמכות רפואית, והדעות שלהן בנושאים כמו טיפול בחום, הן שונות מאם אחת לשנייה. עם כל הרצון הטוב, המלצה יכולה להיות טובה ונכונה, אך באותה מידה היא עלולה להיות לא נכונה ואף מסוכנת. לשואלת אין דרך לדעת מי מייעץ לה ועד כמה נכון המידע המתקבל. פוסט אחד קבוצת הורים בפייסבוק או בפרופיל האישי יכול לקבל עשרות תגובות, עם מיגוון רחב של תשובות, וגם כאלו הסותרות זו את זו.

צילום: סטודיו פרפרים בבטן, צילומי הריון

האיגוד הישראלי לרפואת ילדים זיהה צורך מאוד גדול במידע אמין ומקצועי ברשת ובמענה אישי ומהיר, וכדי לענות על הצורך הזה הקים בשיתוף חברת "טבע" אתר רפואי מקצועי בנושא רפואת ילדים. באתר רופאי ילדים ישיבו לשאלות של הורים בכל הקשור לרפואת ילדים מגיל לידה ועד גיל 18, ותחומים משיקים.


באתר לרפואת ילדים יהיו כתבות של רופאי האגודה בנושאי רפואת ילדים וגם פורומים מקצועיים, שבהם יהיו רופאים זמינים לשאלות ולהתייעצויות. לדברי מזכ"ל איגוד רופאי הילדים, ד"ר צחי גרוסמן, במהלך זה האיגוד מקווה להפוך למקור מידע עיקרי להורים, עם מידע מהימן, מקצועי ואמין בתחום. עם זאת, יש לזכור שגם פורומים מקצועיים אינם יכולים להוות תחליף לביקור אצל רופא ילדים, שמאבחן באופן מלא אחרי בדיקה של הילד. 

 

האתר נותן הנחיות כלליות להורים, והרופאים מקווים שלדברים שאינם דורשים הגעה אל הרופא, האתר יסייע להפחית את מספר הביקורים בנושאים שאפשר לפתור באמצעות שאלה קצרה ותשובה מקצועית בפורום. דבר זה טוב גם להורים, שלא יצטרכו להטריח את עצמם עם הילד החולה למרפאה, עמוסה בילדים חולים אחרים, לעמוד בתור ולבזבז זמן יקר בהמתנה לתשובה לשאלה פשוטה. בכך האתר גם יפחית את העומס בחדרי ההמתנה של רופאי הילדים שכיום כידוע מאוד עמוסים ולעיתים ההורים מתקשים למצוא תור לרופא באותו יום שמחלה מתחילה.

 

האתר לרפואת ילדים 

 

האיגוד מתכוון להרחיב את הכיסוי של האתר לרפואת ילדים לתחומים נוספים ולפלטפורמות נוספות, ואנו בפורטל דולה נעדכן אתכם בכל החידושים.


בתחומים רפואיים האיגוד ממליץ לפנות ישירות לרופאים באתר, ולהתייעץ עם סמכות מקצועית. האיגוד מתכוון להעמיד את צוות הרופאים לרשות ההורים הגולשים ולהשיב בנושאים כמו חיסונים, גדילה, מחקרים חדשים, תזונה, תופעות כמו רפלוקס ועוד.


לדברי מנהלת יחידת תרופות ללא מרשם בחברת טבע, הדר מרחב נאמן, "זיהינו את הצורך ועזרנו בהקמה של אתר מידע מקצועי ורחב בנושאים שונים הנוגעים לבריאות הילדים. בעידן האינטרנטי בו קיים מידע נרחב באופן נגיש, קשה לעתים לברור וכן להבין מה נכון יותר ומה פחות. בנושאים הקשורים לבריאות הילדים יש רצון וצורך להתייעץ עם הורים אחרים אך גם במידע בדוק מסמכות מקצועית כמו האיגוד הישראלי לרפואת ילדים".

 

כתובת האתר לרפואת ילדים: www.refuatyeladim.co.il

תגובות הגולשים
+ הוסף תגובה